آیا زابلی های ولایی بلوچ را نوکر خود میدانند؟! (عبدالستار بلوچ)

آیا زابلی های ولایی بلوچ را نوکر خود میدانند؟! (عبدالستار بلوچ)
جولای 19, 2022
297 بازدید

با بررسی دقیق سرزمین سیستان متوجه خواهیم شد که اکنون سیستان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده است و در حالیکه که جمعیتی فارس زبان در سیستان شرقی وجود دارد اما در سیستان غربی هیچ نام و نشانی از این مردم وجود ندارد و اسناد تاریخی دال بر این است که بلوچها ساکنان اصلی سرزمین سیستان بوده اند و تا هنوز قوم صفاری بلوچ که سلسله قدرتمند صفاریان را تأسیس کرده بودند در سیستان شرقی زندگی میکنند.

در اینکه فارسی زبانان شیعه در چه تاریخی و توسط چه کسانی به سیستان غربی کوچانده شده باید تحقیقات علمی صورت بگیرد اما در این شکی نیست که پس از شکل گیری رژیم جمهوری اسلامی این جماعت با سواستفاده از مذهب شیعه خود با رژیم همگام و همسو شده و با در دست گرفتن مسئولیت ها اداری در کنار رژیم برای اجرای سیاست نابودی بلوچ قرار گرفتند و حالا این زابلیان ولایتمدار بلوچها را نوکر خود خطاب میکنند.

از آبدارچی ادارات گرفته تا حراست و ریاست اکثر مسیولیتها دست همین زابلی های ولایی بوده و اینها هرجا توانسته اند زخمی بر پیکر ملت بلوچ وارد کرده اند.

گرچه تعدادی زابلی بیدار که از ظلم و ستم جمهوری اسلامی به تنگ آمده اند نیز وجود دارد اما آنچه مسلم است اکثریت این جماعت طوق بندگی ولی فقیه را بر گردن انداخته اند و امروز که فریاد #انشالا_آزاد_بلوچستان_بیت در سراسر بلوچستان برخاسته است این جماعت پریشان و در حال تخریب هستند.

اینها بلوچ را ناتوان و نوکر خود خطاب کرده و بلوچ را بی‌فرهنگ و برده میدانند و باید بر سر آنها حکومت کرد وگرنه بلوچها همدیگر را خواهند خورد؛ این اندیشه فاشیستی، اندیشه غالب در بین زابلی های ولایتمدار است.

بلوچستان متعلق به ملت بلوچ و سیستان ولایتی از ولایات پنجگانه مملکت بلوچستان است و بعد از سقوط رژیم آخوندی اداره کامل بلوچستان در دستان ملت بلوچ خواهد بود البته ما چون داری فرهنگ غنی و تمدن چندهزارساله هستیم و مرام و انسانیت همواره برای ملت بلوچ مورد احترام بود حقوق همه اقلیت ها را به رسمیت خواهیم شناخت و رفتار انسانی با همه خواهیم داشت.

ما شما را در سرزمین خود جای دادیم و بر سفرهای خود نشاندیم اما شما فریب آخوندها را خورده و ملت بلوچ را دشمن خود دانسته و در کنار آخوندها برای کشتن ما کمر بستید، آینده را که دیده شاید ورق بزودی به نفع ملت بلوچ برگشت و آن زمان بسیاری شرمنده خواهند شد.

برچسب‌ها:, ,