ابطال شناسنامه ۵ فرزند از یک خانواده بلوچ

ابطال شناسنامه ۵ فرزند از یک خانواده بلوچ
می 18, 2023
156 بازدید

همدلین بانُکان/ زیبا درخشان در بلوچستان مغربی دارای مدارک ایرانی و همسری وی بلوچ از بلوچستان شرقی که دارای مدارک ایرانی نیز میباشد و دارای پنج فرزند هستند، که ثبت احوال شهرستان راسک شناسنامه ۵ فرزند از این خانواده را باطل و منع خدمات کرده است.

زیبا درخشان مادری که خسته از پاس کاری رییس ثبت احوال و دادگاه قوه قضاییه دست به دامان نمایندگان مجلس شده که خود جیره خوار این حکومت هستند، که بی نتیجه مانده است و کسی پاسخگو نیست.گفتنی است، یکی از فرزندان زیبا امسال کنکور دارد و مشکلات زیادی از جمله ما امیدی و افسردگی به وجود آمده است. بعد از ابطال شناسنامه ها همسر زیبا از وی جدا شده و به پاکستان مهاجرت کرده است، این مادر بلوچ نگران از آینده فرزندان خود می‌باشد و خواهان این است که قیم فرزندان خود باشد.فرزندان زیبا درخشان به علت ابطال شناسنامه ها دچار مشکل شده اند و فرزند کوچک زیبا امسال از تحصیل باز مانده است.

نماینده زاهدان در مجلس و عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از وجود ۲۰ هزار فرد فاقد هویت در این استان خبر داد و گفت که طبق آمار بدست آمده از ۱۰ هزار نفر فرد بدون شناسنامه درثبت نام اول دراین استان بالغ بر۷ هزار نفر تعیین تکلیف شدند؛ اما آمارها نشان از ۲۰ هزار نفر فرد بدون هویت در این منطقه دارد.

لازم به ذکر است، بی‌شناسنامه‌ها از انواع خدمات عمومی نظیر دریافت یارانه، بیمه درمانی، حساب بانکی، دریافت انشعاب آب، برق، تلفن و سایر موارد محروم هستند و حتی نمی‌توانند سفر کنند.

برچسب‌ها:, , ,