ادامه بازداشت کبری هوتی توسط نیروهای نظامی؛ خانواده موفق به ملاقات با وی شدند

ادامه بازداشت کبری هوتی توسط نیروهای نظامی؛ خانواده موفق به ملاقات با وی شدند
فوریه 15, 2023
406 بازدید

یک دختر دانشجوی بلوچ از منزل یکی از بستگانش در شهر پهره بازداشت و به زاهدان منتقل شد. خانواده کبری موفق شدند روز گذشته با وی ملاقات کنند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته یکشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۱، خانواده “کبری هوتی” موفق به ملاقات با وی در زندان مرکزی زاهدان شدند.

“کبری هوتی” ۲۲ ساله اهل حُمیری شهرستان قصرقند، مهندس صنایع و معادن از دانشگاه صنعت و معدن خاش، ویگن، فعال محیط زیست و دوستدار حیوانات است.

خانم هوتی در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ در منزل یکی از بستگانش در پهره بازداشت شده است.

گفته می شود وی پس از بازداشت به زندان مرکزی زاهدان منتقل شده و خانواده وی روز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه موفق به ملاقات با وی شده اند.

مقامات قضایی و نظامی به خانواده این دختر دانشجو اعلام کردند که در روزهای آینده با تودیع قرار وثیقه آزاد خواهد شد.

اتهام این دختر دانشجوی بلوچ “فعالیت سیاسی در فضای مجازی” عنوان شده است.

براساس گزارش سالانه ۲۰۲۲ کمپین فعالین بلوچ، مجموعا ۳۰۵ گزارش بازداشتی به دست کمپین رسیده است که این گزارشات به دو دسته قبل از جنبش «ماهو بلوچ» و بعد از آن تقسیم بندی شده است. پس از رسانه ای شدن خبر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار به یک کودک دختر ۱۵ ساله بلوچ به نام ماهو، اعتراضات در مناطق مختلف بلوچستان برپا شد و همزمان با اعتراضات سراسری، تعدادی بازداشتی ها به یکباره افزایش پیدا کرد. در مجموع ۳۰۷ شهروند بلوچ در سال ۲۰۲۲ میلادی توسط نیروهای نظامی بازداشت شدند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,