اسامی 341 تن از قربانیان نسل کشی سیستماتیک ملت بلوچ تنها از طایفه نارویی توسط جمهوری اسلامی ایران در بلوچستان

اسامی 341 تن از قربانیان نسل کشی سیستماتیک ملت بلوچ تنها از طایفه نارویی توسط جمهوری اسلامی ایران در بلوچستان
دسامبر 7, 2023
305 بازدید

در ادامه گزارشات مربوط به قتل عام ملت بلوچ توسط نیروهای دولتی ایران و پس از افشای قتل عام چندین خانواده و قتل عام روستائیان بلوچ در ادامه می پردازیم به گزارش جمعی مربوط به قتل عام مردان طایفه نارویی _البته لازم به یادآوری است که این تعداد از اسامی که ما در این گزارش ذکر می کنیم حدود ۲۰% از مجموع کشته شدگان این طایفه می باشند و ۸۰%درصد دیگر از کشته شدگان این طایفه باقی است. 

در مجموع میتوان گفت بیش از دو هزار تن از اعضای طایفه ای نارویی توسط نیروهای دولتی کشته و تیرباران گشته اند و اسامی را که ما جمع آوری کردیم برمیگردد به اطلاعاتی که کمتر از ده نفراز شاهدین و کسانی که در این رابطه اطلاعات جزئی داشتند و استناد به گزارشاتی که از اعدام بسیاری در رسانه های اجتماعی و خبرگزرایها نشر شده بود.همچنین در رابطه با جمع آوری اسامی کشته شدگان طایفه شه بخش نیز بدین صورت می باشد که ما در مجموع فقط به ۵%پنج درصد از آمار کشتار افراد این طایفه دست یافته ایم.

امید است مردم عزیزدر این مورد همکاری نمایند و اسامی کشته شدگانی را که در لیست نیست برای ما ارسال نمایندهمچنین سازمانهای حقوق بشری وفعالان رسانه ای می توانند در راستای اینکه به آمار کلی کشتار در بلوچستان دست یابیم،همکاری نمایند. اتهام اکثر اعدامیان و کسانی که بصورت صحرایی در بلوچستان کشته شده اند مربوط به اتهامات واهی مواد مخدر و اشرار است (اتهاماتی که جهت کشتار مردم بیگناه بلوچ صورت قانونی می دهند) است و این در حالی است که در بسیاری از این جنایات قربانیان بدون اثبات جرم و ادله کافی اعدام گشته اند و بسیاری که بصورت صحرایی تیرباران گشته اند هیچ گونه پرونده قضایی نداشته و دولت نیز از افشای اسامی آنان خودداری نموده است. 

پس از اذعان خانم مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان در رابطه با قتل عام مردان یک روستا در بلوچستان ، فرصت آن پیش آمد تا اسناد مربوط به جنایات دولتی در بلوچستان را موشکافی و رسانه ای گردانیم.در میان اسامی این قربانیان خانواده هایی هستند که به تمامی اعضای آنها کشته شده و یا حداقل بیش از نیمی از افراد خانواده کشته شده اند.همچنین این افراد ساکن روستاهایی هستند که تمامی مردان آن روستاها کشته شده اند و روستاهایی نیز وجود دارد که بمباران و خالی از سکنه گشته اند. امید است سازمانهای حقوقی و سازمان ملل متحد و سازمان عفو بین الملل، خصوصا جناب احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر در رابطه با قتل عام مردم بلوچ توسط رژیم تهران بصورت جداگانه تشکیل پرونده داده و بصورت شفاف این موضوع را پیگیری و رژیم آخوندها را بابت نسل کشی سیستماتیک ملت بلوچ مورد بازخواست و محاکمه قرار داده و مانع از جنایت نسل کشی بیش از این گردند.

تمامی این افراد که ما اسامی آنان را در این لیست جهت افشای جنایات در اختیار شما می گذاریم توسط نیروها و ارگانهای دولتی کشته شده و حتی یک تن از این قربانیان بصورت قانونی وشفاف در یک دادگاه عادلانه محکوم نگشته و محروم از حق داشتن وکیل بوده اند. بعلت تحقیقات محلی که از افراد صورت گرفته است بسیاری از مردم تاریخ دقیق اعدام و کشتار را بیاد نداشته ،و بدین خاطر در گزارش ذکر نشده است اما جهت صحت و سقم گزارش ،طایفه نارویی تمامی این گزارش را از سوی هر ارگان و نهادی که صورت گیرد تائید می کنند.زیرا بسیاری از این افراد از اعضای یک خانواده و یک روستا می باشند و این لیست بیشترین امار افراد قربانی را در منطقه نصرت اباد و حصارونیه در بر می گیرد که محل زیست طایفه نارویی می باشد.

این لیست به همکاری کمپین جمع آوری اسامی کشته شدگان بلوچ تهیه شده است و امید است مردم بلوچ اسامی کشته شدگان را برای ما به ادرس کمپین جمع آوری اسامی کشته شدگان بلوچ در فیسبوک ارسال نمایند به همراه تصاویری اگر از قربانیان موجود می باشد. کپی گزارشات مربوط به قتل عام هایی که ارئه می دهیم تنها با ذکر منبع آزاد است 

۱_سیروس شیرانی   ۲۱ سالہ فرزند حسین ساکن نیکشهر _بنت بتاریخ۱۸-۴_۲۰۰۷. در منطقه توتان بخش بنت شهرستان نیکشهر توسط نیروهای مرصاد کشته شد

۲_حسن شیرانیحسن شیرانی ۲۰ ساله فرزند رستم ساکن نیکشهر _بنت بتاریخ ۱۰ /۱ /۲۰۰۷ در منطقه جاسک رودخانه سدیچ بوسیله نیروی انتظامی کشته شد

۳_عبدالقیاس دیدان ناروییعبدالقیاس دیدن نارویی فرزند جمعه خان بتاریخ ۲۰۰۹_۰۷_۱۴در زندان زاهدان به دار آوریخته شد.

۴_علیرضا ناروییـ علیرضا ناروی, محکوم به اعدام تحت جرایم مواد مخدر در تاریخ ۱۶ خرداد ۹۴ , زاهدان

۵_احمد دستگشاده ناروییاحمد دستگشاده نارویی در مورخ۲۰_۶_۲۰۰۹در زندان زاهدان به دار آویخته شد.

۶_بهادر ناروییبهادر نارویی بتاریخ ۳_۱_۲۰۰۹ در زندان زاهدان از طریق چوبه دار بشهادت رسید.

۷_جلال شیرانیجلال شیرانی جمعه بتاریخ ۳_۱_۲۰۰۹ در زندان زاهدان از طریق چوبه دار بشهادت رسید

۸_فیض محمد ناروییفیض محمد نارویی بتاریخ۱۳-۱۲_۲۰۰۸در زابل به دار آویخته شدند

۹_محمد دادود شیرانیمحمد دادود شیرانی فرزند چاکر ساکن خاش-دهپابید در سال ۲۰۱۴ مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی رژیم در خارج از کشور در هنگام رفتن به مسجد تیربارانشد

۱۰-یوسف نارویی فرزند عیسی توسط وزارت اطلاعات درسال ۱۳۹۱درکراچی ترور وشهید می کنند.

۱۱_بالاچ نارویی بالاچ نارویی فرزند علی به همراه ۱۰ تن دیگر از فرزندان بلوچ پس از مدتها بازداشت بدون حتی یک جلسه دادگاه یک شب قبل از اعدام توسط دادستان جنایتکار زاهدان محمد مرضیه به انتقام از عملیات جندالله که در ۲۴ اذرکه در چابهار اتفاق افتاده بود بیگناه در تاریخ :۲۹_آذر_۱۳۸۹ به پای چوبه دار فرستاده شدند و بسیاری از این عزیزان جزء پیوند فامیلی هیچ ارتباطی با افراد مبارز نداشته اند.

۱۲_امید نارویی امید نارویی فرزند حسین زندانی محکوم به اعدام زندان زاهدان که از سال ۱۳۸۵ زندانی بوده است، روز پنجشنبه ۲۶آذرماه ۱۳۸۹ در زندان زاهدان به طرز مشکوکی کشته شد:زندانبان در قبال تحویل جسد به خانوداده اش از هر گونه عکس برداری از جسد وی و انتشارگزارش وی جلوگیری بعمل اورده و به خانواده علت مرگ نامبرده را سکته اعلام نموده اند .شواهد و گزارشات رسانه های حقوق بشری از حلق آویز شدن این زندانی گزارش داده اند.

۱۳_اقبال نارویی اقبال نارویی فرزند شهداد روز چهارشنه ۹ دی۱۳۹۴ در قرنطینه زندان زاهدان بر اثر شکنجه مامورین زندان بشهادت رسید.اقبال نارویی بعلت بد رفتاری مامورین زندان با مامورین درگیر و گلاویز شده ،سپس وی را از بند خارج و به قرنطینه منتقل و تحت شکنجه قرار می دهند که منجر به مرگ وی میشود.نامبرده یکسال پیش به اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر بازداشت شده بود.

۱۴_حسین نارویی حسین نارویی پدراعدامی امید نارویی پنجشنبه ۲۶آذرماه ۱۳۸۹ در زندان زاهدان اعدام شد نیز در سال ۱۳۷۱ اعدام شده است 

۱۵_ابراهیم ناروییابراهیم نارویی فرزند جان محمد در کمین نیروهای رژیم به شهادت رسید .از نامبرده جزئیات بیشتری در دست نداریم که در چه سالی بشهادت رسید .

۱۶_حمید ناروییحمید نارویی فرزند حاجی حسین از زمان شهادت وی اطلاعی در دست نیست.

۱۷_شاهپور ناروییشاهپور نارویی، فرزند حاجی خان محمد از زمان شهادت وی اطلاعی در دست نیست

۱۸_مجید ناروییمجید نارویی فرزند حاجی فقیر.از زمان و مکان شهادت وی اطلاعی در دست نیست.

۱۹_عبدالسلام ناروییعبدالسلام نارویی فرزند امید اعدامی_از مکان و زمان اعدامینامبرده اطلاعی در دست نیست.

۲۰_جمشید ناروییجمشید نارویی فرزند نادرتوسط نیروهای دولتی تیرباران شد.از مکان و زمان شهادتش اطلاعی در دست نیست.

۲۱_عبدالرحمن ناروییعبدالرحمن نارویی فرزند سهراب در نوجوانی اعدام شد

۲۲_علی خان ناروییعلی خان نارویی فرزند عبدل اعدام شده از زمان و مکان شهادتش اطلاعی در دست نیست.

۲۳_مهردادناروییحاجی مهردادنارویی فرزند سردار پرویز خان بر اثر انفجار مین کاشته شده توسط نیروهای رژیم در کرمان بشهادت رسید.

۲۴_احمد نارویی احمد نارویی فرزند حاجی نورمحمد ف میرزا سال ۱۳۵۹در مرز رباط افغانستان کشته شد و سه برادرش در زاهدان کشته و یا اعدام شدند.

۲۵_علی ناروییعلی نارویی فرزند اقاخان اولین اعدامی که در زاهدان توسط نیروهای رژیم تیر باران شد

۲۶_نظرخان نارویینظرخان نارویی و برادرزاده اش عیدو نارویی در بم در کمین نیروهای رژیم کشته شدند

۲۷_عیدو نارویی عیدونارویی به همراه عمویش نظرخان در بم در کمین نیروهای رژیم کشته شدند

۲۸_شیرمحمدناروییشیرمحمدنارویی فرزند پکیر در رفسنجان توسط نیروهای رژیم کشته شد.دوبرادرش بنام کریم و یکی دیگر که اسمش در دسترس ما نیست در بم توسط نیروهای رژیم کشته شدند.

۲۹_هوشنگ ناروییهوشنگ نارویی فرزند جلال یارمحمد در بم توسط نیروهای رژیم بشهادت رسید.

۳۰_نظرخان نارویی نظرخان نارویی در اطراف بم توسط تیروهای رژیم بشهادت رسید. جزئیات بیشتر توسط نزدیکان این عزیزان ارائه شود 

۳۱_ولی محمد نارویی ولی محمد نارویی در اطراف بم توسط تیروهای رژیم بشهادت رسید.جزئیات بیشتر توسط نزدیکان این عزیزان ارائه شود 

۳۲_محمد حسین خان ناروی نژادسردار محمد حسین خان ناروی نژاد به دعوت شخص خمینی به تهران دعوت و در راه اصفهان قم ترور شد.

۳۳_انوشیروان ناروییانوشیروان نارویی فرزند چنگیز خان در اصفهان به دار آویخته شد.. دو برادر وی بنامهای خلیل در بم و برادر دیگرش که نامی از وی در دست نیست در زندان زاهدان اعدام شده اند.در مجموع سه فرزند چنگیزخان کشته شدند.

۳۴_خلیل ناروییخلیل نارویی فرزند چنگیز خان در بم کشته شد

۳۵_دادمحمد ناروییدادمحمد نارویی فرزند خداداد ، در شهر اصفهان توسط نیروهای امنیتی رژیم ترور و تیرباران شد

۳۶_حسن ناروییحسن نارویی فرزند خداداد در بین سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۰توسط نیروهای دولتی از شهر زاهدان ربوده و تاکنون مفقود الاثرو جسد می باشد.

۳۷_وحید نارویی.بشهادت رسید وحید نارویی فرزند حاج مهدی(شماره ۲۳۲ لیست) ، در کمین نیروهای رژیم در دوراهی رستم آباد

۳۸_سخی داد ناروییسخی داد نارویی فرزند شاه نظر ، در کله پده منطقه حصارونیه خاش توسط نیروهای امنیتی رژیم تیرباران شد

۳۹_خداداد ناروییخداداد نارویی بتاریخ ۴-۱۲_۲۰۰۷ در بم توسط نیروهای امنیتی رژیم کشته شد. نام وی در لیست تهیه شده توسط سازمان ملل در میان قتل عام بلوچها در سال ۲۰۰۸ موجود می باشد

۴۰_سیاه خان ناروییسیاه خان نارویی فرزند جهانگیر ، در کمین در چشمه زیارت زاهدان بشهادت رسید

۴۱_علی ناروییعلی نارویی فرزند رشید ، در حصاروئیه توسط نیروهای رژیم تیرباران شد

۴۲_نورعلی نارویی نورعلی نارویی فرزند حاج نورمحمد ، در حرمک توسط نیروهای رژیم بشهادت رسید

۴۳_پرویزنارویی پرویزنارویی فرزند چنگیزخان ،در تهران اعدام شد

۴۴_انوشروان نارویینوشروان نارویی فرزند نظر در کرمان توسط نیروهای رژیم تیرباران شد

۴۵_مهدی ناروییمهدی نارویی فرزند گلزار ، درمنطقه ملوسان نصرت آباد بدست نیروهای دولتی کشته شد

۴۶_محمد نارویی محمد نارویی فرزند جلال ، در استان کرمان توسط نیروهای دولتی بشهادت رسید

۴۷_مدد نارویی مدد نارویی فرزند جما ، اعدام در کرمان

۴۸-نورعلی نارویی، نورعلی نارویی فرزند جما ، اعدام در کرمان _برادر مدد نارویی

۴۹_نورمحمد نارویینورمحمد نارویی فرزند زمان خان ، اعدام در کرمان

۵۰_شاهپور نارویی، شاهپور نارویی فرزند زمان خان ، در شهر بم توسط نیروهای امنیتی رژیم ترور شد

۵۱_انوشروان نارویی، نوشروان نارویی فرزند جلال ، اعدام در کرمان

۵۲_نعیم نارویی، نعیم نارویی فرزند نورمحمد ، در شهر بم توسط نیروهای رژیم تیرباران شد.

۵۳_حمید نارویی، حمید نارویی فرزند نورمحمد ، در استان کرمان توسط نیروهای رژیم تیرباران شد

۵۴_حبیب الله نارویی، حبیب الله نارویی معروف به پلنگ جوپار فرزند مراد ، اعدام در کرمان

۵۵_پردل نارویی، پردل نارویی فرزند شاه جان ، اعدام

۵۶_موسی نارویی، موسی نارویی بتاریخ ۳۱_۵__۲۰۰۸ در زندان زاهدان اعدام شد.

۵۷_بیبرگ نارویی، بیبرگ نارویی فرزند جلال به همراه دایی اش یونس نارویی در سال( )در زندان زاهدان اعدام شد

۵۸-یونس نارویییونس نارویی به همراه خواهر زاده اش بی برگ نارویی فرزند جلال در سال( )در زندان زاهدان اعدام شد

۵۹_نورمحمدنارویی، نورمحمدنارویی فرزند حاجی دوست محمد که در سیرجان کشته شد

۶۰_محمد ناروییمحمد نارویی فرزند دوستمحمد در سیرجان در کمین نیروهای رژیم بشهادت رسید

۶۱_موسی ناروئی، مولوی موسی ناروئی فارغ التحصیل دارالعلوم مکی زاهدان که در تصادف رانندگی به اتاق بیهوشی بیمارستان زابل منتقل و پس از ان از دنیا رفت پزشکی قانونی زابل: مرگ وی را مشکوک عنوان کرد

۶۲_حمزه ناروییحمزه نارویی ۲۳ساله زندانی سیاسی ، روز ۴تیر در اثر شکنجه نیروهای امنیتی، در زندان مرکزی زاهدان جان باخت گفته می شود که پنج ماه پیش از این، برادر وی علی نارویی نیز در زیر شکنجه در زندان ارومیه کشته شده بود.

۶۳_مجید نارویی، مجید نارویی ۴۵ ساله در پنجمین سال گذراندن حبس در زندان بندعباس بتاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ اعدام شد

۶۴_شاه ‌نور نارویی،شاه ‌نور نارویی در نیمه اول سال ۱۳۹۴ در زندان کرمان اعدام شد.

۶۵_نمید نارویی، نمید نارویی درنیمه اول سال ۱۳۹۴ در زندان کرمان اعدام شد.

۶۶_یونس نارویییونس نارویی درنیمه اول سال ۱۳۹۴ در زندان کرمان اعدام شد.

۶۷_خدانظر نارویی، ماموران کلانتری نوزده زاهدان روز چهارشنبه (۲۰ مرداد ۱۳۸۹ )به طرف یکدستگاه پژو۴۰۵ آتش گشودند که بر اثر آن راننده پژو در دم کشته شد راننده خودرو فردی بنام “خدانظر نارویی” بوده که برای امرار و معاش خود و خانواده اش اقدام به حمل سوخت از زاهدان به مقصد شهرستان سراوان کرده بودخدانظر نارویی بر اثر تیراندازی خودسرانه نیروهای کلانتری ۱۹ زاهدان کشته شد.

۶۸_الله نظر ناروئیالله نظر ناروئی(شه بخش )۲۶ ساله ” فرزند فیض محمد اهل خاش در سال ۱۳۸۱ بازداشت و نهایتا بتاریخ روز چهارشنبه، ۳۰ دی ماه ۱۳۸۸ برابر با ۲۰۱۰-۰۱-۲۰در زندان شهرستان خاش بدار آویخته شد

۶۹_مهدی نارویی، مهدی نارویی ۳۸ ساله روز دوشنبه ۷دیماه ۱۳۹۴ در زندان زاهدان بشهات رسید.مهدی نارویی از بند ۷ زندان زاهدان ۶ سال قبل به اتهام جرایم مواد مخدردر زندان بسر می برد. با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای خوکی در زندان زاهدان و عدم درمان وعدم اجازه برای درمان با هزینه شخصی روز دونبه ۷ دیماه ۱۳۹۴ در زندان بشهادت رسید.

۷۰_فرزاد نارویی، فرزاد نارویی معروف به شاهین حدودا ۴۰ ساله بتاریخ روز یکشنبه ۶ دیماه ۱۳۹۴ در زندان زاهدان براثر شکنجه های وزارت اطلاعات و اگاهی زاهدان بشهادت رسید.در تاریخ ۳ دیماه این زندانی از آگاهی و وزارت اطلاعات با شرایط جسمی خطرناک و اثار شکنجه های فراوان به زندان زاهدان تحویل داده شده بود که بر اثر شکنجه های غیر انسانی که بر روی این زندانی صورت گرفته بود تنها سه روز دوام اورد و در نهایت بتاریخ ۶ دیماه ۹۴ در زندان بشهادت رسید.

۷۱_کامران ناروییکامران نارویی در سال ۲۰۰۵ بدست نیروهای دولتی در لاشار کشته شد.

۷۲_شاه نظر ناروییشاه نظر نارویی در سال ۲۰۰۵ در ایرانشهر اعدام شد.

۷۳_ناروئی، اعدام: حلق آویز؛ ۲۲ دی ۱۳۹۲؛ زندان مرکزی یاسوج، یاسوج، کهگیلویه و بویراحمد، ایرانخبراعدام آقای نارویی، اهل زابل، درسایت‌های عصردنا و واحد مرکزی خبر در تاریخ ۲۳ دیماه ۱۳۹۲ منتشر شد.

۷۴_اخترعمه ناروئی، اعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۶ اردیبهشت ۱۳۶۹؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایراننام خانم اختر عمه ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار نماینده مخصوص کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۷۵_تاج محمد ناروئیاعدام: تیرباران؛ ۱۴ تیر ۱۳۶۰؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای تاج محمد ناروئی و پنج نفر دیگر توسط خبرنگار روزنامه اطلاعات در کرمان گزارش شد (١۵ تیر١٣۶٠).

۷۶_احمد ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۴ مهر ۱۳۶۶؛ گرگان، مازندران، ایرانبر اعدام آقای احمد ناروئی، فرزند سهراب، همراه با ١۵ نفر دیگر در روزنامه کیهان به تاریخ ۴ مهر ١٣۶۶ منتشر شده است

۷۷_تیمار ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۷ مهر ۱۳۶۲؛ زاهدان، بلوچستان، ایرانخبر اعدام آقای تیمار ناروئی و ۱۰ نفر دیگر به نقل از روابط عمومی دادستانی انقلاب اسلامی بلوچستان در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۹ مهر ۱۳۶۲منتشر شده است.

۷۸_حاج غلام ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۶۴؛ زاهدان، بلوچستان، ایرانخبر اعدام آقای حاج غلام ناروئی و ۲۱نفر دیگر در روزنامه کیهان به تاریخ ٨ اردیبهشت ١٣۶۴منتشر شده است

۷۹_حبیب الله ناروئی اعدام: حلق آویز؛ ۱۱ بهمن ۱۳۶۳؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای حبیب الله ناروئی و ۶ نفر دیگر در روزنامه کیهان به تاریخ ١٣ بهمن ١٣۶٣ منتشر شده است.

۸۰_حسن ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۲۷ تیر ۱۳۶۳؛ زاهدان، بلوچستان، ایرانخبر اعدام آقای حسن ناروئی و سیزده نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۴ مرداد ١٣۶٣ منتشر شده است.

۸۱_حسین ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۲۷ تیر ۱۳۶۳؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایرانخبر اعدام آقای حسین ناروئی و سیزده نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۴ مرداد ١٣۶٣ منتشر شده است.

۸۲_حمیدرضا ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۱ بهمن ۱۳۶۰؛ تربت حیدریه، خراسان، ایرانخبر اعدام آقای حمیدرضا ناروئی در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ٣ بهمن ١٣۶٠ چاپ شده است.

۸۳_خانعلی ناروئیاعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۶ اردیبهشت ۱۳۶۹؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایراننام آقای خانعلی ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار نماینده مخصوص کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۸۴_رسول ناروئیاعدام: حلق آویز؛ بهمن ۱۳۶۹ — اسفند ۱۳۶۹؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایرانخبر اعدام اقای رسول ناروئی در روزنامه اطلاعات مورخ ۹ اسفند ۱۳۶۹ به چاپ رسید.

۸۵_سعید ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۲۵ بهمن ۱۳۶۷؛ گرگان، مازندران، ایرانخبر اعدام آقای سعید ناروئی، معروف به میردل و سعیدخان فرزند قادر، و نیز برادرش محمد، در اطلاعیه ستاد مبارزه با مواد مخدر شماره ۵ به همراه اسامی ۶۶ نفر دیگر اعلام شده است که در روزنامه جمهوری اسلامی ٢۶ بهمن ١٣۶٧ صفحه ٢ به چاپ رسید.

۸۶_سید جلال الدین ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۴ آبان ۱۳۶۱؛ بندر عباس، هرمزگان، ایرانخبر اعدام آقای سید جلال الدین ناروئی و یک نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۶۱ منتشر شده است

۸۷_شیردل ناروئیاعدام: تیرباران؛ ۱۴ تیر ۱۳۶۰؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای شیردل ناروئی و پنج نفر دیگر توسط خبرنگار روزنامه اطلاعات در کرمان گزارش شد (١۵ تیر ١٣۶٠).

۸۸_عبدالله ناروئیاعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۱۴ شهریور ۱۳۶۹؛ مشهد، خراسان، ایراننام آقای عبدالله ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۸۹_عزیز ناروئیاعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۶ اردیبهشت ۱۳۶۹؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایراننام آقای عزیز ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار نماینده مخصوص کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۹۰_غوث الدین نارویی، خبر اعدام آقای قوس الدین ناروئی و چهار نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۶۳منتشر شده است.اعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۱۳۶۲ _— ۱۳۶۳؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایران

۹۱_گل آقا ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۳ آبان ۱۳۶۶؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایرانخبر اعدام آقای گل آقا ناروئی، اهل افغانستان و دو نفر دیگر به نقل از روابط عمومی شورای عالی قضائی در روزنامه کیهان به تاریخ ٣ آبان ١٣۶۶ منتشر شد.

۹۲_گلشاه ناروئی، اعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۶ اردیبهشت ۱۳۶۹؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایرانم آقای گلشاه ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار گزارشگر مخصوص کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۹۳_محمد ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۱۱ بهمن ۱۳۶۳؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای محمد ناروئی و ۶ نفر دیگر در روزنامه کیهان به تاریخ ١٣ بهمن ١٣۶٣ منتشر شده است

۹۴_محمد ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۲۵ بهمن ۱۳۶۷؛ گرگان، مازندران، ایرانخبر اعدام آقای محمد ناروئی، معروف به مسافرخان و فرزند قادر، و نیز برادرش سعید، در اطلاعیه ستاد مبارزه با مواد مخدر شماره ۵ به همراه اسامی ۶۶ نفر دیگر اعلام شده است که در روزنامه جمهوری اسلامی ٢۶ بهمن ١٣۶٧ صفحه ٢ به چاپ رسید.

۹۵_محمد حسین ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۱۱ بهمن ۱۳۶۳؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای محمد حسین ناروئی و ۶ نفر دیگر در روزنامه کیهان به تاریخ ١٣ بهمن ١٣۶٣ منتشر شده است.

۹۶_محمدکریم ناروئیاعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۸ بهمن ۱۳۶۸؛ زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایرانخبر مربوط به اعدام آقای محمد کریم ناروئی در گزارش سال ۱۳۶۹ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران درج شده است. این خبر حاصل تحقیقات گزارشگر ویژه سازمان ملل آقای گالیندوپل از منابع آشنا با این مورد است. آقای ناروئی رئیس پست خانه چابهار بودند.

۹۷_مصطفی ناروئیاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۳۰ بهمن ۱۳۶۲؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای مصطفی ناروئی و ۱۲ نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۴ اسفند ۱۳۶۲منتشر شده است.

۹۸_نجیم ناروئیاعدام: تیرباران؛ ۱۴ تیر ۱۳۶۰؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای نجیم ناروئی و پنج نفر دیگر توسط خبرنگار روزنامه اطلاعات در کرمان گزارش شد (١۵ تیر ١٣۶٠).

۹۹_نوراحمد ناروئیاعدام: نحوه اعدام نا مشخص؛ ۱۴ شهریور ۱۳۶۹؛ مشهد، خراسان، ایرانم آقای نوراحمد ناروئی در فهرست اعدام شدگانی است که دولت جمهوری اسلامی در اختیار گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشرسازمان ملل متحد، اقای گالیندو پل، قرار داده و او در گزارش آبانماه سال ۱۳۶۹ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر نموده است.

۱۰۰_نیک محمد ناروئیاعدام: حلق آویز؛ ۲۵ بهمن ۱۳۶۲؛ زندان قصر، تهران، ایرانخبر اعدام آقای نیک محمد ناروئی و ۱۸ نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۶۲منتشر شده است

۱۰۱_هیبت الله ناروئیاعدام: فراقضایی- سلاح گرم؛ ۱۸ اسفند ۱۳۷۱؛ کراچی، پاکستان

۱۰۲_امیر نارویی فرح بخشاعدام: نحوه اعدام نامشخص؛ ۳۰ بهمن ۱۳۶۲؛ کرمان، ایرانخبر اعدام آقای امیر ناروی فرحبخش و ۱۲ نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۴ اسفند ۱۳۶۲منتشر شده است

۱۰۳_جمعه ناروییخبر اعدام آقای جمعه نارویی و دو نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی مورخ ۴ مرداد ١٣۵٩ به چاپ رسید.

۱۰۴_رحمت ناروییاعدام: حلق آویز؛ ۲۵ بهمن ۱۳۶۲؛ زندان قصر، تهران، ایرانخبر اعدام آقای رحمت ناروئی و ۱۸ نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۶۲منتشر شده است.

۱۰۵_هوشنگ ناروییاعدام: حلق آویز؛ ۱۹ اسفند ۱۳۶۷؛ استهبانات، فارس، ایرانخبر اعدام آقای هوشنگ نارویی و٨٠ نفر دیگر، در یک روز و در ٢٧ شهر ایران، به نقل از اطلاعیه شماره ٧ ستاد مبارزه با مواد مخدر، در روزنامه جمهوری اسلامی سال ١٣۶٧ منتشر شد

۱۰۶_غلام محمد میرمحمداعدام: حلق آویز؛ ۲۵ بهمن ۱۳۶۲؛ زندان قصر، تهران، ایرانخبر اعدام آقای غلام محمد میرمحمد و ۱۸ نفر دیگر در روزنامه جمهوری اسلامی به تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۶۲منتشر شده است.

۱۰۷_تاج محمد میش مست ناروییاعدام: حلق آویز؛ ۱۰ اسفند ۱۳۶۷؛ مشهد، خراسان، ایرانخبر اعدام آقای تاج محمد میش مست، فرزند دلاور، و ۴٩ نفر دیگر به جرم قاچاق مواد مخدر، در یک روز و در ١۵ شهر ایران، به نقل از اطلاعیه شماره ۶ ستاد مبارزه با مواد مخدر، در روزنامه جمهوری اسلامی مورخ ١١ اسفند ١٣۶٧ منتشر شد.

۱۰۸_محمدنبی نارویی.اعدام: حلق آویز؛ آذر ۷۶۸ — دی ۷۶۸؛ جیرفت، کرمان، ایرانخبراعدام آقای محمدنبی نارویی. و ۶ نفر دیگر در سایت اینترنتی دادگستری کل استان کرمان در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ منتشر شد

۱۰۹_غلامرضا شاهی نصرت آبادیاعدام: تیرباران؛ ۱۷ مهر ۱۳۶۰؛ تهران، ایران نام وی در نشریه مجاهد موجود می باشد.

۱۱۰_هادی درخشان ناروییهادی درخشان نارویی در سال ۲۰۰۶ در زاهدان اعدام شد.

۱۱۱_عبدالحمید ناروییعبدالحمید نارویی در تاریخ ۹_۳_۱۳۸۵ در زاهدان اعدام شد

۱۱۲_مسعود ناروییمسعود نارویی در تاریخ ۱_۳_۱۳۸۵ در زاهدان اعدام شد

۱۱۳_کریم بخش ناروییکریم بخش نارویی در تاریخ ۲۹_۵_۱۳۸۵ در خرم اباد اعدام شد

۱۱۴_چنگیز نارویی، چنگیز نارویی در تاریخ ۲۴-۱۲_۲۰۰۶ در زندان زاهدان اعدام شد

۱۱۵-محمد رضا شیروانی(نارویی)محمد رضا شیروانی(نارویی)۲۷ ساله فرزند عظیم فعال سیاسی بصورت فراقضایی در خارج از کشوربتاریخ ۳۱-۱۲-۲۰۱۵ ترور و بر اثرسمی بودن گلوله ها بتاریخ ۱_۵_۲۰۱۶ در بیمارستانی در سنگاپور بشهادت رسید

۱۱۶_مولوی احمد ناروییمولوی احمد نارویی عالم اهل سنت و معاون مسجد مکی زاهدان در سال ۱۳۹۲ در مسیر زاهدان_حصارونیه توسط نیروهای دولتی ترور شد.یک تن دیگر نیز به همراه نامبرده کشته شد که مشخصات وی در دست نیست.

۱۱۷_عبدالکریم ناروییعبدلکریم نارویی فرزند خالقداد متولد سال ۱۳۴۸ در سال ۱۳۸۹ در زابل بدست نیروهای امنیتی کشته شد.

۱۱۸_عبدالله ناروییعبدالله نارویی نصب در دیماه ۱۳۹۴در شهر اراک تحت جرایم مواد مخدر اعدام شد

۱۱۹_شهرام ناروئی.شهرام ناروئی معروف به بی‌برگ فرزند جلال .محمود براهوئی معروف به فرهاد فرزند نادر، ، ظهور احمد عاصف دوست فرزند محمد شریف و جهانبخش براهوئی معروف به نوربخش فرزند نادر اسامی افراد اعدام شده می باشد..این افراد صبح روز شنبه یازدهم دی ماه،۱۳۸۹ در زندان مرکزی زاهدان از راه حلق آویز اعدام شدند

۱۲۰_چنگیر ناروئیدر سال ۲۰۰۶ در زاهدان به اتهام ادم ربایی و مواد مخدر اعدام شد

۱۲۱_رسولبخش دلشادیرسولبخش دلشادی نارویی اعدام در زندان مرکزی زاهدان_در سال ۲۰۱۴ اعدام شد

۱۲۲_علی بشام ناروییعلی بشام نارویی اعدام در زندان مرکزی زاهدان_در سال ۲۰۱۴ اعدام شد

۱۲۳_یونس نارویییونس نارویی در سال ۱۳۹۳ در زندان کرمان اعدام شد

۱۲۴_حاج صالح نارویی در اوایل انقلاب توسط نیروهای دولتی بازداشت و اعدام شد.

۱۲۵_عباس نارویی در اوایل انقلاب بازداشت و اعدام شد

۱۲۶_اسلام ناروییاسلام نارویی حدودا ۳۳ ساله ،وی ۵ سال در زندان سروان زندانی بود در مورخ ۷ خردادماه ۹۳ اعدام شد.

۱۲۷_خداداد ناروئیخداد ناروئی ۶۰ ساله از ریش سفیدان و معتمدان شهر بزمان از توابع ایرانشهر هدف رگبار گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفت و جان باخت.

۱۲۸_دادخدا ناروییدادخدا نارویی در زندان کرمان در سال ۱۳۹۳ اعدام شد

۱۲۹_مجید نارویى، مجید نارویى (۴۵ ساله، مواد مخدر، پنجمین سال حبس) در سال ۹۴ در زندان بندرعباس اعدام شد

۱۳۰_بلوچ خان نارویی، بلوچ خان نارویی فرزند علیم خان در سال ۱۳۵۹ فعال سیاسی پس از سخنرانی تاریخی اش در منطقه فرودگاه زاهدان بازداشت و به تهران انتقال داده شد. در سال ۱۳۵۹ اعدام شد

۱۳۱_امید ناروییامید نارویی فرزند نورمحمد در دهه ۷۰ در سیرجان توسط نیروهای دولتی کشته شد.نامبرده از اعضای خانواده علیم نارویی می باشد وداماد وی می باشد. اعضای علیم نارویی در مجموع ۹ تن کشته شده اند که امید به همراه حیات نارویی فرزند چراغ داماد وی می باشندو و همچنین عبدالرحمن نارویی فرزند امید نیز توسط نیروهای دولتی کشته شده است.

۱۳۲_عبدالرحمن ناروییعبدارحمن نارویی فرزند امید نارویی در سیرجان توسط نیروهای دولتی کشته شد.بعد از کشته شدن پدرش وی نیز توسز نیروهای دولتی چند سال بعد کشته شد.

۱۳۳_عبدالحلیم ناروییعبدالحلیم نارویی فرزند خلیل در نصرت اباد توسط نیروهای دولتی کشته شد

۱۳۴_حسین نارویی مورپیشیحسینن نارویی مورپیشی فرزند ..در دوراهی جیرفت توسط نیروهای دولتی کشته شد.

۱۳۵_چنگیز ناوریی مورپیشیچنگیز نارویی مورپیشی در زاهدان اعدام شد۱۳۶_بهادر ناوریی مرود زهی بهادر نارویی مرود زهی در زاهدان اعدام شد.۱۳۷_لال خان نارویی مورپیشیلال خان نارویی فرزند شاه جان در زاهدان اعدام شد

۱۳۸_گلزار ناوریی مرود زهیگلزار ناوریی مرود زهی در زندان بیرجند اعدام شد

۱۳۹_عباس ناورییعباس ناوریی فرزند فقیر محمد در دهه ۷۰ توسط نیروهای دولتی در بم کشته شد.۱۴۰_نورال نارویینورال نارویی فرزند حاج تاج محمد توسط نیروهای دولتی در بم کشته شد۱۴۱_پکیر ناروییپکیر نارویی فرزند میرزا در کرمان اعدام شد۱۴۲_جان محمد ناروییجان محمد نارویی فرزند حاج سید ساکن چشمه زیارت در زاهدان اعدام شد۱۴۳_حاج درمحمد ناروییحاج درمحمد نارویی فرزند حاج سید در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۴۴_یک فرزند دیگر حاج سیدیک فرزند دیگر حاج سید در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۴۵_درمحمد ناروییدرمحمد نارویی فرزند نورمحمد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۴۶_شاهپور ناروییشاهپور نارویی فرزند عباس ف نورمحمد همزمان با پدرش در کرمان کشته شد۱۴۷_عباس ناروییعباس نارویی فرزند نورمحمد توسط نیروهای دولتی در کرمان کشته شد۱۴۸_رحمان ناروییرحمان ناریی فرزند درمحمد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۴۹_سید ناروییسید نارویی فرزند پیرداد توسط نیروهای امنیتی کشته شداز اعضای خانواده وی در مجموع ۷ تن کشته شدند۱۵۰_خدامراد نارویی_خدامراد نارویی در مسیر چشمه زیارت از توابع زاهدان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۵۱_محمد ناروییمحمد نارویی در زندان زاهدان اعدام شد۱۵۲_میرزا ناروییمیرزا نارویی فرزند کامخان نوه پیرداد در کرمان در کمین نیروهای دولتی کشته شد۱۵۳_دو فرزند عیدو ناروییدو فرزند عیدو نارویی فرزند پیرداد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شدند۱۵۴_حسین ناروییحسین نارویی فرزند حسن خان در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۵۵_موبت (محبت) ناروییموبت نارویی فررزند حاج نورمحمد در دهه ۷۰به همراه سه برادر دیگرش در نصرت اباد بازداشت وهمزمان در زاهدان اعدام شدند۱۵۶_درمحمد نارویی فرزند حاجی سیددرمحمد نارویی فرزند حاجی سید در کرمان کشته شد۱۵۷_شاهپور نارویی فرزند حاج جلال خان در منطقه چشمه زیارت از توابع زاهدان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۵۸_جلال ناروییجلال نارویی فرزند حسین در دهه ۷۰ در بم به همراه عباس نارویی فرزند فقیر توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۵۹_مهیم ناروییمهیم نارویی فرزند لشکران در مسیر بیرجند توسط نیروهای دولتی ترور شد۱۶۰_عبدل ناروییعبدل نارویی فرزند ملا یارمحمد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۶۱_رشید ناروییرشید نارویی فرزند جمعه در کرمان کشته شد۱۶۲_پرویز خان ناروییپرویزخان نارویی فرزند چنگیز خان در تهران بر اثر تیراندازی نیروهای دولتی زخمی و سپس بازداشت و یک سال بعد در زندان اعدام شد.سه برادر نامبرده نیز توسط نیروهای دولتی کشته شد.۱۶۳_شیرمحمد ناروییشیرمحمد نارویی فرزند فقیر به همراه همسرش در سیرجان بر اثر تیراندازی نیروهای دولتی کشته شد.۱۶۴_کامبیز ناروییکامبیز نارویی فرزند دلاویز در منطقه مرزی بین ایران و افغانستان توسط نیروهای دولتی کشته شد۱۶۵_رحیم ناروییرحیم نارویی فرزند محمدخان ، توسط نیروهای امنیتی رژیم ترورشد۱۶۶_بیدالله ناروییبیدالله نارویی فرزند حاج خان محمد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته و جسدش هرگز تحویل داده نشد۱۶۷_ذبیح الله ناروییذبیح الله نارویی فرزند حاج خان محمد در زندان زاهدان اعدام شد۱۶۸_جمشید ناروییجمشید نارویی فرزند نادر۱۶۹_خدارحم ناروییخدارحم نارویی فرزند سهراب۱۷۰_احمد ناروییاحمد نارویی فرزند میرخان۱۷۱_علی خان ناروییعلی خان نارویی فرزند عبدل۱۷۲_رضا نارویی فرزند حاجی سیددر سیرجان توسط نیروهای دولتی کشته شد سال ۱۳۷۵۱۷۳_مددخان شیرانی ۵۸ ساله فرزند احمد خانمددخان شیرانی ۵۸ ساله فرزند احمد خان پس از اینکه در بلوچستان مورد اتهام و تعقیب قرار گرفت به پاکستان پناهنده شد ونهایتا در رمضان سال ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی جمهموری اسلامی مورد هدف گلوله قرار گرفت و بشهادت رسید(تصویر وی موجود است).۱۷۴_شیرمحمد نارویی فرزند لشکرانشیرمحمد نارویی فرزند لشکران در سال ۱۳۷۰ کشته شد۱۷۵_نادر نارویی فرزند مددنادر نارویی فرزند مدد در نصرت اباد کشته شد به همراه بشیر نهتانی و موسی نارویی۱۷۶_نادر نارویی فرزند حسننادر نارویی فرزند حسن در بم کشته شد در سال۱۷۷_حسین نارویی فرزند حسن خانحسن فرزند حسن خان در سیرجان کشته شد۱۷۸_علی نارویی فرزند فقیرعلی نارویی فرزند فقیر۱۷۹_خلیل نارویی فرزند چنگیزخانخلیل نارویی فرزند چنگیزخان به همراه همسرش نوربی بی نهتانی فرزند۱۸۰_چنگیر ناروئیچنگیز نارویی در ۲۴ دسامبر ۲۰۰۶ در میدان کارگر زاهدان به همراه دو تن دیگربنامهای محمد شه بخش و علی باقری در ملأ عام اعدام شدنداتهاماتی که به وارد شده بود اتهاماتی تکراری و بیش از پنج اتهام عمده است که به دستگاه قضایی وصله پرونده اکثر متهمان بلوچ نموده ومیتوان چنین استناد کرد که روشی برای عدم پاسخگویی و قاونی جلوه دادن کشتار مردم بلوچ است.

چنگیر ناروئی به «خرابکاری و اعمال جنابتکارانه از طریق بستن جاده‌ها به منظور سرقت مسلحانه، ایجاد رعب و وحشت، دزدی اموال مردم، استفاده از اسلحه و مهمات غیرمجاز، و ارتکاب دو فقره قتل غیرعمد» متهم شده بود۱۸۱عباس نارویی فرزند نورمحمدعباس نارویی فرزند نورمحمد ، به وسیله مین کار گذاشته شده در باجه مخابرات بشهادت رسید۱۸۲امید نارویی فرزند نورمحمدامیدنارویی (یومیت) فرزند نورمحمد درکمین نیروهای دولتی در ریگستان بشهادت رسید۱۸۳درمحمد نارویی فرزند نورمحمد۱۸۴حمید نارویی فرزند در محمد۱۸۵شاهپور نارویی فرزند عباس ۱۶ ساله۱۸۶احمد نارویی فرزند عباس ۱۷ ساله۱۸۷رحمان نارویی فرزند امید۱۸۸کُلی خان نارویی فرزند خداداد۱۸۹نورمحمد نارویی فرزند رحمت۱۹۰شاهر خ نارویی فرزند جلال به همراه دو برادرش کشته شد که اسامی دو برادرش در دست نیست۱۹۱کامخان نارویی فرزند رحمتکام خان نارویی فرزند رحمت ، در منطقه کرمان توسط نیروهای امنیتی رژیم تیرباران شد۱۹۲میرزا نارویی فرزند کامخان۱۹۳نوزاد یک ساله فرزند رحمان نارویی فرزند مهراب۱۹۴چنگیز خان نارویی فرزند۱۹۵پرویز نارویی فرزند چنگیزخان۱۹۶مکه نارویی فرزند چنگز خان به همراه همسرش گرگین نهتانی در سال ۱۳۷۰ کشته شد۱۹۷نادر نارویی فرزند امیر نارویی۱۹۸عبدارحمن گرگیج فرزند نوابعبدالرحمن گرگیچ فرزند نواب ، در جوپار کرمان تیرباران شد.۱۹۹سخی داد نارویی فرزند شاه نظر۲۰۰محمود نارویی فرزند نظر۲۰۱نادر نارویی فرزند رشید۲۰۲شاهپور درازهی۲۰۳فقیر نارویی فرزند یارمحمد۲۰۴شیرمحمد فرزند فقیر۲۰۵میرزا فرزند فقیر۲۰۶کریم فرزند فقیرکریم نارویی فرزند پکیر در شهر بم توسط نیروهای دولتی به همراه برادرش میرزا بشهادت رسید. برادر سومش بنام شیرمحمد نارویی در رفسنجان بشهادت رسید۲۰۷دلاویز نارویی فرزند ابراهیم از جنایت نسل کشی در رودماهی در اویل دهه هفتاد نجات حاصل کرد وبه پاکستان پناهنده شد اما در همان سالها توسط نیروهای امنیتی بصورت فراقانونی در شهر کراچی ترور شد به همراه فرزندش بنام کامبیز نارویی۲۰۸رئیس نارویی فرزند رحمت۲۰۹کریم نارویی فرزند رحمتکریم نارویی فرزند رحمت ، در رودماهی توسط نیروهای رژیم تیرباران شد.۲۱۰خدابخش ناوریی نواب۲۱۱نواب نارویی پدر خدابخش نارویی۲۱۲رحمان نارویی فرزند حاج گل محمدرحمان نارویی فرزند حاج گل محمد ، بر اثر مین کاشته شده نیروهای دولتی در ریگستان کشته شد.۲۱۳حسن نارویی فرزند حاج گل محمدحسن نارویی فرزند حاج گل محمد ، توسط نیروهای امنیتی رژیم در نصرت آباد بشهادت رسید۲۱۴خلیل نارویی فرزند چنگیزخان به همراه همسرش نوربی بی نهتانی۲۱۵نوربی بی نهتانی فرزند مجید همسر خلیل نارویی۲۱۶محمود نارویی فرزند علی۲۱۷بهروز نارویی نوه چنگیزخان نارویی۲۱۸ناصر نارویی در سال ۱۳۷۰ کشته شد۲۱۹نورمحمد شهلی برحاج نورمحمد شهلی بر(نارویی) فرزند رحمت ، در کویته پاکستان ترورشد۲۲۰رسول نارویی فرزند فرزند علیم۲۲۱سیدی نارویی فرزند علیم۲۲۲اسحاق نارویی فرزند علیم۲۲۳رشید نارویی فرزند عایم۲۲۴سیدی نارویی فرزند علیم۲۲۵جمعه نارویی فرزند رسول۲۲۶ذبیح الله نارویی فرزند رسول۲۲۷احمد نارویی فرزند کریماحمد نارویی فرزند کریم به همراه ۱۰ تن دیگر از فرزندان بلوچ پس از مدتها بازداشت بدون حتی یک جلسه دادگاه یک شب قبل از اعدام توسط دادستان جنایتکار زاهدان محمد مرضیه به انتقام از عملیات جندالله که در ۲۴ اذرکه در چابهار اتفاق افتاده بود بیگناه در تاریخ :۲۹آذر۱۳۸۹ به پای چوبه دار فرستاده شدند و بسیاری از این عزیزان جزء پیوند فامیلی هیچ ارتباطی با افراد مبارز نداشته اند.۲۲۸نعمت الله نارویی فرزند عبدلنعمت الله نارویی فرزند عبدل،در منطقه مرزی ایران و پاکستان کشته شد.۲۲۹بهزاد نارویی فرزند ملک۲۳۰مهمیم نارویی فرزند بلو۲۳۱جهیل نارویی فرزند بلو۲۳۲شکر نارویی فرزند بلو۱۵ ساله۲۳۳شیردل نارویی فرزند بلو۱۲ ساله۲۳۴عباس نارویی فرزند فقیر۲۳۵علی نارویی فرزند فقیرعلی نارویی فرزند فقیر ، در نصرت آباد توسط نیروهای رژیم تیرباران شد۲۳۶حسن فرزند حسن خان۲۳۷نادر نارویی فرزند حسن۲۳۸خدارحم فرزند ملک محمد۲۳۹_شیرمحمد نارویی فرزند لشکران در سال ۱۳۷۰ کشته شد۲۴۰-علی رضا ناروییعلیرضا نارویی فرزند حسین ،در منطقه مرزی ایران و پاکستان کشته ۲۴۰_جمشید ناروییجمشید نارویی ۲۴ ساله فرزند نادر در منطقه جاده قدیم زاهدان توط نیروهای دولتی کشته شد۲۴۱_ناصر طاهری صدر معروف به خدارحم ناروییناصر طاهری صدر معروف به خدارحم نارویی فرزند سهراب تقریبا ۲۲ ساله بازداشت وهمزمان با یعقوب مهرنهاد در زندان زاهدان اعدام شد۲۴۲_احمد ناروییاحمد نارویی فرزند میرخان ۳۵ ساله در سال ۱۳۷۸ بازداشت و پس از دو روز زیر شکنجه های طاقت فرسای وزارت اطلاعات بشهادت رسید در سال ۱۳۷۸۲۴۳_علی نارویی فرزند ملا غریب شاهعلی نارویی فرزند ملا غریب شاه در سن ۱۶ سالگی بازداشت و به گروگان وزارت اطلاعات درامد و در سال ۱۳۹۴ در زندان ارومیه تحت شکنجه بشهادت رسید.علی نارویی فرزند ملاغریب شاه در زیر سن ۱۸ در جهت تامین برادر مبارز سیاسی اش به گروگان وزارت اطلاعات درآمد و بر اثر شکنجه های طاقت فرسا فک و قفسه سینه اش شکسته و مورد عفونت حاد قرار گرفت و وزارت اطلاعات اجازه درمان وی را به خانوداده اش نداد تا اینکه در تبعید در زندان ارومیه توسط زندانبان مورد شکنجه قرار گرفت وبشهادت رسید.۲۴۴_خدانور ناروییخدانور نارویی فرزند در زاهدان درب منزلش توسط نیروهای دولتی در سال ۱۳۸۴ کشته شد۲۴۵_گلزار نارویی فرزندگلزار نارویی در زندان بیرجند اعدام شد.نامبرده به اتهام واهی مواد مخدر تحت تعقیب قرار گرفت اما نهایتا خود را به نیروهای دولتی تسلیم و امان نامه دریافت نمود و سپس چند ماه بعد توسط نیروهای دولتی ترور شد۲۴۶_علی خان نارویی فرزند عبدلعلی خان نارویی فرزند عبدل ساکن ملوسان در زندان یزد به اتهام مواد مخدر اعدام شد در سال ۱۳۸۷۲۴۷_محمد نارویی فرزند نورمحمد۲۴۸_شاه نور فرزند مصطفی۲۴۹_جان محمد نارویی فرزند حاج سید۲۵۰_رضا نارویی فرزند حاج سید۲۵۱_درمحمد نارویی فرزند حاجی سید۲۵۲_نورال نارویی فرزند حاج تاج محمد۲۵۳_حاجی علیم نارویی فرزند پیردادحاج علیم نارویی فرزند پیرداد ، بوسیله مین کار گذاشته نیروهای امنیتی رژیم در محور راهور کرمان کشته شددر مجموع سه فرزند پیرداد نارویی بنامهای محمد و خدامرداد و علیم توسط نیروهای دولتی کشته شدند.۲۵۴_سید نارویی فرزند پیرداد۲۵۵_خدامراد نارویی فرزند پیردادخدامراد نارویی فرزند پیرداد ، در زاهدان منطقه چشمه زیارت توسط نیروهای امنیتی رژیم ترور شددر مجموع سه فرزند پیرداد نارویی بنامهای محمد و خدامرداد و علیم توسط نیروهای دولتی کشته شدند.۲۵۶_محمد نارویی فرزند پیردادمحمدنارویی فرزند پیرداد ، اعدام درزندان زاهداندر مجموع سه فرزند پیرداد نارویی بنامهای محمد و خدامرداد و علیم توسط نیروهای دولتی کشته شدند.۲۵۷_دو فرزند عیدمحمد فرزند پیرداد در کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شدند که اسامی شان بدستمان نرسیده است۲۵۸_صابر نارویی فرزند حاج محمود۲۵۹_بدیع الله نارویی فرزند حاج خان محمد۲۶۰_ذبیح الله ناروی فرزند حاج خان محمد۲۶۱_محمود نارویی فرزند نظر۲۶۲_باران نارویی فرزند لال خان۲۶۳_عبدالرحمن نارویی فرزند خالقدادعبدالرحمن نارویی فرزند خالقداد به همراه ۱۰ تن دیگر از فرزندان بلوچ پس از مدتها بازداشت بدون حتی یک جلسه دادگاه یک شب قبل از اعدام توسط دادستان جنایتکار زاهدان محمد مرضیه به انتقام از عملیات جندالله که در ۲۴ اذرکه در چابهار اتفاق افتاده بود بیگناه در تاریخ :۲۹_آذر_۱۳۸۹ به پای چوبه دار فرستاده شدند و بسیاری از این عزیزان جزء پیوند فامیلی هیچ ارتباطی با افراد مبارز نداشته اند.۲۶۴_حمید فرزند کدخدا محمود۲۶۵_علی رضا نارویی فرزند حسین۲۶۶_حسین نارویی فرزند اسماعیل۲۶۷_بهادر نارویی فرزند علم خان۲۶۸_انوشیروان نارویی فرزند نظر۲۶۹_حمید نارویی فرزند نظر۲۷۰_دو فرزند سپر نارویی کشته شده اند۲۷۱_علی خان نارویی فرزند بالور۲۷۲_احمد نارویی۲۷۳_محمدناروییمحمدنارویی فرزند مینگل ، در استان کرمان توسط نیروهای رژیم تیرباران شد۲۷۴_انوشیروان نارویی. انوشیروان نارویی فرزند محمدمینگل ، در کرمان اعدام شده است۲۷۵_عباس نارویی. اعدام شده است عباس نارویی فرزند محمدمینگل ، در کرمان۲۷۶_موسی نارویی در سال ۱۳۷۰ کشته شدمحمد ناروییمحمد نارویی فرزند مرداد در بم در دهه هفتاد توسط نیروهای دولتی کشته شد._۲۷۷۲۷۸_علیشاه ناروییعلیشاه نارویی فرزند درویش ، توسط نیروهای امنیتی رژیم در حصاروئیه بشهادت رسید۲۷۹_مهدی ناروییحاج مهدی نارویی فرزند علیشاه ، در کرمان اعدام شد.۲۸۰_نادر نارویینادر نارویی فرزند امیر ف ملنگ ساکن حصارونیه در مسیر جاده زاهدان به خاش در ۴۰ کیلومتری زاهدان توسط نیروهای دولتی کشته شد۲۸۱_صابر ناروییصابر نارویی فرزند حاج محمود در مسیر زاهدان خاش توسط نیروهای دولتی کشته شد(تصویر وی موجود است)۲۸۲حبیب نارویی فرزند جلال خانحبیب نارویی فرزند جلال خان در زاهدان اعدام شد ساکن حصاورنیه در سال ۷۳ یا ۷۲۲۸۳-منصور نارویی فرزند احمد خانمنصور نارویی فرزند احمد خان در زاهدان اعدام شد ساکن حصارونیه در سال ۷۲۷۳۲۸۴محمد نارویی فرزند ملکشاه خانمحمد نارویی و میرشیر، فرزندان مرحوم سردار ملک شاه خان در منطقه ملوسان تیرباران شدند.۲۸۵میر شیر نارویی فرزند ملکشاه خانمیرشیرنارویی فرزندان سردار ملک شاه خان در شیراز اعدام شد۲۸۶حمید فرزند امید خان۲۸۷موبت نارویی فرزند نورمحمد۲۸۸حیات ناریی فرزند چراغ خانحیات نارویی فرزند چراغ خان به همراه دوستش یحیی رحمت زهی در سال ۱۳۹۴ در انارک کرمان در کمین نیروهای دولتی کشته شد.۲۸۹کجیر نارویی فرزند چراغ خانکجیر نارویی فرزند چراغ خان در سال ۱۳۷۳ توسط نیروهای دولتی ربوده شد وتاکنون از شهادت وی اطلاعی در دست نیست.برادر نامبرده حیات نارویی در سال ۱۳۹۴ در منطقه انارک نائیین به همراه یحیی شهنوازی در کمین نیروهای دولتی کشته شدند.۲۹۰لال خان فرزد شاه جان۲۹۱چنگیز فرزند راز بی بی۲۹۲علیم نارویی فرزند خلیل۲۹۳شاهپور فرزند لال خان۲۹۴احمد نارویی فرزند مهراباحمد نارویی فرزند مهراب در سال ۱۳۹۴ در زندان کرمان اعدام شد۲۹۵کوروش فرزند حاج نورالدینکوروش نارویی فرزند نورالدین در شهر کرمان توسط نیروهای دولتی کشته شد۲۹۶حسین نارویی فرزند هیبت۲۹۷بهارد نارویی۲۹۸ظاهر نارویی فرزند اریان خانظاهر نارویی به هویت علیرضا ایرانى فذزند آریان خان ساکن کرمان در محور بم کرمان توسط نیروهاى امنیتی رژیم در سال ۱۳۸۷درسن ۴٠ سالگى بشهادت رسید۲۹۹محمود نارویی فرزند نظر خان۳۰۰مهرداد نارویی معروف به بلوچ خان نارویی در سال ۱۳۸۷ کشته شد۳۰۱یک فرزند جمعه خان نصرتی کشته شده است۳۰۲عمر ناروییعمر نارویی فرزند نواب ،در شهر کرمان اعدام شده است۳۰۳کریم ناروییکریم نارویی فرزند نواب ، در شهر کرمان همزمان با سه تن دیگر از برادرانش اعدام شد۳۰۴حکیم ناروییحکیم نارویی فرزند نواب ، در شهر کرمان همزمان با سه تن دیگر از برادرانش اعدام شد۳۰۵شکور ناروییشکور نارویی فرزند نواب ، در شهر کرمان همزمان با سه تن دیگر از برادرانش اعدام شد۳۰۶_ روح الله ناروییروح الله نارویی فرزند نواب توسط مین کاشته شده دولتی در منطقه شورگز کشته شد۳۰۷احمد نارویی فرزند تاج محمد۳۰۸شاهنورناروییشاهنورنارویی فرزند ملکشاه خان ، در زاهدان توسط نیروهای دولتی ترور شد۳۰۹قادر ناورییقادر ناوریی فرزند امان الله ساکن نصرت اباد، در دشت کویر لوت (زنگی احمد) توسط مین کاشته شده نیورهای دولتی کشته شد۳۱۰عبدارحمن گرگیج در تهران بازداشت شد به اتهام مواد مخدر و بعد از یکسال اعدام شد و در قبرستانی در تهران دفن شد۳۱۱خداداد ناروییخداداد نارویی ۶۰ ساله معتمد محلی در بزمان در فروردین ماه ۱۳۹۳ توسط نیروهای امنیتی کشته شد۳۱۴عبدالرحمن ناروییعبدالرحمن نارویی و برادرش شریف نارویی ساکن منطقه فیروز اباد(چاه هپتاری) در ایرانشهر در منطقه نوک اباد شهرایرانشهر در مسیر بعلت دودسی بودن شیشه های خودرو بدون هیچ گونه اتهام و هشدار یا ایستی از فاصله نزدیک به رگبار گلوله بسته شدند و در دم بشهادت رسیدند.عدالت نیوز این گزارش را دروبگاه خود منتشر نموده است.عدالت نیوز:بنابه گزارشهای دریافتی صبح روز یکشنبه نیروهای جنایتکار رژیم با تیراندازی خودسرانه بسوی یک دستگاه خودروی تویوتا دو‌جوان بلوچ را به شهادت رساندند.نیروهای جنایتکار رژیم در ادامه سیاست جنایت و قتل عام در بلوچستان باری دیگر دو‌جوان بلوچ که عضو یک خانواده ودبرادر بودند را در منطقه نوک آباد-شهردراز در ایرانشهر را به رگبار گلوله بستند که در نتیجه دوبرادر بنامهای عبدالرحمن نارویی و شریف نارویی درجا بشهادت رسیدند.این دو برادر از طایفه نارویی منطقه فیروزآباد-چاه هفتاری هستند.این دو‌جوان در مسیر پس از اینکه از ناحیه نوک آباد خارج شده اند بعلت دودی بودن شیشه های خودرو از فاصله نزدیک بدون هیچگونه هشداری از سوی نیروهای جنایتکار به رگبار گلوله بسته شدند.۳۱۵_شریف ناروییبرادرش شریف نارویی وعبدالرحمن نارویی ساکن منطقه فیروز اباد(چاه هپتاری) در ایرانشهر در منطقه نوک اباد شهرایرانشهر در مسیر بعلت دودی بودن شیشه های خودرو بدون هیچ گونه اتهام و هشدار یا ایستی از فاصله نزدیک به رگبار گلوله بسته شدند و در دم بشهادت رسیدند.عدالت نیوز این گزارش را دروبگاه خود منتشر نموده است.در ادامه جنایت تیراندازیهای خودسرانه نیروهای رژیم دو جوان بلوچ کشته شدندعدالت نیوز:بنابه گزارشهای دریافتی صبح روز یکشنبه در ماه () ۱۳۹۴ نیروهای جنایتکار رژیم با تیراندازی خودسرانه بسوی یک دستگاه خودروی تویوتا دو‌جوان بلوچ را به شهادت رساندندنیروهای جنایتکار رژیم در ادامه سیاست جنایت و قتل عام در بلوچستان باری دیگر دو‌جوان بلوچ که عضو یک خانواده ودبرادر بودند را در منطقه نوک آباد-شهردراز در ایرانشهر را به رگبار گلوله بستند که در نتیجه دوبرادر بنامهای عبدالرحمن نارویی و شریف نارویی درجا بشهادت رسیدند.این دو برادر از طایفه نارویی منطقه فیروزآباد-چاه هفتاری هستند.این دو‌جوان در مسیر پس از اینکه از ناحیه نوک آباد خارج شده اند بعلت دودی بودن شیشه های خودرو از فاصله نزدیک بدون هیچگونه هشداری از سوی نیروهای جنایتکار به رگبار گلوله بسته شدند.۳۱۶عیسی ناروئیعیسی ناروئی وعبدالحمید ناروئی فرزندان آسا اهل وساکن ایرانشهر سردرگان توسط نیروهای دولت کشته شده اند.۳۱۷عبدالحمید ناروئیعبدالحمید ناروئی وعبدالحمیدعیسی ناروئی فرزندان آسا اهل وساکن ایرانشهر سردرگان توسط نیروهای دولت کشته شده اند.۳۱۸-مسکان نارویی فرزند گهرام ساکن شمس آبادبمپور که در دهه ۱۳۶۰ درمنطقه جازموریان درکمین نیروها به شهادت می رسد آنهم بدون ایست واخطاروعلامت بازدارند۳۱۹-عوض ناروئی فرزند کوهی به جرم موادمخدر درزندان جیرفت درسال 1368اعدام شده۳۲۰-ماشاءالله نارویی جلیله فرزندرستم درسال68بجرم مواداعدام شده۳۲۱-عمرنارویی فرزندلال بخش ساکن شمس آباد بمپورمحل شهادت دواطراف قلعه گن۳۲۲-محمدصدرانارویی یک کودک 5ساله فرزندعبدالستاردرماه رمضان 1400محل شهدا محمدآبادایرانشهر۳۲۳-فرامرز نارویی فرزند خیرمحمد رادرسال ۱۳۹۱درجلگه چاهاشم شهیدش می کنند.۳۲۴-حبیب نارویی فرزند میرزا محل شهادت جاده بندرعباس رودان توسط نیروهای اطلات درسال ۱۳۹۵۳۲۵-ایوب نارویی فرزند مراد درگیری اصفهان تاریخ کشته شدن نامعلوم۳۲۶-دادمحمد نارویی فرزند مراد درگیری نوار مرزی ایران پاکستان تاریخ نامشخص.327- علی نارویی فرزند مسکان از جلگه .328- کهور سوختالی نارویی فرزند الله بخش از جلگه آذراباد .329- عوض نارویی فرزند الله بخش از آذراباد جلگه .330- درویش نارویی فرزند ابراهیم محل شهادت پیشک آباد بمپور . بر اثر شلیک گلوله .331- عبدالله نارویی فرزند درمحمد در اثر شکنجه در کمیته خلیلی شهر شیراز در 1365 .332- مسکان نارویی فرزند گوهرام . ساکن شمس آباد بمپور . در جازموریان در دهه 1360 . در تیراندازی ماموران آنهم بدون ایست دادن .333- عوض نارویی فرزند کوهی . در زندان جیرفت در 1368 اعدام شده است .334- ماشاالله نارویی جلیله فرزند رستم . در 1368 بجرم مواد مخدر اعدام شده است .335- عمر نارویی فرزند لال بخش ساکن شمس آباد بمپور . در اطراف قلعه گنج با تیراندازی مامورین .336- محمد صدرا ( میثم ) فرزند عبدالستار . کودک پنج ساله بلوچ . در رمضان 1400 با شلیک مامورین به خودروی پدرش در محمد آباد پهره .337- یوسف نارویی فرزند عیسی . توسط وزارت اطلاعات در 1391 در کراچی ترور و به شهادت رسید ..338- فرامرز نارویی فرزند خیر محمد در 1391 در جلگه چاه هاشم با شلیک گلوله کشته میشود .339- حبیب نارویی فرزند میرزا . محل شهادت جاده بندرعباس رودان توسط نیروهای اطلاعات در 1395 .340- ایوب نارویی فرزند مراد . درگیری در اصفهان . تاریخ …341- دادمحمد نارویی فرزند مراد . درگیری در سر مرز . تاریخ ….لطفاعزیزان همکاری بکنید تا بتوانیم اسامی تمام کشته شدگان بلوچ که توسط نظام ایران کشته شده اند را به قلم بکشیم وآنها را در اختیار نهادهای بین المللی وحقوق بشری قرار بدهیم وامیدواریم که طایفه ناروئ هم باقیمانده کشته شدگان را با اسم ومشخصات وتاریخ وبه چه طریقی آنها را شهید کرده اند بنویسید.

برچسب‌ها:, , ,