اطلاعیه برگزاری اولین کنگره بلوچستانءِ راجی تپاکی

اطلاعیه برگزاری اولین کنگره بلوچستانءِ راجی تپاکی
فوریه 26, 2022
319 بازدید

بلوچستانءِ راجی تپاکی گَل برگزاری اولین کنگره خود را در قالب یک «کنگره فوق العاده» به اطلاع عموم‌ میرساند. نشست پایانی در تاریخ هشتم بهمن ماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ در شرایط امنیتی با حضور اکثریت اعضای شورای مرکزی و هیئت اجرایی برگزار گردید و موارد مورد مباحثه به تصویب رسیدند.

در نشست ها اساسنامه حزب مورد بازنگری قرار گرفت و در بخشهایی از آن تغییراتی ایجاد شد و همچنین در مورد سازماندھی و شکل مبارزات آتی تصمیماتی اتخاذ گردید.

اساسنامه جدید پس از برگزاری مطالعات و پژوهش های بنیادی، طی چندین نشست مورد تصویب قرار گرفت که هدف از آن همگام سازی برنامه های سیاسی بر اساس برآورد های استراتژیک تشکیلات راجی تپاکی از شرایط جامعه استعمارزده بلوچستان و راه نجات آن است.

بلوچستانءِ راجی تپاکی همچنین اعلام می دارد که با توجه به ضرورت گسترش مبارزات ملی در بلوچستان و همبستگی بین آحاد ملت بلوچ برای مقاومت در برابر طرحهای استعمارگران که سیاست حذف ملت بلوچ از صحنه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و … را به طور ھدفمند به پیش میبرند، با توجه به اعلام رسمی آغاز به کار مفاد به توافق رسیدہ در سند همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین و گشایش کنسولگری چین در بندرعباس و برنامه حضور نیروهای نظامی چینی که یکی از اهداف آن اجرای پروژه های امنیتی، نظامی و اقتصادی در سواحل مکران بدون مشارکت ملت بلوچ و حذف کلی آنها در مشارکت بر امور سرزمین تاریخی خویش است و با توجه به ضرورت حمایت و حفاظت از منافع ملی بلوچ در برابر پروژه های تمامیت خواهانه و سیاست های پاکسازی قومی و حذفی استعمارگران، این حزب به طور رسمی گام چهارم مبارزات را تحت عنوان «باهَند» اعلام میدارد.

در چهارمین گام مبارزات و در راستای دفاع از حق حیات، برای حفظ هویت و منافع ملی ملت بلوچ‌، برای حق زندگی با عزت و کرامت، برای حق زندگی آزادانه، برای مقابله با پروژه پاکسازی قومی و ھمچنین مقابله با قتل و کشتار روزانه مردمان سرزمین بلوچستان؛ تشکیلات بلوچستانء راجی تپاکی ضمن محکوم نمودن تروریسم از مقاومت مسلحانه ملت بلوچ و سایر ملل دربند که یک حق مشروع است دفاع کردہ و حمایت از این گفتمان را در دستور کار خویش قرار داده است.

برچسب‌ها:, ,