اطلاعیه در خصوص وقایع منتهی به سالگرد کشتار زاهدان و پس از آن

اطلاعیه در خصوص وقایع منتهی به سالگرد کشتار زاهدان و پس از آن
اکتبر 16, 2023
166 بازدید

جنبش ملی بلوچستان مدتهاست که با آگاهی و هوشیاری ملت بلوچ و با همه چالشها در حال پیشرفت قابل توجهی بوده و در یک سال اخیر بلوچستان در سطح بالاتری از اتحاد و منسجم رسیده است و این همبستگی اقشار مختلف جامعه آزادی خواه بلوچستان است که نقطه اتکا و پیشرفت مبارزات چند ساله و خصوصا یک سال اخیر شده است.

این اتحاد برای رژیم جمهوری اسلامی بسیار گران بوده است و در این مدت دسیسه های مختلف رژیم از بازداشت های فله ای جوانان، تا بازداشت شخصیتهای دینی و ملی و ترور مخالفان رژیم برای سرکوب جنبش صورت گرفته اما موفق به از بین بردن این همبستگی و اتحاد و در نتیجه از بین بردن مبارزات مردمی و نا امید کردن مردم نشده است. ترفندهای آخوند محامی نماینده علی خامنه ای در دزآپ، دیدار با خامنه ای ، تعویض فرماندهان نظامی، انتصاب یک پاسدار جنایتکار بعنوان استاندار، تهدید و تطمیع فعالان کمکی به رژیم نکرد. از این رو یکی از آخرین ترفندهای خود را بکار برد.

به اطلاع میرسانیم که همزمان با نزدیک شدن به سالگرد #کشتارزاهدان ، سعی فراوانی از طریق عواملی بعمل آمد تا مانع فراخوان دادن برای گسترش اتحاد در سالگرد ۸ مهر روز #کشتارزاهدان شود و سپس تلاش هایی صورت گرفت که این فراخوانها با تشکیک مواجه شود تا جلوی همبستگی و شکلگیری مبارزات و گسترش آنها در بلوچستان گرفته شود.
برای این امر عناصری تا بدانجا پیش رفتند که بانی و باعث کشتار هشتم مهر ماه ۱۴۰۱ زاهدان را نه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی بلکه رهبران حزب بلوچستانء راجی تپاکی، جنبش سهاب و یا دیگر جریانات سیاسی بلوچستان دانستند، دقیقا همان سخنی که سالهاست فرماندهان سپاه تروریستی بیان میکنند.

در زمانی که کل ایران خاموش بود و رژیم موفق شده بود سالگرد قتل حکومتی #ژینا_امینی را خاموش کند، آخرین پایگاه باقی مانده علیه رژیم نه فقط در جغرافیای ایران بلکه در سطح کل منطقه بلوچستان بود که طی یکسال گذشته بطور پیوسته در میدان مبارزه با دیکتاتوری علی خامنه ای قرار داشت، از این رو سپاه تروریستی پاسداران و عوامل وابسته به آن با ترفندهای گوناگون تلاش داشتند تا اولین سالگرد #جمعهخونین_زاهدان برگزار نشود و پیش از این نیز جنبش سهاب در مورد این مساله افشاگری کرده بود. در روزهای منتهی به کشتار زاهدان از یک سو تلاشی گسترده برای ممانعت برای فراخوان جنبش سهاب برای برگزاری اعتراضات و اعتصابات صورت گرفت و همزمان از دیگر سوی عوامل سایبری سپاه فعالتر از قبل فقط بر بلوچستان تمرکز کرده و در عین حال سرکوبگران سپاه خامنه ای از خراسان، کرمان، یزد و بندرعباس به #دزآپ و شهرهای دیگر بلوچستان سرازیر شدند.

در همین زمان عناصری تلاش کردند با شناسایی نیروهای مختلف سهاب و حزب و ایجاد تشکیک و اختلاف ضربه ای دیگر را با راه انداختن تبلیغات زهرآگین به فعالین ملی وارد کنند.
این واقعه همزمان بود با حملات سپاه به مسئولان ارشد حزب و جنبش آزادگان، و تحرکات گسترده نیروهای سایبری سپاه برای ایجاد فضای مسموم، تهمت های ناروا، اشاعه موارد دروغ و بگونه ای عمل شد تا با آلوده کردن جوّ و فضای مبارزاتی مردم را سرگردان کرده و امید شکل گرفته در بین مردم را به نا امیدی تبدیل کنند.

همزمان تلاش شد تا با توسل به شایعات و دروغهایی علیه جریانات سیاسی بخصوص بلوچستان ءِ راجی تپاکی و جنبش سهاب ضربه وارد شود و همچنین تلاش شد تا بین مبارزان ملی تفرقه افکنی شود و اذهان مردم نیز درگیر سناریویی باشند که تنها به نفع رژیم حاکم تمام می شد.

خوشبختانه ترفندها و حملات حساب شده و هماهنگ رژیم و تبلیغات سرسام آور سپاه سایبری ایران در ضربه زدن به تشکیلات، هواداران و اعضای سهاب و راجی تپاکی و کل جنبش بلوچستان ناکام ماند و دشمن نتوانست به هدف خود برای ضربه زدن به  فعالین میدانی موفق شود. فعالین ملی با درایت و بکارگیری تجارب طولانی این توطئه دشمن را علیرغم مرارتهایی که ایجاد شد نیز خنثی کردند.
جنبش سهاب و بلوچستان ءِ راجی تپاکی گلّ بر بستر مبارزاتی طولانی شکل گرفته و باور ما بر این است که پیشرفت بلوچستان و جنبش ملی آن در گرو اتحاد و همگرایی بیشتر همه اقشار جامعه به ستوه آمده بلوچستان و بخصوص جوانان آگاه و روشنفکران مسئول است. این روشنفکران جامعه هستند که با تحلیل و بررسی شرایط و موقعیت های عینی، میتوانند راه کار ارائه نمایند. وابستگی به ایده های ستم شاهی و توهمات فرقه ای جایگاهی در جنبش ملی بلوچستان ندارند و این توده های مردم و نمایندگان آنان هستند تا صحنه سیاسی بلوچستان را برای تامین منافع ملی خویش بدست گیرند.

ما بر این باور هستیم که پس از سرنگونی دیکتاتوری علی خامنه ای و شکست فاشیسم ملی _ مذهبی و سیستم استعماری حاکم ، میلیونها بلوچ با انتخاب آزادانه نمایندگان خود، سرنوشت خویش را بدست گرفته و برای زندگی بهتر، توسعه، رفاه ، عدالت و امنیت پایدار به پیش خواهند رفت. 

بلوچستانءِ راجی تپاکی گلّ
۲۴ مهرماه ۱۴۰۲