اعتراض شدید استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کوردستان به نصب و آویزان کردن بنرهای تبریک به اصطلاح “عید غدیر خم” در شهرِ صد درصد اهل سنّتِ سنندج

اعتراض شدید استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کوردستان به نصب و آویزان کردن بنرهای تبریک به اصطلاح “عید غدیر خم” در شهرِ صد درصد اهل سنّتِ سنندج
جولای 19, 2022
394 بازدید

آقایان شهردار و رئیس شورای شهر سنندج
سلام علیکم.

تصویر بنر تبریک«عیدغدیر خم» که مقابل ساختمانی در شهر سنندج آویزان شده است را مشاهده کردم.
با کمال تأسف تبریک گویندگان به این مناسبت، «شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج»(!!!؟) بودند.
سوال از شهردار و رییس و اعضای شورای شهر این است که: آیا شما نمی‌ دانید مهمترین مورد اختلاف میان اهل سنّت و تشیّع همین غدیر خم و محتوای نادرست آن است؟!
مگر شما نمی‌دانید شهر سنندج با داشتن بیش از سیصد مسجد، مهمترین مرکز اهل سنّت کوردستان و غرب کشور می‌باشد؟! در حالیکه حتی یک مسجد اهل تشیّع در آن جود ندارد؟!
مگر نمی‌دانید همه‌ی جمعیت این شهرِ بیش از هفتصد هزار نفری اهل سنّت هستند و شیعی بومی در آن وجود ندارد؟!
اگر در این سال‌های اخیر، افرادی از اهل تشیع در آن اسکان داده شده‌اند، در واقع برای تغییر بافت جمعیتِ مذهبی شهر بوده است ؟!
چگونه اینچنین بی‌محابا،به اهل سنّت و مردم این دیار دهن کجی می شود؟!
عجیب این است که برخی مسئولان در همین ایام، علیرغم اینگونه رفتارهای نابخردانه، قصد برگزاری کنفرانس مزوارنه‌ی وحدت بین شیعه و سنی در غرب کشور را دارند تا به خیال خود میان آنان اتحاد ایجاد کنند!!
راستی چه شخص یا اشخاصِ ضد مردم و بی‌شعور و تفرقەاندازی دستور چنین کاری را به شما داده‌اند؟؟
آنان را معرّفی‌ کنید تا خود آنها با اهل سنّت طرف شوند.
انتظار می رود ضمن عذر خواهی از اهل سنت کوردستان، هر چه زودتر ، بخاطر حفظ آرامش روحی آنان و دیگر اهل سنت ایران این بنرها جمع آوری شده و از تکرار چنین خیانتی خودداری گردد. در غیر اینصورت، مسئولِ تبعات آن، شما و دستوردهندگانِ بی‌شعور و تفرقە انداز هستند.

حسن امینی
حاکم شرع مردمی کوردستان
1401/04/27

برچسب‌ها:, , ,