اعتراض صیادان بلوچ بنگلان به بی تفاوتی شیلات و فرمانداری نسبت به صید ترال

اعتراض صیادان بلوچ بنگلان به بی تفاوتی شیلات و فرمانداری نسبت به صید ترال
مارس 27, 2022
104 بازدید

صیادان بلوچ بنگلان مملکت بلوچستان به بی تفاوتی شیلات و فرمانداری نسبت به صید ترال گلایه مند و معترض هستند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، بی تفاوتی شیلات و فرمانداری #بنگلان مملکت بلوچستان به تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری و دریابانی به دلیل ادامه صید ترال، گلایه صیادان بلوچ را به همراه داشته است.

صیادان بلوچ در شهرستان بنگلان می گویند که با وجود تجمع مقابل فرمانداری و دریابانی در اعتراض به ادامه صید ترال توسط کشتی های چینی، تاکنون برخوردی جدی و قاطع از سوی مسئولین صورت نگرفته است.

یکی از صیادان در این مورد به گزارشگر کمپین گفت: “ظلمی که در این چند سال به جامعه صیادی شهرستان بنگلان شده، داد و فریاد صیادان بلوچ از صیدهای ترال، صید پره و صید پرسان را در آورده است؛ اما هیچ مسئولی جوابگو نیست و با وجود اعتراض قبل از سال هنوز اهتمام لازم در برخورد با صید ترال انجام نشده است.”

گفته می شود علاوه بر اینکه برخوردی با صید ترال انجام نشده بلکه صیادان بلوچ در این شهرستان با مشکل پرداخت هزینه اضافی سوخت نیز مواجه هستند.

لازم به ذکر است، صیادان بلوچ شهرستان بنگلان دو روز متوالی در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه در اعتراض به صید کشتی های ترال در آب های این شهرستان مقابل فرمانداری بنگلان و دریابانی #لیردف تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

صید ترال یا صید کف‌روب، روشی تجاری برای صید ماهی است که از طریق شناورهای بزرگ انجام می‌شود و به گفته کارشناسان، خسارات جدی به زیست‌بوم دریاها وارد می‌کند.

برچسب‌ها:, , ,