اعدام زندانی سیاسی بلوچ در دزآپ تداوم جنایت علیه بشریت در بلوچستان است!

اعدام زندانی سیاسی بلوچ در دزآپ تداوم جنایت علیه بشریت در بلوچستان است!
نوامبر 14, 2023
141 بازدید

سه زندانی سیاسی بلوچ به نام‌های “محمد کریم بارکزایی اکسون”، ۲۸ ساله، فرزند رستم، “محمد براهویی انجمنی”، ۲۸ ساله فرزند علی و “ادریس بیلرانی”، ۳۱ ساله فرزند میرزا به طور ناگهانی در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند. علاوه بر جوانان ذکر شده زندانی سیاسی میثم دهقانی نیز روز شنبه بیستم آبانماه در زندان دُزآپ اعدام شد. 

این زندانیان سیاسی شجاع بلوچ پیش از اعدام صدایی ضبط کرده و توطئه دستگاه های اطلاعاتی را تشریح کرده بودند.

محمد کریم در این صدا میگوید که نیروهای وزارت اطلاعات در ازای آزادی وی و هم بندهایش به آنها پیشنهاد ترور مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه زاهدان، غلام بهرامزهی معروف به حاج حافظ و عمر مختار کهرازهی از فرماندهان بلوچ در بین طالبان و چندین نفر دیگر در پاکستان داده شده بود. 

به دلیل رد شجاعانه درخواستهای گجر  این زندانیان را تحت شکنجه های شدید قرار داده، در خفا و بدون اطلاع خانواده ها اعدام شان کردند.

این جنایت رژیم علیه زندانیان سیاسی بلوچ مصداق بارز جنایت علیه بشریت است. تا این دستگاه کشتار از کار نیفتد و جمهوری اسلامی در کلیت آن سرنگون نشود بلوچ و بلوچستان و بشریت در امان نخواهند بود. 

ما از انسانهای با وجدان، دنیای متمدن بشری و مجامع بین المللی خواهانیم تا علیه کشتار جوانان بلوچ عکس العمل نشان داده و جنایات جمهوری اسلامی را در بلوچستان محکوم کرده و تلاش کنند تا از تکرار آنها جلوگیری شود. 

بلوچستانءِ  راجی تپاکی گلّ

۲۲ آبانماه ۱۴۰۲ هجری شمسی

برچسب‌ها:, , , , ,