اعلام موجودیت حزب “بلوچستانء راجی تپاکی”

اعلام موجودیت حزب “بلوچستانء راجی تپاکی”
می 21, 2020
609 بازدید

اعلام موجودیت حزب “بلوچستانء راجی تپاکی”

ملت بلوچ، ملل تحت ستم منطقه و آزاداندیشان سراسر جهان!

تاریخ ما گواه است که سرزمین وسیع بلوچستان در طول قرنها توسط حکمرانان مقتدر بلوچ اداره می شده است. اما نیروهای استعمارگر بریتانیا با کمک دولتهای تحت نفوذ خود در منطقه این سرزمین تاریخی را تجزیه و تقسیم کردند تا بر ملت بلوچ راحت تر حکومت کرده و منابع طبیعی و معادن ملی ما  را به یغما ببرند.

 بلوچستان غربی نه دهه قبل توسط رضا میرپنج اشغال شد و با تداوم آن توسط جمهوری اسلامی نود و سومین سال سلطه کامل  بیگانگان را سپری می کند. در این مدت طولانی منابع طبیعی و معادن ملی بلوچستان به نفع سلطه گران به یغما برده شده و در راستای عمران و  آبادانی این سرزمین غنی هیچ گونه اقدامی جدی صورت نگرفته است.

علیرغم موقعیت سوق الجیشی و  داشتن منابع طبیعی و معادن فراوان، بلوچستان در تمام شاخص ھای پیشرفت در آخر جدول قرار دارد۰

تضعیف هدفمند هویت ملی، زبان بلوچی و تقسیم دوباره بلوچستان در دستور کار سلطه گران است از این رو با برنامه‌ریزی های مدون و اجرای طرح های پر طمطراقی چون “طرح توسعه سواحل مکران”  برای اسکان دادن میلیونها  غیر بومی برای تغییر بافت جمعیتی و مذهبی بلوچستان، اعمال سیاستهای بلوچ ستیزانه، سرکوب و کشتار سیستماتیک در حال اجراست.

 ما جمعی از فعالان سیاسی بلوچ داخل و خارج از بلوچستان پس از سالها مبارزات حقوق بشری و مبارزات مدنی برای پایان دادن به ستم های چندگانه بر ملت بلوچ و  رهایی از یوغ استعمار بیگانگان فاز سوم  مبارزات حق طلبانه ملی را با تاسیس حزب “بلوچستانء راجی تپاکی”  اعلام می کنیم‎.

استراتژی حزب “بلوچستانء راجی تپاکی” با تاکید بر منشور حقوق بشر و دمکراسی به عنوان دو اصل بنیادین ” احیای حاکمیت ملی بلوچستان بر اساس مرزهای تاریخی سال 1307 شمسی در چهارچوب بلوچستان غربی است. ملت بلوچ پس از سقوط نظام جمهوری اسلامی از طریق رفراندوم آزاد با نظارت نهادهای بین المللی سرنوشت خود را تعیین میکند.

ما موسسان حزب “بلوچستانء راجی تپاکی” خواهان توسعه و آبادی بلوچستان، رفاه اجتماعی برای عموم،  صلح،  امنیت ملی و اداره این سرزمین توسط صاحبان تاریخی و اصلی آن یعنی ملت بلوچ هستیم. ما این حق را برای همه ملت های تحت ستم قائل بوده  و انتخاب آنان  را نیز برای آینده ای بهتر به رسمیت میشناسیم.

جهت رسیدن به اهداف حزب “بلوچستانء راجی تپاکی”، که در برنامه آن درج شده اند و برای سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی بر این باور هستیم که چنین تحولات سیاسی مهمی با مشارکت ملت بلوچ، همکاری و ائتلاف گسترده ملت های تحت ستم و انسانهای آزاده میسر خواهد شد.

6 خرداد 1399 شمسی

برچسب‌ها:,