افزایش دین‌گریزی و دین‌ستیزی مردم در حکومت امام زمان و بررسی علل آن!

افزایش دین‌گریزی و دین‌ستیزی مردم در حکومت امام زمان و بررسی علل آن!
جولای 13, 2022
204 بازدید

با روی کار آمدن حکومت آخوندی، مذهبیون بسیار خوشحال شدند که حالا میتوان احکام اسلامی را اجرا و مردم را به سمت بهشت سوق داد و حتی برخی از آخوندهای مطرح در بیانات خود این موضوع را بیان کرده بودند که وظیفه حکومت اسلامی، راهنمایی مردم به سمت بهشت است گرچه لازم باشد از زور استفاده کرد.

۲۱ تیر از طرف جمهوری اسلامی روز حجاب و عفاف نامگذاری شد اما فعالین سیاسی این را فرصتی برای مقابله با رژیم دانسته و با هشتگ حجاب بی حجاب به جنگ خامنه‌ای رفتند و استقبال مردم و بخصوص زنان در داخل از این چالش بسیار گسترده بود که حتی رسانه های معتبر اخبار این موضوع را پوشش دادند.

اما نکته مهم اینجاست،
دلیل این که حکومت جمهوری اسلامی بعد از چهل و سه سال و باوجود داشتن قدرت و امکانات چرا بجای اینکه بتواند مردم را به اسلام و دین نزدیکتر کند باعث دوری و فرار اکثریت مردم فارس و شیعه از دین شده است، بنحوی که آمار ترک مذهب و دین اسلام شیعی و گرایش به مسیحیت، زرتشت، آتئیست و … بسیار بالا گزارش شده است و عملا جمهوری اسلامی در راستای اهداف ایدئولوژیک خود در جغرافیای ایران ناکام بوده است.

گرچه صرف بودجه های هنگفت در پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان، یمن و بسیاری از کشورهای آفریقایی و حتی اروپایی و آمریکایی باعث شده تا تعدادی ترک مذهب و دین خود کرده و بر دلارهای خامنه‌ای ایمان آورند و شیعه شوند اما این نمی‌تواند لکه ننگ عواقب فرار مردم جغرافیای ایران از دین را که بر اثر سیاست های غلط، فساد سیستماتیک، خائن و دزد پروری و دادن مسئولیت ها نه بر اساس تخصص بلکه بر مبنای التزام به ولایت فقیه، در حال افزایش است را از دامان علی خامنه‌ای و همه آخوندهای خمس بگیر، زالو صفت و مفتخور پاک کند.

شکست جمهوری اسلامی در طرح آبادی دنیا و آخرت که خمینی آن را به مردم وعده داده بود واضح و آشکار است و انداختن روسری ها توسط زنان و دختران فارس در روزی که رژیم آن را روز حجاب و عفاف نامگذاری کرده فقط یک تفسیر میتواند داشته باشد؛ صرف بودجه های هنگفت و حتی با فشار باتوم و اسلحه در طول چهل و اندی سال برای ترویج مذهب شیعه و دیندار کردن مردم، نه تنها نتوانست تاثیر مثبت داشته باشد بلکه نتایج عکس را میتوان مشاهده کرد.

الان که طالبان در افغانستان حکومت را بدست گرفتند و حکومت خود را اسلامی و مخالفت با امارت اسلامی را بغاوت و کفر میدانند و با فشار و زور قصد اجرای احکام اسلامی البته طبق برداشت های خود را دارند، میتوان آینده آنها را در صورت عدم تغییر استراتژی در رابطه با مردم پیش بینی کرد.

۲۰ سال قبل طالبان ۷ سال حکومت کردند و در آن موقع نیز حجاب کامل(پوشیدن چادری سنتی افغانی ) برای زنان و ریش برای مردان را الزامی کرده بودند اما بعد از حمله آمریکا و خالی کردن میدان توسط طالبان در همان روز چادری ها انداخته و ریش ها تراشیده شد.

اکنون آیا طالبان از تجارب گذشته خود یا از جمهوری اسلامی ایران درس گرفته و برای اصلاح جامعه از روش های روز و علمی کار خواهند گرفت یا کمافی‌السابق فقط با زور مسلمانان را مسلمان نگه خواهند داشت!

جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که استفاده از زور برای دین دار کردن مردم و وادار کردن آنها به اجرای احکام اسلامی تاثیر منفی دارد و سبب دین‌گریزی و دین‌ستیزی میشود اما آخوندها هنوز حاضر به قبول اشتباهات خود نیستند و میگویند برای رسیدن به اهداف ایدئولوژیک خود نیاز به زمان بیشتری دارند.

افزایش امار تعداد انسان هایی که در کشورهای آزاد به اسلام گرویده اند و تعداد کسانی که بر اثر فشار حکومت های اسلامی از دین دور شده اند حداقل یک نتیجه میتواند داشته باشد سیاست زور و فشار تاثیر بالعکس میتواند بگذارد و نه تاثیر مثبت و نزدیک کردن مردم با ایدئولوژی حکومت!

نظر شما در این باره چیست؟

برچسب‌ها:, ,