افشاگری؛ گروگان گیری “محمد صراف” میلیاردر ساکن چابهار توسط سپاه پاسداران صورت گرفته است + ویدیو

افشاگری؛ گروگان گیری “محمد صراف” میلیاردر ساکن چابهار توسط سپاه پاسداران صورت گرفته است + ویدیو
می 7, 2022
731 بازدید

دو ماه پیش در پایان سال ۱۴۰۰ شمسی، یکی از میلیاردهای مطرح در استان بلوچستان و سیستان به نام «محمد صراف» با اصلیت عراقی و موسس و مدیر عامل چند شرکت بزرگ الیانور و پردیس تجارت مکران منطقه آزاد چابهار، صاحب هتل دلفین و … گروگان گرفته شده بود و این موضوع علیرغم شکایت مکرر خانواده در رسانه های حکومتی به طور کامل مسکوت گذاشته شد.

حزب بلوچستان راجی تپاکی پس از بررسی موشکافانه در چگونگی گروگان گرفته شدن «حاج محمد صراف» به اسنادی دست یافته که نشان میدهد نامبرده توسط فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران به گروگان گرفته شده است.

گروگان گیران سپاه، برای آزادی نامبرده مبلغ «۷۰۰ میلیارد تومان» از خانواده وی درخواست کرده بودند.
و همچنین با شکنجه محمد صراف از برنامه قتل وی در صورت عدم پرداخت پول به خانواده خبر دادند اما با توجه به اینکه مبلغ درخواستی بسیار سنگین بود خانواده هنوز موفق به پرداخت پول نشده بود.

سپاه پاسداران محمد صراف را جلو دوربین گذاشته و ویدیو او را در تماس زنده واتساپی برای خانواده وی پخش کردند که با گریه میگوید: «من جایی هستم که هیچ کس نمیتواند برای من کاری بکند، گروگان گیران مرا شکنجه میکنند و من اینجا دارم از بین میروم و کشته میشوم»

تماس تصویری گروگان گیران سپاهی با خانواده نامبرده، توسط نیروهای حزب بلوچستان راجی تپاکی رهگیری شد و پس از تحقیق کارشناسی روی موضوع، دیگر سرشاخه های درگیر در این گروگان گیری نیز کشف شدند.

سپاه پاسداران در گروگان گیری چنان وانمود میکرد که وی توسط بلوچها گروگان گرفته شده است اما در واقع گروگان گیری حاج محمد صراف با هدف تامین بودجه منطقه‌ای سپاه پاسداران و مستقیماً توسط تیم عملیات سپاه سلمان استان با فرماندهی سرهنگ محمود باغبانی فرمانده علمیات سپاه سلمان و مطلع بودن سردار علیرضا باغبانی فرمانده پیشین قرارگاه انصار شاخه قدس سپاه پاسداران صورت گرفته و فرد افشا شده در ویدیو واتساپی «محمد حسن احمدی» زابلی پاسدار رسمی اطلاعات سپاه چابهار است.

سپاه پاسداران کما فی السابق در تلاش برای پنهان کردن موضوع بوده است اما هوشیاری نیروهای مقاومت بلوچستان باعث شده که این نقشه گروگان گیری سپاه پاسداران برملا گردد.

ما همچنین قاطعانه اعلام میکنیم که سپاه پاسداران مسئول کلیه نا امنی های سازمان یافته علیه مردم بلوچ با نام «افراد ناشناس» است که در سالهای اخیر دست به قتل و کشتار بسیاری از مردم منطقه زده اند و تنها در ماه رمضان ۱۴۰۱ دستکم ۳۷ نفر از مردم بلوچ منطقه توسط «افراد ناشناس» مورد تیراندازی مسلحانه قرار گرفته و ۲۷ نفرشان کشته شدند که هیچ پیگیری در مورد آنها نیز صورت نگرفته است.

برنامه های ایجاد ناامنی و بدنام سازی و مقصر نشان دادن مردم بلوچستان، سالهاست که در اتاق فکرهای دستگاه های امنیتی نظام، طراحی و اجرا میشوند.

ما در حزب راجی تپاکی متعهد به حفظ امنیت مردم و مقابله با شاخه های اصلی ناامنی بلوچستان یعنی استعمارگران به شیوه های مختلف هستیم و از کلیه ملت شریف بلوچ و مردمان ساکن در بلوچستان میخواهیم که برای جلوگیری از جنایتهای سپاه پاسداران و گسترش اندیشه «باهند» همکاری های خود با حزب بلوچستان راجی تپاکی را افزایش دهند.

بلوچستان راجی تپاکی گل
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,