افکار مثبت یک ملت سرنوشت آنان را رقم می‌میزند.

افکار مثبت یک ملت سرنوشت آنان را رقم می‌میزند.
ژانویه 19, 2022
169 بازدید

نبود سواد سیاسی و درک صحیح از کلمه “استعمار” منجر به تداوم فقر و فلاکت بیشتر در جامعه بلوچستان شده است؛ عموم مردم بلوچ از اوضاع نابسامان اقتصادی بلوچستان رنج می‌برند اما این وضع را در نوع حکومت داری جمهوری اسلامی میدانند.

ایرانیان ملت بلوچ را آریایی و بلوچستان را جز تاریخ و خاک ایران میپندارند و با جعل تاریخ در افکار عموم ملت بلوچ تزریق کردند که آنان ملت جدا از ایران نیستند بلکه قوم ایرانی به شمار می روند و از هر حربه ای برای جلوگیری از آگاهی کامل بلوچ استفاده میکنند اما مزاران بلوچ تمام تلاش خود را در بیداری سیاسی ملت بلوچ بکار میبرند و موفق هم شده اند.

برخی از مردم بلوچ بر این عقیده اند که پهلوی برای آینده “جغرافیای ایران” گزینه مناسبی است بلوچستان پس از آن آباد و آزاد میشود! لازم به ذکر است مشکلات بلوچستان تا مادامیکه ملت بلوچ از درک شعور سیاسی لازم که سرزمینشان تحت استعمار بیگانگان است نرسند وضع از این بغرنج تر میشود.

اغلب مردم به عمق فاجعه معنای #استعمار پی نبرده اند، علائم استعمار کشتار نان آوران خانوارها و ترور جوانان توسط سربازان خامنه‌ای و افراد ناشناس مسلح، طغیان قتل ناموسی، فقر و فلاکت تحمیلی، نبود زیر ساخت های لازم آموزشی و تورم بسیار بحرانی در بلوچستان، بیانگر استعمار و تحریم بلوچستان است.

سکوت مردم بلوچ در برابر قتل و کشتار مردان، زنان و کودکان بلوچ توسط سربازان خامنه‌ای عامل افزایش و گستاخی رژیم در برابر بلوچ است، افکاری که نسبت به هویت جعلی برایمان ساختند، باور آن کشنده تر از استعمار است و عاقبت خوشایندی برای ملت بلوچ ندارد.

شستشوی مغزی یا هیپنوتیزمی که جمهوری اسلامی ایران در این سالها ملت بلوچ و سایر ملل دربند را تحت تاثیر قرار داده دیگر تاثیر ندارد شاید عده ای انگشت شمار رخت ننگین خیانت به وطن را بر تن کردند و برای تکه نان و زر و زیورآلات طمع زیادی، چند صباحی زندگی آلوده به لگوری را طی میکنند اما به یاد داشته باشند در آینده یلوچستان نام آنان در لیست خائنین ضبط خواهد شد و مزاران بلوچ نام نیک و سربلندی را در کارنامه زندگی خود ثبت میکنند.

افرادی مانع یادگیری فرزندان خود از زبان بلوچی هستند؛ این قشر از جامعه نقش بسزایی در هویت زدایی فرهنگ بلوچ دارند ملتی که زبان خود را به فراموشی بسپارند قطعا در آینده نزدیک نابود خواهند شد؛ زبان مادری نشانه هویت جدا از دیگر ملل تحت مستعمره است افرادی که به چند زبان مسلط هستند از هوش و حافظه بسیار بالایی برخوردارند.

کلام آخر در دام های آسیمیلاسیون فرهنگی و اهداف بلوچ ستیزانه مرکزگرایان گجر گرفتار نشوید به خاطر داشته باشید قبل هر چیزی هویت ما بلوچ، تاریخ و سرزمینمان بلوچستان که جز فلات ایران نیست که حکم مستقل بودن سرزمین مادری مان را تایید میکند و مبارزه برای آزادی وطن وظیفه شرعی قانونی ما ملت بلوچ است تا زنجیرهای زهر آلود استعمار را از هم بپاشیم و آن روز تاریخی که پرچم ملی بلوچستان را در آسمان سرزمینمان برافراشته کنیم.

برچسب‌ها:, , ,