امام و دروغ هایش

امام و دروغ هایش
فوریه 4, 2022
133 بازدید

بزرگ‌ترین وعده دروغ آیت‌الله؛ ما می خواهیم مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل کنیم

خمینی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های متعدد پیش از پیروزی انقلاب، مدعی شد:
«ما می‌خواهیم مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل کنیم.»
او در اظهارات متعدد، اصول و مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر را مورد توجه قرار داد و بر رعایت آن‌ها در نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد.

او در ۲۹بهمن۱۳۵۶ در یک سخنرانی گفت: «اعلامیه آزادی حقوق بشر-سرلوحه‌اش- آزادی افراد است. هر فردی از افراد بشر آزاد است، باید آزاد باشد. همه باید در مقابل قانون علی‌السواء باشند. همه باید آزاد باشند در محلشان؛ در سکنی‌ آزاد باشند، در شغلشان آزاد باشند، در مشی‌شان باید آزاد باشند. این اعلامیه حقوق بشر است که سرلوحه‌اش این مطلب است.»

خمینی در آبان۱۳۵۷ نیز در گفت‌وگو با راسل کر تصریح کرد: «حکومت اسلامی مبنی بر حقوق بشر و ملاحظه آن است. هیچ سازمانی و حکومتی به اندازه اسلام ملاحظه حقوق بشر را نکرده است. آزادی و دموکراسی به تمام معنا در حکومت اسلامی است.»

او در این گفت‌وگو افزود: «اسلام همه حقوق و امور بشر را تضمین کرده است. الان از فشار حکومت در ایران، آزادی نه برای مرد است و نه برای زن؛ در اسلام برای همه هست.»

بنیان‌گذار انقلاب روز ۸آبان۱۳۵۷ نیز در جمع ایرانیان مقیم خارج اظهار داشت: «ما می‌خواهیم همین مطابق اعلامیه حقوق بشر عمل بکنیم. ما می‌خواهیم آزاد باشیم؛ ما در مملکتمان استقلال می‌خواهیم، آزادی می‌خواهیم.»

شما بعنوان یک بلوچ درباره دروغ ها و وعده‌های خمینی چه نظر دارید؟

برچسب‌ها:,