انتقال مازیار شه بخش پس از چهار ماه بلاتکلیفی به کانون اصلاح و تربیت زندان

انتقال مازیار شه بخش پس از چهار ماه بلاتکلیفی به کانون اصلاح و تربیت زندان
جولای 10, 2022
58 بازدید

مازیار شه بخش کودک بلوچ پس از چهار ماه بلاتکلیفی در زندان مرکزی دزاپ، به کانون اصلاح و تربیت این زندان منتقل شد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز پنج‌شنبه ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۱، مازیار شه بخش پس از چهار ماه بلاتکلیفی و عدم اطلاع خانواده از وضعیت نگهداری او، به کانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی #دزاپ منتقل شد.

مازیار شه بخش در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، از زندان مرکزی دزاپ به کانون اصلاح و تربیت این زندان و دوباره این کودک بلوچ به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود.

این کودک زندانی در تاریخ ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱، بدون دلیل به سلول انفرادی زندان مرکزی دزاپ منتقل شده و مورد شکنجه و آزار و اذیت‌ قرار گرفته است. پس از آن وی در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، به مکان نامعلومی انتقال یافته است.

براساس گزارش های دریافتی، مازیار شه بخش فرزند ملک در تاریخ ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰، به همراه دو کودک دیگر بازداشت شد. ملک شه بخش یکی از مخالفان مسلح جمهوری اسلامی بود که در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در درگیری با نیروهای نظامی جمهوری اسلامی کشته شده بود.

از اتهامات مطروحه علیه این کودک بلوچ تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دسترس نیست.

براساس گزارش سالانه ۲۰۲۱ کمپین فعالین بلوچ، دستکم ۱۳۹ بلوچ توسط نیروهای نظامی جمهوری اسلامی بازداشت شده اند و مجموعا ۷۹ گزارش بازداشت به دست کمپین رسیده است که ۳۴ مورد آن مربوط به عدم اطلاع از علت بازداشت، ۱۳ مورد آن مربوط به بازداشت در تجمعات اعتراضی، ۳ مورد مربوط به جرایم سیاسی و ۵ مورد مربوط به بازداشت ها به دلیل حمل مواد مخدر بوده است.

برچسب‌ها:,