ایجاد اختلاف قومی توسط جمهوری اسلامی در استان گلستان

ایجاد اختلاف قومی توسط جمهوری اسلامی در استان گلستان
فوریه 1, 2022
143 بازدید

جمهوری اسلامی در حال ایجاد اختلاف بین مردم بلوچ و ترکمن در استان گلستان است.

به گزارش اختصاصی رصد بلوچستان، نیروهای جمهوری اسلامی در استان گلستان در حال از بین بردن تابلوها و مخدوش کردن نام برخی از آنها که از ملت بلوچ یا ملت ترکمن باشند در حال دامن زدن به اختلافات قومی هستند.

گفته می شود نیروهای جمهوری اسلامی شب گذشته ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۰، نام «بلوچ آباد» را بر روی تابلو مخدوش کرده و به نام داخل پرانتز واکنشی نشان نداده تا با این کار باعث ایجاد اختلاف بین ملت بلوچ و ملت ترکمن در این استان شوند.

جمهوری اسلامی با این اقدام قصد دارد تا یک اختلاف و درگیری قومی در استان گلستان راه اندازی کند و اتحاد ملت های تحت ستم را با چالش جدی روبرو کند.

فعالان بلوچ می گویند، ملت های بلوچ و ترکمن در استان گلستان سال هاست با اتحاد و همبستگی در کنار یکدیگر و پشت هم بوده اند و از یکدیگر حمایت کرده اند و این باعث خشم جمهوری اسلامی از این موضوع شده و قصد دارد با سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» به عمر خود بیافزاید.

فعالین بلوچ و ترکمن از عموم مردم در استان گلستان خواسته اند تا نسبت به این ترفند و سیاست حکومت علی خامنه ای آگاه باشند و به دیگران نیز که از موضوع آگاهی ندارند اجازه واکنش به دامن زدن به اختلافات را ندهند.

برچسب‌ها:, , ,