باهند و دفاع مشروع حق ملت های تحت استعمار است (کمبر بلوچ)

باهند و دفاع مشروع حق ملت های تحت استعمار است (کمبر بلوچ)
می 30, 2022
171 بازدید

پس از تخریب عامدانه برج متروپل آبادان در تاریخ ۲ خرداد ماه ۱۴۰۱، اعتراضات در شهرهای مختلف جغرافیای ایران علیه رژیم جمهوری اسلامی جان تازه ای به خود گرفت.

ملت های تحت استعمار جغرافیای ایران در اعتراض به تخریب ساختمان متروپل که باعث کشته و زخمی و مفقود شدن ده ها تن شده اعتراض کرده و این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

در این میان رژیم جمهوری اسلامی به جای کمک و امدادرسانی به افراد در زیرآوار مانده در آبادان، نیروهای سرکوبگر خود را گسیل کرده و به محل واقعه فرستاد.

این اقدام خشم و نارضایتی شهروندان را به همراه داشت و باعث گسترش اعتراضات علاوه بر آبادان در شهرهای دیگر جغرافیای ایران شد.

معترضان در برخی شهرها دست به باهند زده و با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند و رژیم جهت عدم مخابره اخبار اعتراضات، اینترنت بسیاری از شهرها بویژه آبادان را دچار اختلال و قطعی کرده است.

تنها راه برای سرنگونی رژیم خامنه ای #باهند است و مطالبه گری و اعتراض مدنی در برابر نیروهای سرکوبگر رژیم که در حال قتل عام شهروندان هستند دیگر کارساز نیست.

همانطور که مزاران بلوچ در اعتراض به کشتار سوخت بران اقدام به باهند کردند و پایگاه و پاسگاه ها را ساعت ها به تسخیر خود درآوردند، لازم است دیگر ملت های تحت استعمار جغرافیای ایران نیز باهند کرده و در برابر استعمارگران ایستاده و سینه سپر کنند.

ملت بلوچ در کنار ملت های تحت استعمار برای براندازی و احیای دولت های ملی هر یک از ملل بوده و خواهد بود.

برچسب‌ها:, ,