با وجود ادعای استاندار غیربومی بلوچستان آب هنوز به هیرمند نرسیده است

با وجود ادعای استاندار غیربومی بلوچستان آب هنوز به هیرمند نرسیده است
ژانویه 23, 2022
89 بازدید

مدرس خیابانی استاندار غیربومی بلوچستان و سیستان خبر از باز شدن دریچه های بند کمال خان داده بود اما پس از ۵ روز آب هنوز به هیرمند نرسیده است.

به گزارش رصد بلوچستان، در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰، مدرس خیابانی استاندار غیربومی بلوچستان و سیستان و دیگر مقامات جمهوری اسلامی از بازگشایی دریچه های بند کمال خان برای آبرسانی به کشاورزان در شمال بلوچستان داده بود که پس از گذشت ۵ روز هنوز آب به هیرمند نرسیده است.

مدرس خیابانی در تاریخ ۲۷ دی ماه گفته بود که آب ظرف مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت دیگر از بند کمال خان وارد شمال بلوچستان خواهد شد.

همچنین رسانه های جمهوری اسلامی نیز با انتشار ویدیوهایی در صفحات مجازی خود از بازگشایی دریچه های بند کمال خان داده بودند که شادی اهالی شمال بلوچستان را به همراه داشت.

براساس این گزارش، این شادی دیری نپایید و سخنگوی وزارت نیرو افغانستان با انتشار ویدیویی رهاسازی آب بند کمال خان را تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت نیرو افغانستان گفته بود که دریچه های بند کمال خان تنها برای مدت کوتاهی و آن هم به درخواست کشاورزان نیمروز بازگشایی شده و خبر بازگشایی دریچه ها برای انتقال آب به منطقه سیستان در شمال بلوچستان کذب و دروغ است.

فعالین بلوچ در شمال بلوچستان می گویند که جمهوری اسلامی همچنان با گفتاردرمانی در حال دروغ پراکنی و فریب افکار عمومی است؛ چرا که با گذشت ۵ روز از این ادعا آب هنوز به هیرمند نرسیده است.

برچسب‌ها:, ,