بررسی علل افزایش خودکشی کودکان در جغرافیای ایران

بررسی علل افزایش خودکشی کودکان در جغرافیای ایران
فوریه 5, 2021
524 بازدید

سیاست های حکومت ها و طرز تفکر و اندیشه صاحبان قدرت تاثیر مستقیم بر اندیشه و رفتار مردم دارد؛ اگر انسانهای بیدار و دارای منش انسانی برسر قدرت باشند این موضوع بر کردار و رفتار مردم اثر گذاشته و فضایل اخلاقی در جامعه مورد توجه قرار خواهد گرفت اما اگر صاحبان قدرت مبتلا به فساد و گرفتار رفتارهای ضد فطرت انسانی باشند مردم نیز بصورت ناخودآگاه گرفتار شده و جامعه از اخلاق و کردار انسانی فاصله خواهد گرفت.

متاسفانه رژیم ایران که روحانیون در صدر قدرت قرار دارند فقط نمایش خوبیها را برگذار کرده و با جملات و کلمات فریبنده مردم را سرگرم کرده‌اند و این درحالی است که خود به تمامی فسادات اخلاقی و مالی گرفتارند و نتیجه آن تخریب اخلاقیات و اصول زندگی سالم انسانی و گسترش فقر و فحشا در جامعه بوده است.

فسادات گسترده صاحبان قدرت در جمهوری اسلامی سبب شده تا پایه های اخلاقی جامعه متزلزل و فقر فراگیر شود و بدین جهت آمار خودکشی در جغرافیای ایران کنونی بالارفته است.

فسادات ذهنی صاحبان قدرت در جمهوری اسلامی حتی بر مسئولان آموزش و پرورش و دیگر نهادهای مرتبط با کودکان اثر گذاشته و باعث شده که آنچه کودکان می آموزند برخلاف راستی و درستی باشد و اندیشه های غلط و نادرست در ذهن کودکان جای بگیرد.

رواج اندیشه های غلط و فاسد در جامعه و بیکاری و فقر، فضای خانه را که محل اصلی تربیت است را نیز متاثر کرده و کودکان را با بیشترین آسیبها مواجه کرده است.
کودکی که باید به بازی مشغول باشد و خنده هایش امید به آینده ای روشن را به والدین نوید دهد طنابی بر گردن خود انداخته و به زندگی اش پایان میدهد.

اما کودک روش نابود کردن خود را از کجا آموخته است؟

خانم کیمیایی در توییتی نوشته اند که صدا وسیما برای شبکه مخصوص کودکان کارتونی با تصاویر ‎ اعدام درملاعام می‌سازد و برای میلیون‌ها کودک پخش می‌کند.
کتاب‌های کودکان با نمایش تصاویر صحنه‌ی اعدام به راحتی مجوز می‌گیرد و پخش می‌شود. چرا آمار بالای ‎ خودکش کودکان با روش حلق‌آویزی متعجب‌تان می‌کند؟

همچنین فاطمه در توییتی به این موضوع پرداخته است
امروز بچه نشسته بود جلوی شبکه‌ی پویا/نهال. یه کارتون ایرانی پخش می‌شد به نام پهلوانان. چندجای کارتون حرف “اعدام” شد. قلبم تو دهنم بود و تو اون لحظه‌ها هی با بچه حرف می‌زدم که حواسش پرت بشه و نشنوه..
‏آخرسر که دیدم داره جمعیتِ آماده‌ی دیدنِ صحنه‌ی سر بریدن و فرمان همایونی رو نشون می‌ده، ضربتی تلویزیون رو خاموش کردم. بچه یک ربع گریه کرد. به سختی متقاعدش کردم که مامان جون این کارتون برای من و شما خوب نیست. می‌گفت حتما خوبه برام وگرنه چرا پویا پخشش می‌کنه؟

اخیرأ نیز آمار اعدام ها افزایش یافته و اخبار آن بصورت گسترده در تلویزیون و فضای مجازی پخش می‌شوند و کودکان حتما در جایی با چنین خبرها و تصاویری مواجه خواهند شد و در ذهن‌شان چیزی را که نباید هرگز تصور می کردند جای خواهد گرفت و اینگونه آمار خودکشی کودکان افزایش پیدا می‌کند.

مخلص کلام اینکه هر آسیب اجتماعی که ما در جغرافیای کنونی ایران مواجه هستیم یک علت دارد و آن فساد مسندنشینان در حکومت ولایت فقیه است و اگر خواهان تغییر در جامعه هستیم راهی جز براندازی جمهوری اسلامی و تغییر در حاکمیت نداریم.
اما این بار نه حاکمیتی که اصول و قوانین حقوق بشر را نقض کند بلکه بنابر این دلیل که در جغرافیای ایران ملل مختلفی زندگی میکنند و لفظ ملت ایران دروغی سیاسی بود که رژیم پهلوی آن را ساخت در حکومت آینده باید به اولین حق همه ملتها که حق حاکمیت ملی و حق تعیین سرنوشت است توجه داده شود و خود ملتها نیز هوشیار باشند که افرادی بر سرکار بیایند که انسان های بیدار و آگاه و آراسته به اخلاق انسانی باشند.

اشتباه در انتخاب مدیران جامعه پیامدهای جبران ناپذیری را خواهد داشت، پس آگاهانه زندگی و آگاهانه انتخاب کنیم.

برچسب‌ها:, , ,