بهمن ۵۷ لکه ننگی بر تاریخ بشریت!

بهمن ۵۷ لکه ننگی بر تاریخ بشریت!
فوریه 11, 2022
128 بازدید

خمینی که با نام اسلام و روحانیت شیعه توانسته بود مردم را فریب دهد بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ رنگ دیگری اختیار کرد؛ تمامی وعده های خود را زیر پا گذاشته و سیستمی ظالمانه بر پایه قتل و کشتار پایه‌گذاری کرد.

راه خمینی که راه دروغ، حیله و ستمگری بود توسط جانشینش ادامه پیدا کرد؛ خامنه‌ای که قبل از قبول رهبری گفته بود باید خون گریست بر آن مردمی که حتی احتمال رهبر شدن او بر آنها باشد بعد از قدرت گیری به دیکتاتوری تمام عیار تبدیل شد؛ در قتل عام و کشتار، ظلم و جنایت دستی بالاتر از خمینی پیدا کرد و کرد هرآنچه را که نباید میکرد!

امروز ۲۲ بهمن است، یادآور شروعی که جز زجر برای مردم جغرافیای ایران، منطقه و جهان ثمری نداشت؛ این روز یادآور پستی انسان هایی است که با نقاب دین، دنیایی را به ویرانه تبدیل کردند.

اما از ۲۲ بهمن ۵۷ ملت بلوچ چه درس‌هایی باید بگیرد؟

۱_ نبود تشکیلات مقتدر سیاسی و سازمان‌دهی مردم در بلوچستان باعث شده که بعد از سقوط پهلوی استعمارگران دوباره در لباسی دیگر اداره بلوچستان را به دست بگیرند؛ اکنون ملت بلوچ با گسترش مبارزات ملی و سازمان دهی گسترده باید آمادگی لازم را از الان برای زمان سقوط رژیم آخوندی داشته باشد

۲_ نبود امکانات اطلاع رسانی و آگاهی بسیار ضعیف سیاسی و عدم شناخت کافی از سازمان های بظاهر مبارز گجری سبب شده بود تا جوانان تحصیلکرده بلوچ جذب سازمان هایی شوند که منافع آنها در تخریب منافع ملی بلوچ تعریف شده بود؛ اکنون ملت بلوچ باید تنها بر تشکیلات بلوچی و آنهایی که توان و اخلاص خود را در زمان مبارزه نشان داده و نشان میدهند اعتماد کنند.

۳_ در سال ۵۷ اندیشه ضد استعماری در بلوچستان وجود نداشت و همه خود را ایرانی می‌دانستند، اکثریت مردم از تاریخ کهن خود و اینکه پنجاه سال قبل استعمارگران کشور مستقل آنها را اشغال کرده بودند ناآگاه بودند؛ اکنون بعد از تقویت اندیشه ضداستعماری در بلوچستان و آگاهی مردم از تاریخ و حقوق خود باید به شکست استعمار فکر کرده و برای احیای دوباره دولت ملی بلوچستان تلاش و مبارزه کنند.

امید آنکه ملت بلوچ از انقلاب آخوندی در سال ۵۷ درس گرفته و بتواند در مسیری درست برای تحقق و تحفظ اهداف و منافع ملی خود گام بردارد

برچسب‌ها:, , , ,