تایید خبر حزب بلوچستانء راجی تپاکی؛ اعلام تصفیه ملت بلوچ توسط نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در شهرستان های دزاپ و خاش

تایید خبر حزب بلوچستانء راجی تپاکی؛ اعلام تصفیه ملت بلوچ توسط نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در شهرستان های دزاپ و خاش
ژانویه 8, 2022
50 بازدید

جمهوری اسلامی اعلام کرد که تصفیه ملت بلوچ از شهرستان های دزاپ و خاش به بهانه رزمایش از روز شنبه ۱۸ دی ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش رصد بلوچستان، حزب بلوچستانء راجی تپاکی روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ در اطلاعیه ای مهم و فوری، از تصفیه علیه ملت بلوچ توسط نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به بهانه رزمایش در شهرستان های دزاپ و خاش خبر داد.

این عملیات تصفیه علیه ملت بلوچ پس از آن در حال شکل گیری است که مزاران بلوچ در کورین و سرجنگل و در دشت سمسور ریگان مملکت بلوچستان در سه درگیری جداگانه ده ها نیروی نظامی جمهوری اسلامی را کشته و زخمی کردند.

جمهوری اسلامی جهت انتقام گیری از ملت بلوچ در شهرستان های دزاپ و خاش قصد دارد اقدام به حذف مزاران و مبارزان بلوچ به بهانه رزمایش کند.

رسانه های جمهوری اسلامی در حالی از این رزمایش اطلاع رسانی کرده اند که حرزب بلوچستانء راجی تپاکی دو روز قبل از این عملیات نیروهای نظامی خبر داده بود.

احمد شفایی سخنگوی این رزمایش خبر داده که عملیات تصفیه علیه ملت بلوچ از روز شنبه ۱۸ دی ماه آغاز خواهد شد.

براساس گزارش های دریافتی از شهرستان دزاپ و خاش، نیروهای نظامی در حال انتقال تجهیزات جنگی سنگین و نیمه سنگین به این مناطق هستند.

گفتنی است، جمهوری اسلامی قصد دارد با نام این رزمایش کوه های اطراف دزاپ و خاش را که احتمال حضور مزاران وجود دارد مورد هدف قرار دهد.

فعالان بلوچ عضو حزب بلوچستانء راجی تپاکی هشدار دادند که مزاران بلوچ در اطراف کوه های دزاپ و خاش به مناطق امن رفته تا مورد هدف نیروهای نظامی قرار نگیرند.

حزب بلوچستانء راجی تپاکی نسبت به عملیات تصفیه علیه ملت بلوچ به جمهوری اسلامی هشدار داده و از همه احزاب و نهادهای بین المللی خواسته است که نسبت به جنایتی که جمهوری اسلامی قصد دارد در شهرستان دزاپ و خاش انجام دهد واکنش نشان دهند.

برچسب‌ها:, , ,