ترک تحصیل ۳۰۷ نفر به علت نبود مدرسه و ۲۸ سال نبود شبکه آبرسانی در روستای رونگ نیکشهر

ترک تحصیل ۳۰۷ نفر به علت نبود مدرسه و ۲۸ سال نبود شبکه آبرسانی در روستای رونگ نیکشهر
می 17, 2023
118 بازدید

مردم روستای رونگ در شهرستان نیکشهر انتظار دایر شدن مقطع راهنمایی و دبیرستان هستند که به دلیل عدم همکاری آموزش و پرورش بیش از ۳۰۷ نفر ترک تحصیل کرده اند.

هندلین بانُکان/ در بلوچستان که هیچ زیر ساختی برای مدارس از سوی حاکمیت انجام نمیگیرد، روستای رونگ که فقط مقطع ابتدایی دارد آن هم کلاس ها در کانکس و بدون امکانات آموزشی درس می خوانند.آمار روستای رونگ ۷۳۴ نفر با ۲۰۶ خانوار که فقط ۶ نفر موفق شدند با هزینه فراوان و سفر به سایر نقاط برای ادامه تحصیل سالانه ۳۰ تا ۴۰ دانش آموز روانه مقطع راهنمایی می شوند به خاطر نبود مدرسه ترک تحصیل می کنند.کودکان بلوچ سرشار از استعداد و توانایی های درخشان هستند که متاسفانه تحت حاکمیت ظالم قرار دارند و فرزندان این سرزمین به خاطر نبود مدرسه و امکانات آموزشی ترک تحصیل می کنند.

یکی دیگر از مشکلات روستای رونگ نبود شبکه آبرسانی است که به علت فرسودگی شبکه آبرسانی و شکستن لوله ها و ریزش چاه آب قابل شبکه آبرسانی قابل استفاده نیست و چاه پر از زباله شده است. مردم این روستا ۲۸ سال است در انتظار شبکه آبرسانی هستند ۱۷ ساله که مردم روستای رونگ برای اجرای شبکه آبرسانی پیگیری می کنند ولی بی نتیجه است.

برچسب‌ها:, ,