تعویق جلسه دادگاه مولانا فضل الرحمن کوهی.

تعویق جلسه دادگاه مولانا فضل الرحمن کوهی.
ژانویه 19, 2022
127 بازدید

جلسه‌ی دادگاه مولانا فضل الرحمن کوهی به دلیل فوت مادر دادستان به تعویق افتاد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، جلسه‌ی دادگاه مولانا کوهی برای بررسی آزادی تعلیقی وی، به هفته‌ی آینده موکول شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار “کلمه” گفت: ”دلیل تعویق جسله این دادگاه، فوت مادر دادستان دادگاه ویژه روحانیت مشهد، عنوان شده است.“

به گفته این منبع، بیش از یک سوم از محکومیت مولانا کوهی و همچنین یک ماه از وقت آزادی تعلیقی او نیز گذشته است، اما هنوز وی در زندان است.

این خبر در حالیست که در تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰، مولوی محمد امین آسکانی مدیر داخلی مدرسه دینی انوارالحرمین #پشامگ و مولوی واحد بخش بلوچی مدیر داخلی مدرسه دینی صدیقیه #سگار، با انتقاد از عدم اعطای مرخصی به مولانا فضل الرحمن کوهی، خواهان اعطای مرخصی و آزادی وی شده بودند.

براساس این گزارش، وبسایت کلمه در تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۴۰۰، زرندی قاضی دادگاه ویژه روحانیت مشهد، مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان و سیستان و مسئولان سپاه در بلوچستان به عنوان عاملان پشت پرده ممانعت از مرخصی مولانا کوهی نام برد.

گفتنی است، در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰، شماری از شهروندان شهرستان #راسک برای مطالبه‌ی آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی، مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زده و تهدید کردند که در صورت آزاد نشدن مولانا کوهی، اقدام به برگزاری تجمع بزرگ در سطح این شهرستان خواهند کرد.

لازم به ذکر است، مولانا فضل الرحمن کوهی با فشار مسئولین سپاه استانی و مصطفی محامی نماینده خامنه ای در بلوچستان، هفتم آذر ماه ۹۸ به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد احضار و پس از یک سال بلاتکلیفی به ۶ سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

بازداشت این روحانی بلوچ، با اعتراضات گسترده در بسیاری از شهرهای بلوچستان همراه بود.

برچسب‌ها:, , , ,