تفاوت در عمل و ادعا؛ قیمت هر کیلو مرغ در بلوچستان بیش از ۴۰ هزار تومان

تفاوت در عمل و ادعا؛ قیمت هر کیلو مرغ در بلوچستان بیش از ۴۰ هزار تومان
آوریل 22, 2022
108 بازدید

جمهوری اسلامی از نرخ مصوب قیمت مرغ در جغرافیای ایران خبر داده که این قیمت ها تنها در ادعا و خواب مسئولین هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، عرضه قیمت مرغ زنده در سراسر جغرافیای ایران به صورت رسمی اعلام شده است اما این قیمت ها با آن چیزی که در بازار آزاد عرضه می شود از زمین تا آسمان فرق دارد.

حبیب‌ اسدالله نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: “قیمت مرغ در بازار چهار هزار تومان زیر نرخ مصوب عرضه می‌شود. قیمت مرغ زنده در واحد های پرورشی بین ۱۷,۵۰۰ هزار تومان الی ۱۹،۵۰۰ هزار تومان و قیمت گوشت منجمد شده برای مصرف کنندگان بین ۲۷ هزار تومان تا ۲۹ هزار تومان زیر نرخ مصوب عرضه بازار می‌شود.”

وی افزود: “قیمت برای مرغ زنده درب واحد های تولیدی بین ۱۹ هزار تومان تا ۲۱ هزار تومان و برای مصرف کنندگان نرخ ۳۱ هزار تومان است.”

در بسیاری از شهرهای بلوچستان همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اقلام غذایی با کمبود و افزایش قیمت همراه بوده و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

براساس اعلام منابع مطلع، در برخی از شهرهای بلوچستان قیمت هر کیلو مرغ به بیش از ۴۰ هزار تومان رسیده و قشر ضعیف جامعه توان خرید آن را ندارند.

سوءمدیریت جمهوری اسلامی، عامل اصلی ایجاد هرج و مرج و اختلاف قیمت اقلام غذایی و کالا های ضروری و بخصوص افزایش قیمت مرغ در سراسر مملکت بلوچستان شده است.

برچسب‌ها:, ,