“توسعه سواحل مکران” تیتر فریبنده برای افکار عمومی ملت بلوچ

“توسعه سواحل مکران” تیتر فریبنده برای افکار عمومی ملت بلوچ
مارس 16, 2022
195 بازدید

توجه به سواحل بلوچستان به دستور خامنه ای از سال ۱۳۹۰ بطور جدی در دستور کار قرار گرفت، مجریان این طرح برای فریب افکار عمومی از واژه «توسعه سواحل مکران» استفاده می‌کنند تا زیر این عنوان مردم عام را دلخوش و مصروف سازند اما وقتی محتویات این طرح را بررسی میکنیم متوجه می‌شویم که این طرح عواقب خطرناکی برای بلوچستان و ملت بلوچ دارد.

تغییر بافت جمعیتی در بلوچستان یکی از خطرناکترین مباحثی است که همزمان با اجرای این طرح استعماری در مورد آن سخن زده می‌شود، مقامات جمهوري اسلامي همواره از اسکان تا سقف ده ملیون جمعیت غیر بومی در بلوچستان سخن می‌گویند و عوامل سپاه بطور پیچیده و سیستماتیک عقیم سازی زنان و جلوگیری از فرزندآوری در بلوچستان را بصورت جدی در دستور کار قرار داده اند.

این سیاست بلوچ را در خانه و سرزمینش به یک اقلیت تبدیل میکند و استعمارگران بیشتر از پیش داشته های مادی و معنوی سرزمین مان را تصاحب می‌کنند.

تصرف زمین های اجدادی مردم بلوچ در سواحل بلوچستان ترفند ظالمانه ديگری است که سپاهیان گجر آن را روی دست گرفته اند حتی  زمین هایی که نزدیک معادن ارزشمند هستند.
در حالی‌که هزاران بلوچ جایی برای سکونت ندارند، اما میلیون ها غیر بومی قرار است در سرزمین شان جابجا شوند اگر این ظلم‌ها و تحریم عمدی معیشتی بلوچها، استعمار نیست پس چیست؟

مردم بلوچستان در برابر استعمارگران ستمگر که خود اکنون آشکارا زیر پای چین و روس افتاده اند فقط دو راه دارند یا اسارت را بپذیرند و به قیمت از دست دادن هویت و سرزمین، خاموشی اختیار کنند و یا هم پرچم #باهند و مقاومت ملی را بلند کرده و یکبار دیگر با افتخار در عرصه بین‌الملل ظهور نمایند و پوز استعمارگران را به خاک بمالند.

برچسب‌ها:,