تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی بلوچستان چیست؟ حسین الماسی چه کسی بود؟

تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی بلوچستان چیست؟ حسین الماسی چه کسی بود؟
آوریل 23, 2022
674 بازدید

حسین الماسی فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی یا تیپ نیروی مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی است؛ این تیپ از نیروهای تکاوری نیروی زمینی سپاه تروریستی پاسداران است که پیشینه شکل‌گیری آن به سال ۱۳۶۵ در خلال جنگ ایران و عراق بازمی‌گردد.
 ستاد فرماندهی تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی در دزآپ/زاهدان مستقر است.

«حسین الماسی» فرمانده این تیپ قبلاً اظهار داشته بود که: تیپ 110سلمان فارسی در دوران جنگ با عراق در قالب یکی از گردان های لشکر۴۱ ثاراالله نقش بازی کرده و در سال۱۳۹۰ تبدیل به به تیپ شده است.

در سال ۱۳۹۵به دلیل اینکه نیروهای این تیپ آموزش های لازم و مخصوص کماندویی دیده بودند، به تیپ نیروهای مخصوص نام گرفتند و از آن به بعد ماموریت های سخت مربوط به عملیات های مرزی و امنیت کذایی و هدف قرار دادن مزاران مسلح بلوچ در دستور کار آنان بوده است.

هر ساله در سپاه تروریستی برای یگان هایی که در مانورهای نظامی، مأموریت ها و برنامه های مختلف شرکت کرده اند جشنواره ای تحت عنوان مالک اشتر برگزار می شود که تیپ 110 سلمان فارسی چندین سال به طور پیاپی رتبه اول را در این جشنواره کسب می کرده است و دلیل اصلی اش هم آموزش های مخصوص و حضورشان در مأموریت های مختلف بود.

اما همانگونه که شاهد بودیم باوجود ادعاهای فراوان سپاه، این دسته از نیروهای سرکوبگر که در بالاترین رده کماندویی بودند به راحتی هدف مزاران بلوچ قرار گرفته و فرماندهشان اکنون بین مرگ و زندگی قرار دارد.

گرچه نیروهای نظامی رژیم استعمارگر از آموزش های خاصی بهره گرفته و تا دندان مسلح هستند اما همیشه در مقابل مزاران بلوچ ناتوان بوده و با کوچکترین مقاومت عقب‌نشینی کرده اند.

این نشان میدهد که نیروهای تروریستی چقدر ضعیف اند که هدف خاصی جز پول برای پیوستن به سپاه نداشتند و نیروهای مقاومت مردمی به راحتی میتوانند با اندکی دقت آنها را معدوم کنند.

برچسب‌ها:,