جزییات اخبار منتشر شده در خصوص سو قصد به مولانا عبدالحمید

جزییات اخبار منتشر شده در خصوص سو قصد به مولانا عبدالحمید
ژوئن 20, 2023
57 بازدید

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ/ پس از انتشار گزارشهایی مبنی بر سو قصد به مولانا عبدالحمید کمپین فعالین بلوچ از منابع نزدیک به مولانا و مسجد مکی اقدام به تحقیق در این خصوص کرد که کل واقعه مربوطه به شرح ذیل بوده است: دو روز پیش در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ انتظامات مسجد مکی اقدام به بازجویی از فردی نمودند که از گذشته به وی مشکوک بوده اند و تلاش داشته که از وضعیت داخلی مسجد مکی جاسوسی کند.

در بررسی گوشی همراه وی مشخص شده که با تعدادی از نیروهای سپاه عکس داشته است و پس از بازجویی گفته که به عنوان نفوذی به داخل مدرسه فرستاده شده است.

در هنگام بازداشت هیچ سمی به همراه نداشته و هیچ اثری از اینکه بخواهد از طریق سم مولانا را ترور کند پیدا نشده و گزارشهای مربوطه «شایعه» خوانده شدند.

این فرد نفوذی که با وجود اینکه برای مقطع سال سوم تلاش کرده ثبت نام شود اما ثبت نام نشده بود با این وجود در مدرسه تردد میکرده است و در بخش های مختلف مدرسه حضور پیدا میکرده است و همین مساله باعث مشکوکیت شده و در نهایت در «بازجویی»، اعتراف کرده که برای خبرگیری وارد مدرسه شده و با فردی به نام «سرهنگ بزی» به عنوان مامور ارشد در تماس و ارتباط بوده است و ماهیانه ۷ میلیون تومان پول دریافت میکرده است.

در نهایت روز جاری ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ انتظامات مسجد مکی این فرد را پس از تماس به ارگان های اطلاعاتی به نیروهای وزارت اطلاعات تحویل داده اند که با سه خودرو برای بردن وی به مسجد مکی آمدند.

برچسب‌ها:, , , , ,