حمله ارتش پاکستان به بلوچستان را محکوم می کنیم!

حمله ارتش پاکستان به بلوچستان را محکوم می کنیم!
ژانویه 19, 2024
94 بازدید

ارتش پاکستان اعلام کرد که شب گذشته به  پایگاههای سرمچاران بلوچ در سراوان با پهپاد و موشک حمله کرد‌. 

اما شواهد موجود که در دسترس همگان قرار دارند گویای یک جنایت جنگی در نزدیکی #گلدسمیت_لاین است.  پهپادهای ارتش پاکستان خانه های محقر مردم بلوچ در روستای #شمسر_سراوان و حوزه مرز سراوان را نشانه گرفته و ۹ نفر بیگناه منجمله ۵ کودک را به قتل رسانده و شماری را زخمی کردند.

از سوی دیگر ارتش آزادیبخش بلوچستان در بیانیه ای اعلام کرد که آن سازمان «هیچگونه پایگاهی در بلوچستان تحت اشغال ایران ندارد.»

همزمان سپاه پاسداران هم در کانال خود اعلام کرده که حملات ایران و پاکستان به صورت هماهنگ شده انجام شده اند. 

این مساله با هدف امنیتی سازی بلوچستان جهت از بین بردن جنبش های رو به رشد آزادیخواهانه بلوچستان را  در آستانه انتخابات پاکستان و ایران و همزمان با تظاهرات های مسالمت آمیز حق طلبانه را نمایان میکند.

لازم به ذکر است که سپاه تروریستی پاسداران نیز بامگاه چهارشنبه به روستای #زورگز_پنجگور موشک پرانی کرد که درنتیجه آن ۵ نفر کشته و شماری زخمی شدند.

بلوچستان راجی تپاکی گلّ حمله به روستاهای #زورگز و #شمسر بلوچستان را از دو طرف، هدف قرار دادن منازل مسکونی و کشتار مردم بلوچ  را اقداماتی بر خلاف موازین بین المللی و ضد بشری می داند و همچنین از سازمان ملل متحد و مجامع بین المللی تقاضا دارد تابه هر طریق ممکن مانع تکرار اقدامات تروریستی ایران و پاکستان در بلوچستان شوند.

بلوچستان ءِ راجی تپاکی گلّ

۲۸ دیماه ۱۴۰۲ هجری شمسی

https://t.me/Partybns/2179
برچسب‌ها:, , , , ,