حکم حبس برای مولانا فضل الرحمن کوهی تشدید خفقان علیه علمای اهل سنت است!

حکم حبس برای مولانا فضل الرحمن کوهی تشدید خفقان علیه علمای اهل سنت است!
اکتبر 3, 2020
592 بازدید

رژیم جمهوری اسلامی در اقدامی جدید پس از حدود یک سال بلاتکلیفی ظالمانه مولوی فضل الرحمن کوهی در زندان مشهد، حکم شش سال و چهار ماه زندان برای وی صادر کرده است.

این حکم ظالمانه در حالی صادر شده است که مولانا کوهی، عالم سرشناس اهل سنت از حقوق ملی و مذهبی مردم بلوچستان دفاع کرده، و با تقسیم بلوچستان آشکارا مخالفت کرده است. وی همچنین بارها توزیع اسلحه گرم توسط سپاه را نادرست خوانده و بستن راه امرار معاش مردم بلوچ و‌سوختبران‌ را ظلم و گناه خوانده است.

این سخنان مطالبات به حق ملت بلوچ اند و از زبان تک‌ تک مردم این سرزمین شنیده میشوند با این وجود حبس مولوی فضل الرحمن کوهی هدفی جز ایجاد ارعاب و وحشت برای مردم و بخصوص علمای بلوچ ندارد.
مولانا کوهی از معدود رهبرانی در داخل بود که صدایش را علیه کشتار معترضین آبان ماه سال گذشته بلند کرد و سرکوب مردم را محکوم کرد.

حزب «بلوچستان ءِ راجی تپاکی» این اقدام رژیم را از سر درماندگی و تلاش برای بقا به هر قیمتی می داند و باور دارد که سرکوب مخالفین مِنجمله مولانا کوهی نه تنها به بقای رژیم کمک نمیکند بلکه طوفانی خواهد شد برای براندازی دستگاه جور و ستم خامنه ای .
لذا از یکایک مردم بلوچستان خصوصا علمای بلوچ و ائمه جمعه می خواهیم در این زمینه سکوت نکرده و مراتب اعتراض خود را به صورت شفاف بیان کنیم تا دیکتاتوری علی خامنه ای را با همبستگی، همراهی و‌ مقاومت همگانی به لرزه درآوریم.

شورای مرکزی “بلوچستانءِ راجی تپاکی گل”
11 مهر 1399 – برابر با 2 اکتبر 2020

برچسب‌ها:, , , , ,