خسارت ٣۴ میلیارد تومانی بارندگی‌های اخیر به بخش کشاورزی شهرستانهای کنارک و زرآباد

خسارت ٣۴ میلیارد تومانی بارندگی‌های اخیر به بخش کشاورزی شهرستانهای کنارک و زرآباد
ژانویه 6, 2022
80 بازدید

بر اثر بارندگی‌های اخیر، به بخش کشاورزی شهرستانهای کنارک و زرآباد ۳۴ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

به گزارش رصد بلوچستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک گفته که بارندگی های سیل آسا و کم سابقه اخیر در شهرستان کنارک و همچنین در شهرستان زرآباد بیش از ٣۴ میلیارد و ٢١۴ میلیون تومان به بخش کشاورزی در این دو شهرستان خسارت وارد کرد.

سعید محمد اولیایی در گفت وگو با ایسنا افزود: عمده خسارت وارده به ۵۶۵ هزار متر مکعب بندهای حفاظتی اراضی دیم، ٨٠ کیلومتر جاده دسترسی به مزارع و باغات، ۴کیلومتر انتقال آب بالوله و ٧٠۵ هکتار اراضی زیر کشت محصولات جالیزی و سبزی و صیفی خارج از فصل خصوصا مزارع زیر کشت هندوانه، طالبی،  گوجه‌فرنگی، فلفل و بادمجان بوده است.

وی میزان بارندگی های اخیر در شهرستان کنارک را ٣٣۴ میلی متر و در شهرستان زرآباد را ١۶۵ میلی متر اعلام کرده و گفت: حدود ٢١ میلیارد تومان خسارت وارده به بخش کشاورزی در شهرستان زرآباد است.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پنوچ گفت: در بارندگی‌های چند روز اخیر ۴٠ هکتار از اراضی زراعی زیر کشت محصولاتی نظیر یونجه، باقلا، سبزی و صیفی و ۱۹ رشته قنات خسارت وارد کرد.

عیسی قاضی افزود: بر اساس برآورد اولیه ١٧ میلیارد و ٣۴٠ میلیون تومان میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی شهرستان تخمین زده شده است.

وی میزان بارندگی های اخیر را ۸۸ میلی متر اعلام کرد و افزود: بیشترین خسارت در مناطق بخش مرکزی و کتیچ بوده است.

برچسب‌ها:, ,