دخالت خامنه ای در امور مذهبی اهل سنت را شدیدا محکوم می کنیم!

دخالت خامنه ای در امور مذهبی اهل سنت را شدیدا محکوم می کنیم!
جولای 19, 2020
647 بازدید

دخالت خامنه ای در امور مذهبی اهل سنت را شدیدا محکوم می کنیم!

حجت الاسلام محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان طی دستوراتی کم سابقه دستور انتصاب دست جمعی ١١۵ نفر از امامان جمعه و جماعت مستقل اهل سنت در سراوان و خاش را صادر کرده و در حال ادامه این روند برای مناطق دیگر است. این دخالت مستقیم و آشکار درست در زمانی انجام میشود که مردم سوران انتصاب امام جمعه از سوی او را نپذیرفته و پشت سر یک مولوی انتصابی اقامه نماز نکردند و علنا مخالفت خود با دخالت دفتر علی خامنه ای در این زمینه اعلام کردند.

مصطفی محامی نماینده خامنه ای در دزّآپ پیش از این دستور بازداشت مولانا فضل الرحمن کوهی را صادر کرده و زمینه بازداشتش را فراهم کرده بود که با مقاومت و اعتراضات شدید مردم مواجه شد.

موارد فوق اولین اقدامات ضد اهل سنت نیستند، رژیم “ولی فقیه” از ابتدای روی کار آمدن با اعلام اینکه مذهب رسمی حکومت تشیع است زمینه به حاشیه راندن دیگر اقایت ها را فراهم کرده و سپس دست به ترور، بازداشت، شکنجه، اعترافات اجباری و تهدید بسیاری از فرهیختگان اهل سنت زد، این رژیم ضد بشری همچنین تخریب و تغییر کاربری بسیاری از مدارس و مساجد اهل سنت را کلید زد که از تخریب شیخ فیض مشهد و حمله به مسجد مکی دزاپ به عنوان نمونه میتوان یاد کرد.

طرح کنترل مدارس دینی اهل سنت به نام ساماندهی از جمله برنامه های “دفتر رهبری” است که علیرغم مخالفت صریح علما با آن حکومت استعماری اما با زور و فشار در حال ادامه دادن به سیاست دخالت در امور اهل سنت است.

حزب بلوچستان راجی تپاکی ضمن محکوم کردن اقدامات و دخالت گری مصطفی محامی نماینده خامنه ای خواستار مقاومت علمای بلوچستان در برابر طرح های ضد حقوق بشری خامنه ای است و همچنین بر استقلال مساجد، مدارس و عبادتگاه های اهل سنت، تشیع و دیگر مذاهب و ادیان تاکید می کند.

شورای مرکزی «بلوچستان ءِ راجی تپاکی گل»

برچسب‌ها:, , , , , , ,