درگیری در گیه؛ ۴ کشته و زخمی با یورش و تیراندازی فرمانده پایگاه سپاه

درگیری در گیه؛ ۴ کشته و زخمی با یورش و تیراندازی فرمانده پایگاه سپاه
آوریل 16, 2022
252 بازدید

فرمانده بومی یکی از پایگاه های سپاه به روستای زیروک آباد یورش برده و با تیراندازی باعث کشته و زخمی شدن ۶ شهروند بلوچ شده است.

تکمیلی/ به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، بامداد ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، “جان محمد رئیسی” معروف به جانوک رئیس یکی از پایگاه های سپاه در #گیه با یورش و تیراندازی در روستای #زیروک_آباد این شهرستان باعث کشته و زخمی شدن ۴ شهروند بلوچ شد.

گفته می شود در این تیراندازی یک شهروند بلوچ با هویت “افشین میربلوچ زهی” ۱۶ ساله فرزند امام بخش کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده اند.

هویت یکی شهروندان زخمی شده “یاسر بلوچ زهی” عنوان شده و از هویت دو تن دیگر تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دسترس نیست.

یک منبع مطلع به گزارشگر کمپین گفت: “جانوک فرمانده بومی یکی از پایگاه های سپاه در شهرستان گیه به همراه نیروهای خود به روستای زیروک آباد یورش برده و اقدام به تیراندازی هوایی کرده اند.”

این منبع افزود: “اهالی روستای زیروک آباد جهت برخورد با این تیراندازی که باعث ابجاد رعب و وحشت بین زنان و کودکان شده اعتراض کردند که جانوک به همراه نیروهای خود به سمت شهروندان تیراندازی کرده اند.”

براساس این گزارش، افشین حین تیراندازی نیروهای سپاه در حال فرار بوده که از پشت سر مورد هدف تیراندازی قرار گرفته و با اصابت مرمی گلوله جان خود را از دست داده است.

از علت یورش و تیراندازی نیروهای سپاه در روستای زیروک آباد اطلاعی در دسترس نیست.

پس از این تیراندازی، ده ها خودروی نظامی به روستای زیروک آباد اعزام شده و تمام راه های ورودی و خروجی را بسته و روستا را در محاصره قرار داده اند.

برچسب‌ها:, ,