دفتر مولانا عبدالحمید بازداشت فرد مشکوک را تایید کرد

دفتر مولانا عبدالحمید بازداشت فرد مشکوک را تایید کرد
ژوئن 20, 2023
138 بازدید

دفتر مولانا عبدالحمید در تایید گزارش کمپین فعالین بلوچ در خصوص بازداشت یک فرد مظنون که «اعترافات» مختلفی نموده بیانیه داد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، دفتر امام‌جمعهٔ اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای بازداشت یک فرد مشکوک در مسجد مکی زاهدان را تائید کرد و از مردم خواست در این باره نگران نباشند.

در این بیانیه آمده که «این فرد مشکوک که با برخی نهادها وابستگی دارد» در مسجد مکی زاهدان شناسایی و بازداشت شده است.

بنابر گزارش های رسیده به کمپین این فرد که دو روز پیش در تاریخ ۲۷ خرداد بازداشت شده امروز به نیروهای وزارت اطلاعات تحویل داده شده است.

نامبرده در گوشی خود تصاویری با نیروهای وابسته به ارگان های اطلاعاتی داشته و همچنین اعتراف کرده که برای جاسوسی به مدرسه فرستاده شده است.

بنابر گزارشهای رسیده به کمپین این فرد اعتراف کرده که همکاران دیگری که وظیفه مشابه با وی داشتند از طرف ارگان های اطلاعاتی نیز فرستاده شدند.

این فرد پیشتر در تلاش بوده که در مدرسه ثبت نام کند، همچنین حضور وی در مناطق مختلف مدرسه از جمله مسجد و کلاس دوره حدیث، در نهایت باعث شک و بازداشت وی و اعترافاتش شده است و در اعترافاتش به این موضوع پرداخته که با فردی از ارگان های اطلاعاتی به نام «سرهنگ بزی» کار میکرده است.

سرهنگ بزی از فرماندهان اطلاعات سپاه در شهر زاهدان است. منابع نزدیک به مولانا و مسجد مکی در دست داشتن «سم» را تایید نکردند و این موضوع شایعه دانسته شده و در بیانیه دفتر مولانا عبدالحمید نیز این موضوع اشاره نشده است.

برچسب‌ها:, , , , ,