دوزیست های بلوچستان (ملک محمد اعظم بلوچ)

دوزیست های بلوچستان (ملک محمد اعظم بلوچ)
آوریل 23, 2022
138 بازدید

اخیراً مقاله ای با نام «مشکل دوزیستان» مطالعه کردم که برایم بسیار جالب بود، نویسنده آن به بررسی‌ عملکردهای افرادی پرداخته بود که بزرگترین ضربات را به ملت خود وارد میکنند و از آنها بعنوان دوزیست یاد کرده بود.

دوزیست ها افرادی هستند از جنس خود ملت اما به خاطر منافع خود حاضر به خیانت هستند، آنها از یک سو میخواهند که ملت خود را سربلند ببینند اما از سوی دیگر نمی‌توانند از مقام و پولی که دشمنان برایش فراهم می کنند بگذرند.
اکثراً، اینان جز افراد پرنفوذ در میان مردم هستند و طرفداران خود را دارند و دشمن با استفاده از آنها جنبش های مدافع حقوق ملت را با چالش روبرو کرده و آنها را تضعیف میکند.

نمونه واضح این دوزیستان در بلوچستان سرداران، ریش‌سفیدان، تحصیل کردگان و ملاهایی هستند که از برکات نظام آخوندی سخن می گویند و مردم را به شرکت در انتخابات تشویق میکنند تا مشروعیت رژیم باقی بماند و در تلویزیون و محافل حکومتی حاضر شده و از خدمات سپاه میگویند و بلوچ را ولایتمدار معرفی میکنند.

واقعیت این است که این دوزیستان باعث شدند در حالیکه بقیه مردم در جغرافیای ایران در سالهای قبل انتخابات را تحریم کرده بودند بلوچستان بالاترین مشارکت در انتخابات نسبت به جمعیت خود را داشته باشد.
این در حالیست که ظلم رژیم در بلوچستان بیش از جاهای دیگر بوده و طبق آمارها در طول این چهل سال هر روز بطور متوسط سه کشته در اثر سیاست های رژیم داشته ایم، بالاترین شاخص فلاکت، بالاترین محرومیت، بالاترین آمار بیسوادی و ….
آیا وقت آن نرسیده که به این دوزیستان نه بگوییم و برای آزادی بلوچستان از چنگال استعمارگران، بصورت متحد مبارزه کنیم؟

این دوزیستان باید بدانند که سرنگونی رژیم خامنه‌ای نزدیک است و به یاد آن ضرب المثل معروف فارسی بیفتند که «زمستان می رود و روسیاهی برای زغال باقی می ماند».
شما خواهید ماند و ملتی که به خاطر کارهای شما به هزاران درد و رنج گرفتار شده اند.
از خدا و از خشم مردم بترسید که روز حساب در دنیا نیز نزدیک شده است.

مسئله ای که بسیار مهم است شناخت این دوزیست ها و دوری از آنهاست و لازمه این آگاهی و داشتن سواد سیاسی است و ملت بلوچ اکنون به آن حد از آگاهی رسیده است تا راه خود را از این موجودات جدا کرده و برای تحقق اهداف ملی خود مبارزه کرده و راه خود را پیدا کند.
به امید پیروزی بر استعمار و احیای دولت ملی بلوچستان

برچسب‌ها:,