رفتارهایی که سبب شده بلوچ در نگاه گجر، عزت و هیبت خود را از دست بدهد! (مزارالله بلوچ)

رفتارهایی که سبب شده بلوچ در نگاه گجر، عزت و هیبت خود را از دست بدهد! (مزارالله بلوچ)
می 6, 2022
302 بازدید

الان اگر تمامی نقاط بلوچستان را بررسی کنیم در همه جا مأموران نظامی و امنیتی رفتارهای غیرانسانی با مردم دارند، حتی در ادارات دولتی نیز بلوچها با توهین و تحقیر مواجه میشوند؛ براستی دلیل این رفتارهای گجر با ما چیست؟

سالها پیش زمانی که باهند جوانان و آزادمردان بلوچ در جریان بود خوف و وحشتی عظیم بر گجر غالب بود، به گونه ای که کمتر شاهد چنین رفتارهایی بودیم اما از زمانی که مزاران توسط مأموران و مزدوران جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند و تأمین داده و خانه نشین شدند و دیگر کسی نبود تا پرچم باهند را بلند کند این روباهان مکار جرات پیدا کرده و از ضعف شیران سواستفاده کرده و ظلم را آغاز کردند.

همه به یاد داریم که حتی چند سال قبل در زمان باهند حمید نوتاتی، مولابخش درخشان، کامران سابکی ، رحیم زردکوهی، عبدالمالک ریگی و دیگر مزاران بلوچستان گجر چگونه به پای علما، سرداران و مردم افتاده بود و با چاپلوسی از آنها میخواست تا مانع از باهند و جنگ این مزاران شوند اما از روزی که دفاع و باهند ضعیف شد دیگر با علما و سرداران و مردم رفتارشان متفاوت شد و مست شده و شروع به کشتن مردم کردند.

از طرفی رفتارهای لگوران ، مخبران و مزدوران محلی باعث از بین رفتن مبارزات و شهادت و یا دستگیری مزاران شد و از طرفی از ذلت اینها و پاچه خواری و دست بوسی آنها برای بدست آوردن پول و مقام سبب شد تا عزت، هیبت و احترام تمامی ملت بلوچ از دل گجر خارج شود چرا که مشت را نمونه خروار فرض کردند.

حال چه باید کرد ؟
قبل از همه باید مخبری و غلامی در جامعه تبدیل به ننگ شود و خیانت به ملت و وطن به چنان عیبی تعبیر شود و یک رسوایی بزرگ تلقی شود تا مخبران و لگوران احساس حقارت کنند.

در کنار این جوانان بلوچ با باهند و مبارزه در برابر ستمگران بایستند و برای حفظ وطن و دفاع از ملت پرواه جان خود نداشته باشند .
همچنین به هر صورت ممکن همه ما در راستای افزایش سواد سیاسی مردم فعالیت کنیم و همه را برای شرکت در مبارزات ملی بلوچستان آماده کنیم.

برچسب‌ها:, ,