رژیم ولایت فقیه با قطع و سوزاندن درختان بلوچستان به دنبال چیست؟

رژیم ولایت فقیه با قطع و سوزاندن درختان بلوچستان به دنبال چیست؟
مارس 17, 2022
151 بازدید

در سالهای اخیر شاهد آتش گرفتن نخلستان‌ها و درختان کهنسال در مملکت بلوچستان بوده ایم اما اخیراً گجر در تبانی با مزدوران محلی خود قطع درختان را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

نقش اهمیت و جایگاه پوشش گیاهی در محیط زیست بر اندیشمندان این حوزه پوشیده نیست اما چرا در تمامی جغرافیای ایران رژیم فاسد و ناکارآمد ولایت فقیه مشغول تخریب گیاهان و پوشش گیاهی مناطق مختلف و دستگیری فعالان محیط زیست است؟
تخریب پوشش گیاهی بخصوص در منطقه ای مانند بلوچستان چنان عواقبی در پی خواهد داشت که جبران آن عملا غیرممکن خواهد بود.

قطع تنها نخل در #درک توسط مزدوران خامنه‌ای که سنبلی از زیبایی، استقامت و زندگی بود  در راستای هدف قرار دادن هویت بلوچ و تسریع روند تصرف سواحل بلوچستان و از بین بردن  هر نوع احساس ملکیت در بلوچ است.

قطع درختان در دشتیاری، سوزاندن نخلستان‌ها و از بین بردن پوشش گیاهی بلوچستان همانند سیاست نسل کشی گجر برای خالی کردن بلوچستان از بلوچ است تا با سیستمی جدید میلیون‌ها گجر و غیربومی را بدون هیچ تنشی در اینجا ساکن کنند.

واکنش درست و به موقع از طرف نخبگان، علما و ریش سفیدان و سرداران  در چنین مواقعی میتواند مانعی برای سرعت گرفتن سیاست های خصمانه علیه ملت بلوچ شود اما متأسفانه بی تفاوتی چنان این اقشار را دربرگرفته که حتی سخنی برای گفتن ندارند و این موضوع را گجر نیز به خوبی درک کرده و از این خاموشی ها بیشترین سود را میبرد.

عدم درک اهمیت مقابله با سیاستهای ویرانگر گجر ما را به تباهی کشانده و آینده ما را تاریک خواهد کرد؛ واکنش نشان دادن به ظلم های کوچک می‌تواند مانع از ظلم های بزرگ شود و اگر امروز افراد صاحب نفوذ در جامعه آن را درک نکنند ملت بلوچ و بلوچستان را با مشکلات سخت و پیچیده تری مواجه خواهند کرد.

باید نسبت به همه مسایل و مشکلات موجود هوشیار بوده و حداقل واکنش ها را داشته باشیم وگرنه دشمن در این سکوت و بی‌تفاوتی دنیای ما را به جهنمی سخت تر از این تبدیل خواهد کرد.

برچسب‌ها:, ,