زمین همودا سوچیت که آس بگواریت ! (نادر بلوچ – کهرازهی)

زمین همودا سوچیت که آس بگواریت ! (نادر بلوچ – کهرازهی)
ژوئن 11, 2022
232 بازدید

ضرب المثل بلوچی میگوید: «زمین همودا سوچیت که آس بگواریت !»
زمین جایی داغ و سوزنده است که در آنجا آتش روشن باشد.

امروز استعمار نژادپرست و مذهبی آخوندها با نیروی های فاشیستی و کارمندان ولایتمدار سپاهی خود نفس کشیدن را برای ملت بلوچ تنگ و مسدود کرده است.

رژیم آخوندی در چهل و یک سال گذشته در فکر امپراطوری شیعه و صدور ایدئولوژی شیعه در جهان و خصوصا در بلوچستان بوده است.
جوانان تحصیلکرده بلوچ بیکارند و برای خرج زندگی روزمره خود مجبورند به کارهای دشواری چون سوختبری دست بزنند، که روزانه چندین نفر از این جوانان بدست ماموران عقده ای رژیم شهید می شوند و یا در جریان تعقیب و گریز تصادف کرده و جان خود را از دست می دهند.

اکنون در اثر این سیاست های تحریمی هزاران خانواده بلوچ بی سرپرست و آواره در حاشیه شهر های بلوچستان وجود دارد که با فقر و تنگدستی زندگی می کنند و وضعیتشان بحرانی است.

کار، مسکن، تحصیل، بهداشت، آب و برق، جاده و ارتباطات شهری، تلفن و اینترنت و…….اینها نیازهای اولیه هر انسان در سراسر جهان هستند که دولت از لحاظ قانونی وظیفه دارد آنها را برای مردم خود فراهم کند اما وضعیت در بلوچستان فرق میکند.

از آنجایی که منابع سرزمین بلوچستان را بزور اشغال کرده اند. میلیاردها تومان در آمد از منابع دریای بلوچستان و مرزهای زمینی پاکستان و افغانستان در آمد دارد و میلیاردها تومان هم از ملت بلوچ مالیات می گیرد که این بودجه و در آمد باید در راه رفاه و بهبودی مردم بلوچستان خرج شود ولی متاسفانه این پول خرج گروه های تروریست شیعه در خارج و در حوزه‌های مذهبی آخوندها برای تربیت آخوند و فالانژ شیعه خرج می شود.

سیاست های چندش آور رژیم استعمارگر طوری طراحی شده است که ملت بلوچ در سرزمین پدری و اجدادی خود سر گردان لقمه ای نان گردد ، تا مجبور شوند که مخبری و بردگی آنها را قبول کند. تا از این طریق آخوند ها سیاست اسیمیلاسیون یا یکسان سازی قومی شوم خود را زودتر در بلوچستان پیاده کنند.

دخالت آخوند محامی در انتخاب امام جمعه اهل تسنن سوران و دیگر مناطق نشانه پایان اتحاد و هفته وحدت تسنن و تشیع در بلوچستان است!

طبق قرار داد اتحاد و هفته وحدت، رژیم آخوندی قول داده بود که در امور و مسائل مذهبی سنی ها دخالت نکند و تعدادی از تحصیلکرده های بلوچ را در ادارات دولتی استخدام کند و بس اما تفکر بنیادگرا آزادانه در بلوچستان به کار و کاسبی و تبلیغ ایدئولوژی و ساختن حسینیه های شیک در حال فعالیت است اما جلوی فعالیت های هویت طلبانه ملت بلوچ را میگیرد.

قتل رفسنجانی ، سازش یا شکست اصلاح طلبان باعث گردید که حالا هر سه قوه در اختیار دیکتاتور خامنه‌ای قرار گیرد. مجلس یازدهم، مجلس پاسداران و اطلاعاتی بازنشسته و دست بوس های جوانی خامنه‌ای هستند. وظیفه مجلس یازدهم فقط تائید دستورات رهبر برای جانشینی، و در بلوچستان حمایت از محو نام بلوچستان و تقسیم بلوچستان و پایان هفته وحدت و اخطار به مولوی های سنی که حرف، حرف رهبر است.

نماینده خامنه‌ای آخوند محامی از مولویهای سنی می خواهد اگر می خواهید زنده بمانید و به زندگی اشرافی خود ادامه دهید، باید زیر چتر رهبری بیائید و قوانین حوزه علمیه قم را بپذیرید.
چون از این به بعد امام جمعه های اهل سنت با تایید نماینده رهبر و حتی خرج و دخل مساجد و مدارس دینی هم زیر نظر نماینده رهبر در بلوچستان صورت می گیرد. و تابع نماینده رهبر در استان خواهند بود.

علمای اهل سنت با استفاده از تریبونها ، نباید اجازه دهن نام بلوچستان محو، تقسیم بلوچستان و یکسان سازی گجری در این سرزمین رخ دهد.

آتش فقر ، تنگدستی ، بیکاری و سرگردانی تمام بلوچستان را فرا گرفته است، ولی اعضای گروه ندای سرداران بلوچستان نه تنها مطلبی نمی نویسند بلکه حاضر نیستند از گروه بغلی کلیپی یا خبری در گروه خود بگذارند! و بسیاری از مولوی های عزیز و پیروانشان خاموش هستند و هیچ عکس العملی در مقابل جنایات رژیم فاشیست و ددمنش آخوندی در بلوچستان نمی دهند.

تنها راه نجات ملت مظلوم بلوچ،
بیداری، اتحاد و مبارزات سازمان یافته در مقابل سیاستهای ضد ملت بلوچ در بلوچستان است، مثل مردم سوران که پشت سر امام جمعه انتصابی محامی نماز نخواندند و مسجد را ترک کردند. جزاک الله، این یکی از اعتراض های مدنی خوب ملت بلوچ است که بخاطر امام جمعه انجام داد. اینبار بخاطر نبود برق، آب، گاز ، نان، در حاشیه شهر های بلوچستان کپر و آلونک شما را آتش می زنند و خراب می کنند، اعتراض کنید و از حق و حقوق خود و ملت بلوچ دفاع نمائید.

برای آگاهی و بیداری بیشتر در مورد مسائل و تاریخ بلوچستان به وات ساپ و تلگرام، صفحات مبارزاتی بلوچ مراجعه کنید و از مبارزات آنها برای احیای دولت و آزادی بلوچستان حمایت نمائید.

بلوچستان آزات و سبز بات.

برچسب‌ها:, , , ,