زنان بلوچ حماسه‌ای تاریخی آفریدند

زنان بلوچ حماسه‌ای تاریخی آفریدند
ژوئن 20, 2021
1199 بازدید

انتخابات ۱۴۰۰ شاهد حماسه‌ها و دلاوری‌های ملل‌ دربند جغرافیای ایران بود. زنان بلوچ با تحریم انتخابات در برابر تمام ظلم‌ها و تبعیض‌های حکومت ولایت فقیه به پا خواستند و نشان دادند که زنان مملکت بلوچستان، زنانی بیدار، شجاع و قدرتمند هستند.

زنان بلوچ بطور سیتماتیک ومغرضانه از طرف مسئولان جمهوری اسلامی مورد تبعیض و ظلم قرار گرفته اند. حکومت ولایت فقیه که بارها با گرفتن جان عزیزان زنان بلوچ، داغ‌ جگرسوز بر دل آنها گذاشته بود؛ این بار برای فرار از شکست و رسوایی بزرگ تحریم انتخابات دست به دامن زنان شده بود.

زنان بیدار بلوچ با تحریم انتخابات و نمایشی غرورآفرین در روز ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰، برگ زرین دیگری به اوراق پرافتخار سرزمین بلوچستان افزودند.

زنان بلوچ با عدم مشارکت در انتخابات نمایشی نشان دادند مشروعیت حکومت جمهوری اسلامی فاقد هرگونه اعتبار است.

زنان بلوچ در راستای رسیدن به هدف حاکمیت ملی بلوچ بر سرزمین بلوچستان، انتخابات رژیم جمهوری اسلامی را تحریم کردند که ثمره آن پیروزی بزرگ برای ملت بلوچ و سایر ملل‌ دربند بود. تحریم انتخابات با کسب مقام اول قدمی بزرگ به سوی یک براندازی است.

“سازمان بلوچستان همدلین بانوکان” تحریم انتخابات را کسب پیروزی بزرگ برای تمام اقشار جامعه به خصوص قشر زنان می‌داند و از اینکه توانسته در این کارزار زنان بلوچ را همراهی کند خرسند است. این سازمان همچنین امیدوار است بتواند در آینده اقدامات مثبت و اثربخشی در جهت آگاهی و احقاق حقوق زنان در جامعه بلوچستان انجام دهد.

به امید فردایی روشن برای ملت بلوچ و زنان سرزمین بلوچستان
با دیمروی ،وت واجهی و وت مستری

برچسب‌ها:, , , , , ,