سازمان بلوچستان همدلین بانوکان

سازمان بلوچستان همدلین بانوکان
ژانویه 12, 2022
187 بازدید

زنان بلوچ حقوق،استعداد ها و قابلیتهایی دارند که باید دیده شوند؛ جامعه سنتی بلوچ از یک طرف از زنان حمایت و از سویی حقوق آنها را نقض کرده است و برای احقاق حق زنان لازم است که برای آگاهی بخشی در جامعه بلوچستان کار بیشتری انجام شود.

زن همیشه در جامعه بلوچستان مورد احترام بوده اما برخی تنگ نظریها باعث شده تا مانع از رشد فرهنگی و علمی زنان و دختران شوند؛ محروم کردن از سواد آموزی و تحصیلات عالیه، وادار نمودن به ازدواج اجباری، مجبور ساختن به ادامه یک زندگی ناسالم در کنار یک شخص ناسالم یا نگاه‌های غیرمنطقی به ازدواج مجدد نمونه هایی از اجحافات بر زنان بلوچ است.

زنان بلوچ همانگونه که زیباترین لباس دنیا را برتن دارند از زیباترین روح انسانی برخوردارند و تلاش برای تعالی این روح های بزرگ هدف ما در سازمان همدلین بانُکان است؛ بیداری زنان یعنی بیداری و آگاهی یک جامعه، ارزش دادن و اهمیت به زن ارج نهادن به مقام انسانیت است.

زنان بعنوان قشر جامعه ساز باید آگاه، بیدار و آشنا به حقوق خود باشند تا بتوانند با ظرفیت های خود جامعه بلوچستان را به سمت تعالی و پیشرفت سوق دهند.

هدف ما در سازمان اینست که زنان و دختران بلوچ به چنان آگاهی، بیداری و قدرتی دست پیدا کنند که در مقابل هیچ ظلمی چه در خانه و چه اجتماع سرخم نکنند و همه نگاه های سخیف نسبت به خود را از بین ببرند.

ما از زنان و دختران بلوچ دعوت می کنیم که در کنار ما باشند تا بتوانیم زن بلوچ را نماد آگاهی، بیداری و رشد و اصلاح جامعه معرفی کنیم؛ زنان بلوچ ما باید به این خودباوری برسند که بیداری آنها باعث رسیدن جامعه بلوچستان به سوی پیشرفت، ترقی و تعالی است.

سازمان همدلین بانوکان با عملکردش طی دستگیری وگروگانگیری خانم رحیمه کردتمینی با برپایی توفان و استفاده از هشتگ حمایتی وپخش متن ها در فضای مجازی حمایت گسترده ای را درسطح بین المللی ایجاد نمود.

این بار دراین زمان نیز درکشتار سوختبران بلوچ اهداف مشخصی را دنبال میکند تا این جنایت را درجوامع بین المللی مطرح کند وعلیه این ظلم آشکار مبارزات خود را گسترده وعلنی نماید.

برای پیشبرد هرچه بیشتر اهداف سازمان، ما نیازمند مشارکت هرچه بیشتر بانوان آگاه و باسواد بلوچ هستیم؛ سازمان همدلین بانکان، حامی زنان بلوچ برای احقاق حق، رشد و بالندگی؛ونجات جامعه بلوچستان و سوق دادن به فضای امن وپیشرفت سیاسی و اقتصادی درست می باشد.

سازمان همدلین بانوکان از تمام زنان و دختران باسواد و تحصیلکرده بلوچ دعوت به همکاری با عضو شدن در این سازمان میکند منتظر شما عزیزان هستیم.

برچسب‌ها:, ,