سفر به قله کوه ها برای دسترسی به اینترنت و شرکت در امتحانات مجازی + ویدئو

سفر به قله کوه ها برای دسترسی به اینترنت و شرکت در امتحانات مجازی + ویدئو
ژانویه 20, 2022
139 بازدید

در بسیاری از مناطق بلوچستان و سیستان دسترسی به اینترنت وجود ندارد و دانشجویان مجبورند برای شرکت در امتحانات مجازی به قله کوه ها سفر کنند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰، شماری از دانشجویان بخش #هیدوچ شهرستان #سیب_و_سوران برای شرکت در کلاس ها و امتحانات مجازی و دسترسی به اینترنت به قله کوه ها سفر کردند.

گفته می شود در بیشتر مناطق بخش هیدوچ شهرستان سیب و سوران و روستاهای آن اینترنت و سیگنال های تلفن همراه وجود ندارد و دانش آموزان و دانشجویان این منطقه مجبورند برای دسترسی به آن به قله کوه ها بروند.

یک شهروند بلوچ با انتشار ویدیویی در فضای مجازی می گوید: ”عدم وجود اینترنت و سفر به قله کوه ها علاوه بر اینکه دشواری های خود را دارد، می تواند خطراتی نظیر سقوط از ارتفاع را نیز داشته باشد.“

براساس این گزارش، دانش آموزان و دانشجویان روستاهای بخش هیدوچ برای دسترسی به اینترنت مجبور هستند تا مسافت های چند کیلومتری را طی کنند تا به اینترنت مناسب دسترسی داشته باشند.

گفتنی است، آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر ۱۰ روزه خود به بلوچستان و سیستان در دی ماه سال ۹۹ از اتصال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه اینترنت تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خبر داده بود که نه تنها تغییری صورت نگرفت بلکه شبکه های موجود با قطعی و اختلال مواجه شده اند.

برچسب‌ها:, , ,