سوء استفاده از ظرفیت های بلوچستان در بخش های مختلف توسط فرماندهان نیروهای مسلح

سوء استفاده از ظرفیت های بلوچستان در بخش های مختلف توسط فرماندهان نیروهای مسلح
می 29, 2022
86 بازدید

فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی با گفتاردرمانی در حال ایجاد شکاف در بخش های مختلف برای پیشبرد اهداف خود در بلوچستان هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در زاهدان گفته که یکی از ویژگی‌های بلوچستان و سیستان وحدت و یکپارچگی بین اقوام و مذاهب است که نقطه عطفی برای این استان محسوب می‌شود.

وی افزوده است: “دشمن سالیان سال درصدد است با برنامه‌ریزی و پیاده کردن نقشه‌های مختلف این وحدت و همدلی را برهم بزند که با هوشیاری مردم ولایتمدار و مرزدار استان تاکنون موفق نبوده و هرگز موفق نخواهدشد.”

این در حالی است که نیروهای مسلح متهم به ایجاد جنگ و ناامنی و برنامه شکستن اتحاد بلوچ هستند.

پیش از این تعدادی از فعالان بلوچ و ائمه جمعه بلوچستان به کرات از توزیع اسلحه و ایجاد جنگ های طایفه ای در بلوچستان به سپاه اعتراض کردند اما سپاه پاسداران اقدام به بازداشت و یا تهدید آنها کرده است.

در هفته های گذشته محمد صراف از میلیاردرهای ساکن چابهار توسط سپاه پاسداران به گروگان گرفته شده بود که پس از افشاگری این ارگان تنها نسبت به موضوع سکوت اختیار کرد.

منظور از وحدت و یکپارچگی قومی و مذهبی فرماندهان نیروهای مسلح در بلوچستان نیز در حالیست که بسیاری از علمای بلوچ از جمله مولانا کوهی در زندان بسر میبرند و از توسعه و ساخت مدارس و مساجد اهل سنت توسط مقامات استانی ممانعت شده است.

برچسب‌ها:, , ,