عملکرد فاشیست های ایرانی پس از اعتراضات مردمی درباره توهین به لباس ملی زنان و مردان بلوچ چه بود؟ (رحمانبخش بلوچ)

عملکرد فاشیست های ایرانی پس از اعتراضات مردمی درباره توهین به لباس ملی زنان و مردان بلوچ چه بود؟ (رحمانبخش بلوچ)
می 18, 2022
226 بازدید

ملت بلوچ همواره در سفر به شهرستان های با توهین و تحقیر مواجه شده اند چه برسد به اینکه برای رد شدن از مرزی دشوار لباس ملی خود را بر تن کنند.

حماقت یا بهتر بگویم دشمنی بازیگران و سازندگان سریال ساخت ایران ۳ از آنجا مشخص می‌شود که برای گذر از مرز از لباس هایی استفاده میکنند که در آن منطقه بسیار ناآشنا است چرا که کسانی که قاچاقی رد میشوند از لباس هایی استفاده میکنند که باعث همرنگ شدن با مردم آنجا شود و جلب توجه نکند.

فاشیست های ایرانی همواره ثابت کردند که چه دیدی نسبت به ما دارند و هیچگاه در برابر اعتراض ما واکنشی نشان نداده اند که در آن ذره ای احساس شرمندگی و قبول اشتباه باشد.

پس از اعتراضات مردمی تهیه کننده سریال این متن را در فضای مجازی منتشر کرده است:

من سیدامیر پروین حسینی – که سال‌های سال برای شادی و خنداندن همه مردم ایران، فیلم و سریال ساخته‌ام – متهم شده‌ام که در آخرین کارم (یعنی سریال ساخت ایران ۳) به لباس شما توهین کرده‌ایم

ما در سریال «ساخت ایران ۳» از این لباس استفاده کردیم چون آن را یک اثر هنری می‌دانیم، از لباس زنان بلوچ بهره بردیم چون آن را اثر باارزشی می‌دانیم که قابلیت انتقال به کشورهای دیگر را دارد، قاچاقچیان هم از این لباس‌ها (به بهانه فروش و سوغات) استفاده کردند که پوششی باشد برای کارهایشان.
هدف مشخص ما در سریال «ساخت ایران» همین بوده است.

بعد از خواندن این متن، با خود گفتم بر سواد این بخندم یا بر جهالت و اصرار بر حماقتش یا گریه کنم بر ملتی که امثال چنین افرادی بر سرزمین آنها حکومت می‌کنند.

ایرانیان دشمنی خود را با ما ثابت کرده‌اند اما ما متاسفانه همیشه با سادگی و ساده‌لوحی از موضوع گذر کرده‌ایم.
تحریم بازیگران ایرانی و تلویزیون ایران باید بصورت جدی پیگیری شود چرا که دشمن بزرگترین ضربات بر پیکر ملت بلوچ را از این طریق زده است.

برچسب‌ها:, ,