محکوم شدن پدر کودک کشته شده توسط دادگاه کیفری دو پهره

محکوم شدن پدر کودک کشته شده توسط دادگاه کیفری دو پهره
فوریه 25, 2022
234 بازدید

عبدالستار نارویی پدر کودک بلوچ کشته شده توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر توسط دادگاه کیفری دو پهره محکوم شد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۰، دادگاه کیفری دو #پهره با قضاوت علی عبداللهی، “عبدالستار نارویی” پدر “محمدصدرا نارویی” کودک بلوچ کشته شده توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر را محکوم کرد.

در دادنامه آقای نارویی آمده که وی با دو اتهام “ایراد ضرب و جرح عمدی” و “تمرد از دستورات مامورین”، بابت اتهام ردیف اول به حداقل مجازات درجه شش به ۶ ماه حبس تعزیری و بابت اتهام ردیف دوم نیز با استناد به ماده ۶٠٧ قانون مجازات اسلامی، به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین در ادامه دادنامه آمده که او با توجه به مواد دیگر قانون مجازات اسلامی، برای او اشد مجازات در نظر گرفته شده که به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است ولی با استناد به برخی دیگر از مواد قانونی، “متهم” با توجه به مطالبه شاکی خصوصی یکی از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران، با نام “محمدجعفر رسولی” به پرداخت دیه به مبلغ ۶۰ میلیون تومان محکوم شده است.

این درحالیست که آقای نارویی ضرب و جرح مامور نظامی را بر اثر برخورد غیرعمد با خودرو اعلام کرده است.

گفتنی است، محمدصدرا نارویی کودک ۵ ساله بلوچ در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در #محمدان شهرستان #پهره توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر با تیراندازی مستقیم کشته شد.

پس از کشته شدن محمدصدرا توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر، طاهری فرمانده انتظامی بلوچستان و سیستان در جلسه ای که با عبدالستار نارویی پدر این کودک بلوچ برگزار کرده از حادثه خواندن این تیراندازی خبر داده و آن را همانند حوادث جاده ای عنوان کرده بود.

برچسب‌ها:,