مخالفت اهالی کنارک با انتصاب یکی از عوامل غیربومی سپاه به عنوان مسئول ستاد بحران کنارک

مخالفت اهالی کنارک با انتصاب یکی از عوامل غیربومی سپاه به عنوان مسئول ستاد بحران کنارک
آوریل 22, 2022
124 بازدید

بسیاری از نخبگان، فعالان و اکثریت مردم شهر کنارک مخالفت انتصاب علیجانی به عنوان مسئول ستاد بحران کنارک هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، جمهوری اسلامی در حال انتصاب یکی از نیروهای سپاه پاسداران با نام “علیجانی” به عنوان مسئول ستاد مدیریت بحران شهرستان #کنارک است.

علیجانی یکی از نیروهای سپاه پاسداران است که در سیل شهرستان کنارک علاوه بر تبلیغات رسانه ای و شوآف هیچ کار مثبتی انجام نداده و همچنین مانع امدادرسانی و تخریب بسیاری از منازل مسکونی شهروندان بلوچ شده است.

بسیاری از فعالان و نخبگان شهرستان #کنارک با روش های مختلف اعتراض خود را نسبت به انتصاب این نیروی سپاه اعلام کرده اند.

همچنین قرار است فعالان بلوچ در شهرستان کنارک به صورت کتبی با نامه نگاری به استاندار غیربومی بلوچستان، علیجانی را از این منصب عزل کنند.

تنها طیفی که در حال حمایت از علیجانی میباشند از عوامل بومی وابسته به سپاه هستند که با رزومه نداشته او قصد تغییر اذهان عمومی را دارند.

شهروندان کنارک می گویند علیجانی در زمان سیل کنارک تنها زمانی که مسئولان و مقامات استانی و کشوری اقدام به بازدید می کردند با تبلیغات نمایشی بین سیلزدگان حاضر شده و با آنها عکس سلفی می گرفته است.

جمهوری اسلامی پس از روی کار آمدن دولت رئیسی در تمام ارگان ها و بخش های دولتی نیروهای سپاه پاسداران را منتصب کرده است.

همچنین از آنجایی که جمهوری اسلامی طی قرارداد ۲۵ ساله با دولت چین سواحل بلوچستان را واگذار کرده، در جهت نبود مخالفت در حال انتصاب وابستگان خود در مسئولیت های کلیدی است.

گفتنی است، بسیاری از زمین های مردم شهرستان کنارک توسط عوامل سپاه پاسداران مصادره شده و در حال واگذار شدن به غیربومیان جهت تغییر بافت جمعیتی هستند.

برچسب‌ها:, , , ,