مولانا گرگیج: «در خصوص مجازات عاملان ریزش برج متروپُل آبادان اغماض نشود»

مولانا گرگیج: «در خصوص مجازات عاملان ریزش برج متروپُل آبادان اغماض نشود»
می 29, 2022
80 بازدید

امام جمعه آزادشهر ضمن اظهار همدری با بازماندگان ریزش قسمت‌هایی از ساختمان متروپُل آبادان خواستار مجازات عاملین این حادثه شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، مولانا محمد حسین گرگیج در فرازی از سخنان خود در مراسم نمازجمعه ۶ خردادماه ۱۴۰۱ شهرستان گالیکش ضمن عرض تسلیت به مردم آبادان، از مسئولین ذی‎ربط خواستند در رابطه با مجازات عاملین این حادثه هیچ گونه اغماضی نداشته باشند و خاطیان را به اشد مجازات برسانند.

مولانا گرگیج اظهار داشتند: “در هفته جاری ساختمان متروپل آبادان فرو ریخت که طبق اخبار، حدود نوزده نفر جان باختند و شمار مصدومان نیز بسیار بالاست، نخست برای رفتگان علوّ درجات و مغفرت، صبر جمیل و اجر عظیم برای بازماندگان و همچنین شفای عاجل برای مصدومین این حادثه را از خداوند متعال مسئلت داریم”.

عالم سرشناس اهل سنت کشور گفتند: “نباید چنین سهل انگاری‎هایی موجب جان باختن هموطنان ما شود، سازمان نظام مهندسی باید بسیار دقیق باشد و قبل از احداث یک ساختمان بررسی شود که زمین مورد نظر تحمل این بنا را دارد و یا فنداسیون آن ضعیف نیست، اما اگر بدون بررسی و مهندسی نشده برج بسازیم چنین عواقبی هم به دنبال خواهد داشت”.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه خواستار اشدّ مجازات برای عاملین این حادثه شدند و تصریح کردند: “باید با افراد سهل انگاری که با جان مردم بازی کردند و موجب حُزن و اندوه مردم شدند برخورد جدی صورت گیرد و عاملین این حادثه از هر قشر و قومی هستند به طور علنی محاکمه شوند زیرا تسامح آنان موجب از دست رفتن هموطنان گردید؛ کسانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند انسان و مسلمان بودند و جزو ملت ایران به شمارمی رفتند؛ برخی افراد به خاطر به دست آوردن پول و ثروت با جان مردم بازی می کنند، از نظر بنده مجازات چنین افرادی که عاشق پول و ثروت هستند این است که در طلا و نقره‎ی گداخته و ذوب شده انداخته شوند؛ چه بسا میلیاردها پول در آن مکان سرمایه گذاری شده بود اما امروز از بین رفت و جان بسیاری از عزیزان ما را هم گرفت؛ در خصوص مجازات خاطیان این حادثه نباید اغماض شود بلکه این مسئله به صورت جدی پیگیری شود زیرا در اکثر مواقع، اغماض سبب بروز چنین مسائلی می‌شود”.

خطیب برجسته اهل سنت کشور در پایان این بخش ضمن اظهار همدردی با مردم آبادان تأکید کردند: “ما و تمامی انسان‎ها، مسلمانان و هموطنان در مصیبت مردم آبادان شریک هستیم زیرا در یک کشور زندگی می کنیم و حق شهروندی بر ما دارند پس از حقوق آنان باید دفاع شود، کسانی که توانایی دفاع دارند اغماض نداشته باشند و به طور جد این پرونده را پیگیری کنند و بی تفاوت نباشند تا مورد عبرت دیگران قرار گیرد”.

گفتنی است که جمهوری اسلامی پس از تخریب عامدانه ساختمان متروپل آبادان باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده و همچنین ده‌ها تن در زیر آوار مانده‌اند.

با این اقدام جمهوری اسلامی، صدها تن از شهروندان اهل آبادان و دیگر شهرهای جغرافیای ایران در اعتراض به بی‌کفایتی، دروغ و نیرنگ جمهوری اسلامی با آمدن به کف خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی و علیه صدا و سیما سر دادند.

برچسب‌ها:, , ,