نامه دبیرکل حزب راجی تپاکی به ساره امیری وزیر علوم پیشرفته امارات

نامه دبیرکل حزب راجی تپاکی به ساره امیری وزیر علوم پیشرفته امارات
جولای 23, 2020
739 بازدید

🔹 نامه دبیرکل حزب راجی تپاکی به ساره امیری وزیر علوم پیشرفته امارات

حبیب الله سربازی طی نامه ای به ساره امیری وزیر علوم پیشرفته امارات موفقیت های این بانوی اماراتی اصالتا بلوچ را بارقه امیدی برای رشد و بالندگی بلوچ در سایه آزادی و امنیت خواند.

به گزارش رصد بلوچستان، حبیب الله سربازی دبیر کل حزب “بلوچستان راجی تپاکی” با ارسال نامه ای ضمن تبریک به خانم ساره امیری و روسای دولت امارات بخاطر پرتاب موفقیت آمیز «کاوشگر امید» این موفقیت را مایه افتخار دانست.

وی در بخشی از نامه خود آورده: ”پیشرفت و موفقیت شما ضمن پشتکار و اراده قوی که داشتید به ما آموخت که «آزادی» و «امنیت» چقدر میتواند در پیشرفت یک انسان موثر باشند، دو اصل مهمی که ما در بلوچستان بخاطر سلطه بیگانگان از آن محروم بوده و سبب عقب ماندگی ملت بلوچ در سطح جهانی شده است.“

متن نامه که یک نسخه از آن به رصد بلوچستان رسیده به شرح ذیل است:

به: وزیر علوم پیشرفته امارات متحده عربی والا مقام خانم ساره امیری
سلام علیکم

پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر امید این گام بلند علمی را که در سایه هدایت و توانایی های شما و توجه مستقیم رهبران امارات متحده عربی با موفقیت به فضا پرتاب شد صمیمانه به شما تبریک میگویم. این موفقیت تاریخی مایه مباهات و افتخار برای مردم امارات و ملت بلوچ است.

پیشرفت و موفقیت شما ضمن پشتکار و اراده قوی که داشتید به ما آموخت که «آزادی» و «امنیت» چقدر میتواند در پیشرفت یک انسان موثر باشند، دو اصل مهمی که ما در بلوچستان بخاطر سلطه بیگانگان از آن محروم بوده و سبب عقب ماندگی ملت بلوچ در سطح جهانی شده است.

در زمانی که شما یک فرد اصالتا بلوچ با پشتکار توانستید با پشتوانه دولت خود کاوشگر به مریخ بفرستید، صدها هزار بلوچ در بلوچستان به حداقل های زندگی چون آب، برق، مخابرات، بهداشت، زمینه تحصیل، زمینه کار دسترسی ندارند در حالی که ما صاحبان سرزمینی غنی سرشار از منابع گاز و نفت و معادن و… هستیم.

ما هم اکنون در حال پیشبرد یک نبرد حق طلبانه ملی هستیم تا با احیای حاکمیت بلوچ بر سرزمین بلوچستان زمینه امنیت، رفاه و آموزش عالی در سایه مدیریت بلوچ برای مردم فراهم شود و با استفاده از پتانسیل های بلوچستان، مهندسان جوان و متخصصین بلوچ پا در مسیر علمی نهاده و به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند.

در پایان به نمایندگی از حزب بلوچستان راجی تپاکی “حزب تضامن الوطنی البلوشستانی” و هواداران به شما و تیم تان برای این موفقیت بزرگ تبریک میگویم و آرزوی موفقیت های بیشتر برای شما داریم.

حبیب الله سربازی بلوچ
دبیرکل حزب بلوچستان راجی تپاکی

لازم به ذکر است که در روز های اخیر امارات متحده عربی با مدیریت وزیر علوم پیشرفته خانم “ساره امیری” بانوی اصالتا بلوچ موفق به پرتاب کاوشگری به مریخ شد که جایگاه علمی امارات در این زمینه را در کنار کشورهای چون آمریکا، روسیه، چین قرار داد.

برچسب‌ها:, , , , , ,