نتایج قیام سوختبران

نتایج قیام  سوختبران
فوریه 28, 2022
141 بازدید

چهارم اسفند برای رژیم جمهوری اسلامی ایران لکه ننگ دیگری بود، گرچه در این روز تعدادی از فرزندان بلوچستان، به خاک و خون کشیده شدند و بسیار این مساله دردآور بود، اما این روز برای مردم بلوچستان تاثیرات مثبتی نیز داشت.

حماسه اتحاد

رژیم ولایت فقیه از ابتدا بر اعمال سیاست های تفرقه افکنانه در بلوچستان تلاش کرده بود. قیام همگانی مردم شهر های مختلف بلوچستان در اعتراض به کشتار سوختبران نشان داد که موج آگاهی در جامعه در حال افزایش است و دستگاه های تفرقه افکن رژیم شکست خورده اند.

جهانی شدن مساله بلوچ

کشتار سوختبران سبب شد تا قیام مردم بلوچستان در صدر اخبار رسانه های خارجی قرار گیرد و جامعه جهانی از جنایات خامنه ای ومظلومیت مردم بلوچستان بیش از پیش آگاه شود.

اتمام حجت با رژیم ولایت فقیه

قیام اعتراضی در پاسخ به کشتار سوختبران سبب شد تا حساب کار دست رژیم ولایت فقیه آمده و این رژیم برای اجرای دیگر سیاست های مخرب و ضد بلوچ شدیدا دچار هراس شده، و از اجرای برخی از آنها منصرف شود.

نفی شخصیت پرستی

رژیم ولایت فقیه طی چهل و سه سال گذشته با اجیر کردن برخی بزرگان و ملاهای بسیجی و سرداران حکومتی توانسته بود تا بسیاری از قیام های مردمی را خاموش و مردم را خلع سلاح کند، قیام مردم در روز سوختبر بی توجه به فریاد های این ملا ها و سردار های حکومتی نشان داد که مردم از شخصیت پرستی عبور کرده اند و جایگاه بزرگان قومی اما حکومتی به شدت افول کرده است.

افزایش انگیزه های مبارزه طلبی

کشتار سوختبران سبب شد تا نفرت مردم بلوچستان از رژیم فزونی یافته و انگیزه های آنان برای مبارزه و حق‌خواهی دو چندان شود.

برچسب‌ها:, ,