نگرانی خامنه‌ای از افشای فساد سلیمانی و سپاه پاسداران

نگرانی خامنه‌ای از افشای فساد سلیمانی و سپاه پاسداران
فوریه 17, 2022
135 بازدید

علی خامنه‌ای از افشای فساد سلیمانی و سپاه پاسداران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، خامنه‌ای نسبت به افشای فساد قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران ابراز نگرانی کرده و آن را تهمت دانسته است.

در پی افشای فایل صوتی درباره فساد قاسم سلیمانی، باقر قالیباف و دیگر سرداران سپاه، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی،‌ با ابراز نگرانی گفت: “به ارکان انقلاب تهمت می‌زنند، یک روز مجلس، یک روز شورای نگهبان و امروز هم نوبت سپاه است.”

او افزود: “امروز علیه سپاه و قاسم سلیمانی لجن‌پراکنی می‌کنند.”

این خبر در حالیست که رادیو فردا فایلی را از جلسه محرمانه فرماندهان سپاه پاسداران منتشر کرده که فاش می سازد اعضای ارشد این نهاد نظامی، از قاسم سلیمانی تا قالیباف، درگیر فسادهای هزاران میلیاردی هستند.

این رسانه فارسی زبان خارج از کشور به یک فایل صوتی حدود ۵۰ دقیقه‌ای دست یافته که بخش اعظم آن به نشست محرمانه و گفت‌وگوی محمدعلی یا عزیز جعفری، فرمانده پیشین سپاه پاسداران و صادق یا میرزا‌حسن ذوالقدرنیا، معاون وقت اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران در سال ۱۳۹۷ درباره فساد نیروهای مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران اختصاص دارد.

لازم به اشاره است که در این فایل صوتی از جمله به نقش مستقیم محمدباقر قالیباف، فرمانده سابق نیروی انتظامی، شهردار وقت تهران و رئيس فعلی مجلس، قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه، جمال‌الدین آبرومند، معاون وقت هماهنگ‌کننده سپاه و حسین طائب، رئيس سازمان اطلاعات سپاه در پرونده‌های فساد مالی گسترده اشاره شده است.

محمود عباس‌زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در واکنش به فایل صوتی افشا شده از محمدعلی جعفری، فرمانده وقت سپاه پاسداران درباره فساد در بنیاد تعاون سپاه گفت: “باید بپذیریم که نفوذ اتفاق افتاده و این واقعیت تلخی است.”

برچسب‌ها:, ,