همت زندانی سیاسی بلوچ

همت زندانی سیاسی بلوچ
سپتامبر 25, 2022
232 بازدید

امروز ۲ مهرماه ۱۴۰۱، سلیم الله حسین بر، زندانی سیاسی رای باز، که دوران محکومیت خود را در زندان سراوان سپری می کند با ارسال ویدیویی در اعتراض به قتل مهسا امینی و تجاوز به دختر چابهاری و حمایت از مبارزات کنونی مردم سراسر ایران ، موهای سر خود را تراشید.

لازم به ذکر است، «سلیم الله حسین بر» فرزند الهداد، اهل سراوان در سیستان و بلوچستان که ۲۳ بهمن ۱۳۹۹، توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و از دادگاه انقلاب زاهدان از بابت اتهامات، نشر مطالبی در صفحه اینستاگرام خود در دفاع از اعتراضات سیاسی سال ۹۸ در ایران و‌ توهین به بنیانگذار نظام، توهین به رهبری و اجتماع و تبانی به ترتیب به ۲،۱ و ۵ سال حبس محکوم شد.
وی هم اکنون در زندان سراوان محبوس می باشد.

لازم به ذکر ست که دیروز زندانی سیاسی معروف کورد صلاح‌الدین دمیرتاش، سیاستمدار سرشناس کُورد ترکیه و از رهبران قبلی حزب دموکراتیک خلق‌ها در زندان های تورکیه نیز ، عیه قتل ژینا ( مهسا ) امینی توسط « پلیس اخلاق ایران ، سرش را تراشید .
صلاح‌الدین دمیرتاش، سیاستمدار سرشناس کُورد ترکیه و از رهبران قبلی حزب دموکراتیک خلق‌ها، به نشانه همدردی با خانواده مهسا (ژینا) امینی و حمایت از مبارزه زنان ایران، سر خود را تراشیده است.
آقای دمیرتاش، که در زندان به سر می‌برد، جان باختن مهسا امینی را «قنل به دست پلیس اخلاق» خوانده و گفته مبارزه با تبعیض تنها وظیفه زنان نیست.
او گفته: «هزاران سلام ما به آنان که مقاومت می‌کنند».
عدنان سلجوق مزراقلی، شهردار سابق دیاربکر که با آقای دمیرتاش زندانی است همراه او سرش را تراشیده است.
در روزهای اخیر حرکات اعتراضی و اعلام همبستگی فراوانی با زنان اسیر حکومت ایران در کشورهای مختلف جهان انجام شده است، که در این میان تجمع‌های فعالان مدنی در ترکیه پررنگ بوده است.

برچسب‌ها:, , , , ,