پرونده سازی علیه یک زن بلوچ

پرونده سازی علیه یک زن بلوچ
می 6, 2023
189 بازدید

هندلین بانُکان/ شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، یک زن بلوچ پس از مرگ همسرش در زندان گنبد کاووس در استان گلستان به اتهام قتل همسر و همبندی همسرش و آوردن مواد شیشه در زندان بازداشت میشود.

هویت این زن«راحله نارویی » ۳۳ ساله، دارای سه فرزند احراز شده است.

گفتنی است، که دو روز قبل از فوت همسرش ، وی به ملاقات همسرش «مجید دیارگر» در زندان میروم و دو بعد به راحله اطلاع می‌دهند که حال همسرش خوب نیست وبه بیمارستان انتقال داده شده

گفتنی است، مأمور و نگهبانی که آنجا حضور داشته به راحله میگوید دیگر نیازی نیست اینجا باشید، در این حین راحله به منزل بر میگردد و صبح روز بعد متوجه میشود که همسرش وفات کرده و از شوک خبر بیهوش میشود زمانی که بهوش می آید و هنوز در شوک و حالت روحی بدی بوده ماموران چندین برگه سفید به راحله میدهند که امضا کنند، از آنجا که راحله سواد چندانی نداشته امضا می‌کند.

لازم به ذکر است، مجید دیارگر در طی درگیری با مسولان زندان، شکنجه، ضرب و جرح، عدم رسیدگی پزشکی و دیر رساندن به بیمارستان که همین سبب علت مرگ وی در بیمارستان میشود.

گفتنی است، خانواده آقای مجید دیارگر به دادگاه برای تنظیم شکایت از زندان که مجید دیارگر بدست ماموران کشته شده است،میروند
و از آنجا که هیچگاه به شکایت مردم بلوچ توسط قوه قضاییه توجه نمیشود، مسولان دادگاه به خانواده وی گفته اند شکایت شما به جای نمیرسد و خانواده مجید از شکایت سر باز زدند.

در همین حین برگه ای دیگر به خانواده مجید میدهند که امضا کنید که شاکی نیستید تا جسد را به شما تحویل دهیم، هنگام تحویل جنازه از دادن بدلیل اینکه قتلی دیگر در زندان مشابه با مرگ مجید اتفاق افتاده قاضی مانع دادن پیکر وی تا یک مدت میشوند

و روز خاکسپاری مجید به بهانه پاره ای از سوالها راحله را به آگاهی می‌کشانند و در آنجا بجرم قتل همسر و همبندیش و وارد کردن مواد شیشه بازداشت میشود.

گفتنی است، پدر راحله پس از شنیدن خبر بازداشت دختر بیگناه توسط رژیم سکته خفیف کرده است.

صدای زنان بلوچ باشیم

https://t.me/hamdelinbanokan/4606